wszystkie artykuły z działu >> ARCHITEKTURA
03 maja 2020
wszystkie artykuły z działu >> ARCHITEKTURA

Fototapety inspirowane naturą – zaproś przyrodę pod swój dach!

NEWS-EXSPACE

Aranżacyjne pomysły zawarte w tym artykule dedykowane są tym wszystkim, którym na co dzień brakuje kontaktu z naturą. Jeśli chcemy cieszyć się wyjątkowym klimatem w naszym mieszkaniu i zobaczyć, jak to jest być otoczonym przyrodą, zaprezentowane tutaj wzory fototapet z pewnością przypadną nam do gustu. 

fototapeta-Myloview-exspace

Ścienne dekoracje ukazujące malownicze widoki czy floralne motywy mają tę zaletę, że pasują do wielu różnych aranżacji, dzięki czemu dostępne są dla każdego z nas. Niezależnie więc od tego, czy nasze mieszkanie urządzone jest w minimalistyczny, czy pełen przepychu sposób, z łatwością znajdziemy wzór idealny do wystroju. By pokazać, jak wiele przedstawień dostępnych jest w sklepach internetowych, zebraliśmy poniżej kilka różnych propozycji. Otworzą nam one wrota do całkiem nowej stylizacji salonu, sypialni czy przedpokoju.

Roślinne motywy

Naszą podróż po inspiracjach zaczerpniętych ze świata natury zaczniemy od floralnych wzorów, ponieważ to właśnie one odznaczają się ponadczasowym i uniwersalnym charakterem. Tyle, ile gatunków kwiatów rośnie na Ziemi, tyle wzorów fototapet mamy do wyboru! Nie sposób zaprezentować tu wszystkich pomysłów, dlatego dokonaliśmy selekcji, naszym zdaniem, najciekawszych przedstawień.

fototapeta liscie salon-Myloview-exspace

Fototapeta liscie, wszystkie zdjęcia materiały prasowe Myloview.pl

- Pierwsze na naszej liście znajdą się polne kwiaty. Nie będzie to jednak pejzaż ukazujący łąkę, lecz wzór składający się z wizerunków pojedynczych roślin, które pokryją całą naszą ścianę.

- Jeśli szukamy motywu dekoracyjnego, który jest naprawdę niebanalny, postawmy na sukulenty. Będą się one przepięknie prezentować nie tylko ustawione w doniczkach na naszych parapetach, ale także w postaci fototapety. Natura potrafi zaskakiwać kolorystyką, jaką obdarza rośliny, dlatego w naszym salonie mogą zagościć nie tylko zielone, ale także różowe kaktusy wpisujące się idealnie w modę na odcień Cloud Pink. 

- Trzecia propozycja to leśne paprocie. Możemy wybrać wzór imitujący green wall, który sprawi, że cała ściana pokryje się bujną roślinnością, lub postawić na minimalistyczną wersję składającą się z pojedynczych gałązek.

Malownicze widoki

Myśląc o przyrodzie, do głowy mogą nam przychodzić malownicze widoki. Jeśli każdego dnia chcemy cieszyć się spektakularnym pejzażem, potrzebna nam jest odpowiednia dekoracja. Fototapeta z naturą, w tym wypadku krajobraz odznaczający się przestrzennym charakterem, będzie pełnił w naszym mieszkaniu dwie różne funkcje.

fototapeta góry salon-Myloview-exspace

Fototapeta góry

Po pierwsze, wprowadzi pod nasz dach przedstawienie, od którego nie będzie można oderwać oczu. Taki widok, umieszczony w sypialni, będzie nas budził każdego poranka, sprawiając, że nawet poniedziałek nie będzie aż tak straszny. Po drugie, rozległy pejzaż powiększy optycznie kameralny metraż, nadając mu przestronnego charakteru. A co takiego może się znaleźć na ściennej dekoracji? Każdy zakątek świata, jaki tylko przyjdzie nam do głowy! Przytulny i nastrojowy klimat zyskamy, gdy w pokoju pojawi się zamglony las widziany z lotu ptaka. Jeśli szukamy pomysłu na ozdobienie industrialnej stylizacji, tutaj sprawdzą się górskie wierzchołki. Z kolei marzycielom, którzy często chodzą z głową w chmurach, możemy polecić fototapetę z niebem usianym pierzastymi obłokami. 

Unikalna materia

Przyroda dostarcza nam wielu surowców, bez których nie wyobrażamy już sobie życia. Wystarczy przywołać drewno lub kamień. Zainspirowani tymi, wydawałoby się, prozaicznymi materiałami, przygotowaliśmy kilka pomysłów na wyczarowanie naprawdę unikalnych aranżacji. Zaczniemy od propozycji, które będą pasować do rustykalnych i skandynawskich wnętrz. Są to wzory ukazujące lite drewno, deski lub okrągłe plastry wycięte z pnia.

fototapeta deski salon-Myloview-exspace

Fototapeta deski

Taka ozdoba sprawi, że dotychczasowa stylizacja stanie się o wiele bardziej przytulna, nawet gdy wcześniej odznaczała się minimalistycznym charakterem. Z kolei w eleganckim salonie lub sypialni doskonałe okażą się imitacje drogocennych kamieni – marmuru, malachitu czy krystalicznego agatu. Dawniej ściany wyłożone drogimi minerałami dostępne były tylko dla królów i możnowładców. Teraz, dzięki efektownym ściennym dekoracjom, takie rozwiązania znajdują się w zasięgu naszej ręki. I, co równie istotne, nie nadszarpną naszego domowego budżetu.  

Choć zaprezentowaliśmy tyle wzorów, to wciąż nie wszystkie fototapety. Natura jest znakomitym i niewyczerpanym źródłem inspiracji, dlatego jeśli szukamy zarówno efektownego, jak i ponadczasowego sposobu na ozdobienie mieszkania, to właśnie przyroda powinna się znaleźć na pierwszym planie. Mamy nadzieję, że z naszą pomocą uda się Wam przeprowadzić zachwycającą metamorfozę wystroju.

Tekst przygotowany we współpracy z Myloview.pl 

biznes-wczasach-pandemii-exspace

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.