Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> ART
24 kwietnia 2020
wszystkie artykuły z działu >> ART

Tadao Cern tworzy świat, w którym dzisiaj odnajdujemy się wszyscy

NEWS-EXSPACE

Gdy ludzie na całym świecie zostają w domu, Tadao Cern tworzy dla nich niezwykłą przestrzeń. Wiele rzeczy podczas pandemii COVID-19 nabiera nowego znaczenia. Gdy ludzkość zatrzymuje się w swoim pędzie, a puste przestrzenie i wymarłe ulice stają się codziennością - wizualizacja przestrzeni wyglądającej jak muzeum - staje się muzeum prawdziwym.

“French Exit” to cykl wizualizacji / instalacji, które Tadao Cern opisuje jednym zdaniem: „Zapełniam strony naszej zbiorowej książki pamięci, ponieważ może się zdarzyć, że wyjdziemy bez pożegnania.

Świat, w którym żyjemy, zmienia się z każdą sekundą, każdego dnia. Jak będzie wyglądał po pandemii? Na to pytanie dzisiaj odpowiedzi szukają wszyscy. Do dyskusji przyłączają się też projektanci, ludzie sztuki, artyści czy artyści street art. Powstaje wiele ‘komentarzy’ do nowej rzeczywistości.

Jednym z nich jest “French Exit” (Berlin 2020) przejmujący komentarz do czasów COVID-19. Wielkie pomieszczenie z podwieszonymi roślinami i samotny człowiek. A wokół niego pustka.

Tadao Cern tworzy świat, w którym dzisiaj odnajdujemy się wszyscy. Obraz samotności w czasach, gdy najbezpieczniejsza jest izolacja. Wydaje się, że artyści mogą odnaleźć się najszybciej w nowej rzeczywistości.

French_Exit_Tadao_cern_exspace

wszystkie wizualizacje Tadao Cern

French_Exit_Tadao_cern_exspace

French_Exit_Tadao_cern_exspace

French_Exit_Tadao_cern_exspace

Tadao Cern  tak mówi o sobie:

"Zdecydowałem, że chcę wypróbować inne podejście do świata sztuki, studiując architekturę, a następnie nurkując głęboko w sztuki współczesnej. Tak więc na moją percepcję wizualną i proces twórczy ma duży wpływ to, czego nauczyłem się na początku. Jako architekt jesteś bardzo blisko związany z ludzkimi zachowaniami i nawykami - pracujesz nad nimi, z nimi lub próbujesz je zmienić. A teraz jako artysta mam to samo pole zainteresowań - wątpię, co wpływa w pewien sposób na ludzkie działania i czy można to zmienić. Uważam dziedzinę sztuki za laboratorium dla Homo Sapiens, w którym każde dzieło jest eksperymentem pomagającym odróżnić nasze działania / interakcje i granice naturalnych zachowań - jako artysta możesz je dokumentować, zmieniać, tworzyć lub się ich pozbyć.

tadao-cern_exspace

Staram się nie brać wszystkiego, co jest wokół mnie, za coś oczywistego - uwielbiam zabierać przedmioty codziennego użytku lub wydarzenia, rozbierać je na podstawowe koncepcje i przywracać je jako sztukę. Ten proces działa jak odświeżenie, pomagając nam dostrzec rzeczy, o których zapominamy i uważamy za coś oczywistego.

Na mój styl twórczy duży wpływ ma również moje zaplecze architektoniczne: pracuję w bardzo systematyczny i racjonalny sposób, wszystkie moje decyzje artystyczne są obliczone i zawsze szukam najbardziej higienicznych wyrażeń, aby pomysły były jak najbardziej czyste."

wizualizacje: Tadao Cern

+ Tadao Cern  I Facebook | Behance | Instagram

biznes-wczasach-pandemii-exspace

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.