wszystkie artykuły z działu >> TARGI
07 maja 2020
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

bro.Kat projektuje stoisko Metropolia GZM na Śląski Festiwal Nauki w Katowicach

NEWS-EXSPACE

W 2020 roku bro.Kat po raz pierwszy miał przyjemność zaprojektowania stoiska wystawienniczego dla firmy Metropolia GZM na Śląski Festiwal Nauki w Katowicach. Wydarzenie to jest dedykowane głównie dla młodzieży i osób pasjonujących się szeroko rozumianą nauką. Metropolia podczas tych trzech dni postanowiła przybliżyć odwiedzającym swoją wizję „miasta przyszłości”. Hasło przewodnie oraz założenia dotyczące stworzenia czterech stref było początkiem pomysłu na aranżację stoiska.

Do dyspozycji były 3 duże drony, które projektanci z katowickiej pracowni bro.Kat zawiesili na wys. 5m. W „miastach przyszłości” drony mogą dokonywać komunikacyjnej rewolucji – transportować przesyłki, patrolować drogi czy wykrywać zanieczyszczenia. Wspierają również bezpieczeństwo np. zabezpieczając imprezy masowe.

Zakładając na oczy gogle VR, odwiedzający mieli możliwość za pomocą ruchów głowy kierowania dronem, oglądając przy tym wybrane fragmenty miasta Katowic z lotu ptaka.

Dla fanów bardziej manualnych wrażeń stworzono strefę warsztatową, gdzie przy długim stole można było za pomocą składanki złożyć samodzielnie swojego papierowego drona.

Na stanowisku z ogromną ścianą TV LED z funkcją kinect oglądający mógł kierować widokiem za pomocą machnięcia i gestykulacją ręki i patrolować z wysokiej przestrzeni ulice miasta.

Kolorystyka poszczególnych funkcji stoiska oparta została o system wizualny firmy: żółty, fuksja, niebieski. W górnej partii oprócz dronów, zawieszono 24 sztuki kolorowych świetlówek oraz  11 szarf, które posłużyły jako pole do przekazania poszczególnych informacji o każdej ze stref. Dzięki zawieszonym elementom oraz neonowi firmy Metropolii stoisko wystawiennicze było widoczne z każdej strony, nawet z dużej odległości.

stoisko_Metropolia_brokat_exspace

wszystkie zdjęcia Radosław Kaźmierczak Fotografia

stoisko_Metropolia_brokat_exspace

stoisko_Metropolia_brokat_exspace

stoisko_Metropolia_brokat_exspace

stoisko_Metropolia_brokat_exspace

stoisko_Metropolia_brokat_exspace

stoisko_Metropolia_brokat_exspace

stoisko_Metropolia_brokat_exspace

INFO

WYSTAWCA: Górnośląski Związek Metropolitarny
WYDARZENIE: Śląski Festiwal Nauki Katowice 2020
PROJEKT: bro.Kat
POWIERZCHNIA: 100m2
LOKALIZACJA: Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach
DATA REALIZACJI: styczeń 2020
ZDJĘCIA: Radosław Kaźmierczak Fotografia

Źródło: broKat

+ bro.Kat

biznes-wczasach-pandemii-exspace

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.