wszystkie artykuły z działu >> TARGI
18 kwietnia 2020
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

bro.Kat projektuje stoisko Uniwersytetu Śląskiego podczas Europejskiego Kongresu MŚP

NEWS-EXSPACE

Nowe stoisko wystawiennicze Uniwersytetu Śląskiego, zaprojektowane przez bro.Kat miało spełniać dwa główne założenia – przedstawiać uniwersytet jako placówkę badawczą oraz mieć budowę modułową. Głównym elementem prezentacji klienta były wynalazki opracowane przez naukowców. Były to prace z wielu dziedzin, o różnych gabarytach, ciężarze i kształcie. Niezbędne było więc zapewnienie zróżnicowanych możliwości ekspozycji.

Klientowi zależało również na układzie budującym efekt otwartości, zachęcającym do odwiedzenia stoiska. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie, katowicka pracownia stworzyła modułowy system oparty na ażurowej konstrukcji stalowej. Konstrukcja składająca się z profili o 3 wysokościach może być w całości zdemontowana do płaskich elementów. Odpowiednio do potrzeb, można wykorzystywać wybrane elementy.

Moduły stalowe uzupełniały ekspozytory, które podobnie jak elementy konstrukcyjne, zostały stworzone z zachowaniem modułowości. Postumenty o dwóch wielkościach można dowolnie zestawiać, tworząc potrzebną powierzchnię.

Możliwość ekspozycji wynalazków nie ograniczała się do modułów, powstał także projekt stołu ekspozycyjnego. Powierzchnia złożona z 3 blatów umożliwiała prezentację większej ilości eksponatów o mniejszych gabarytach.

Główną inspiracją dla estetyki stoiska dla projektantów z bro.Kat była przestrzeń laboratoryjna. Koncepcja zakładała stworzenie neutralnego tła dla prezentowanych eksponatów, dzięki czemu cała uwaga użytkownika skupiała się na prezentowanej treści merytorycznej, bez zakłócania jej niepotrzebnymi bodźcami. Kolorystyka stoiska została ograniczona do bieli i jasnej szarości z akcentami granatu – głównego koloru Uniwersytetu Śląskiego. Został on wykorzystany do podkreślenia przestrzeni spełniających inne funkcje niż ekspozycja – lady informacyjnej oraz części do rozmów.

W centralnej części stoiska znajdował się moduł wypełniony żywą roślinnością. Miał on nawiązywać do działań uniwersytetu w kierunku wdrażania zrównoważonych rozwiązań pozostających w zgodzie z naturą. Ukryta częściowo za mrożoną powierzchnią zieleń to metafora odkrywania nieznanego, co jest nieodłącznym doświadczeniem pracy badawczej.  Efekt przenikania i przezierności został także powtórzony w innych elementach – pokryciu lady oraz powierzchniach informacyjnych z grafiką.

Dodatkowo, przez całe stoisko przebiegała biała “wstęga” – pas materiału, który tworzył ścianki na ażurowej konstrukcji oraz spajał jej części. Biała powierzchnia miała również za zadanie odbijanie światła, tak, aby zapewnić prezentowanym eksponatom jak najlepsze doświetlenie.

stoisko Uniwersytet_Śląski_brokat_exspace

wszystkie zdjęcia Radosław Kaźmierczak Fotografia

stoisko Uniwersytet_Śląski_brokat_exspace

stoisko Uniwersytet_Śląski_brokat_exspace

stoisko Uniwersytet_Śląski_brokat_exspace

stoisko Uniwersytet_Śląski_brokat_exspace

stoisko Uniwersytet_Śląski_brokat_exspace

stoisko Uniwersytet_Śląski_brokat_exspace

stoisko Uniwersytet_Śląski_brokat_exspace

stoisko Uniwersytet_Śląski_brokat_exspace

INFO

WYSTAWCA: Uniwersytet Śląski
WYDARZENIE: Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw 2019
PROJEKT: bro.Kat
LOKALIZACJA: Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach
DATA REALIZACJI: październik 2019
POWIERZCHNIA: 100m2
ZDJĘCIA: Radosław Kaźmierczak Fotografia

biznes-wczasach-pandemii-exspace

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.