Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
15 maja 2020
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

chmara.rosinke x AD Rooms. Świetna Instalacja na Arena Design 2020

NEWS-EXSPACE

Jednym z najważniejszych wydarzeń imm cologne jest Instalacja Das Haus – Interiors on Stage. 9 edycja Das Haus miała miejsce w dniach 13-19 stycznia 2020 roku w Kolonii na jednym z najważniejszych wydarzeń na świecie w dziedzinie projektowania wnętrz imm cologne 2020.

Co to jest Das Haus? Organizatorzy targów imm cologne zapraszają wybranego projektanta do zaprojektowania swojej wizji domu - nie wyznaczając żadnych ram czy granic. Celem wydarzenia jest promocja wybitnych osobowości ze świata designu.

Das Haus zainspirował Marię Jeglińską-Adamczewską, dyrektor kreatywną Arena Design dla stworzenia AD Rooms – nowego programu, poszukującego nowych języków projektowania wnętrz i autorskich projektów aranżacyjnych, a także eksplorującego nowoczesne formy wystawiennicze. W ramach AD Rooms organizatorzy Arena Design będą udostępniać - projektantom lub biurom projektowym - przestrzeń do zaprojektowania.

Pierwszym biurem projektowym zaproszonym do udziału w AD Rooms Arena Design 2020, w dniach 25–28 lutego 2020 w Poznaniu, był polski duet chmara.rosinke, zajmujący się projektowaniem produktów, wnętrz i przestrzeni wystawienniczych. Dizajn Ani Rosinke i Macieja Chmary, prowadzących studio projektowe chmara.rosinke z siedzibami w Berlinie i Wiedniu, wyróżnia się prostotą, świadomością ekologiczną i poetyckością.

Instalacja zaprojektowana przez Anię Rosinkę i Macieja Chmarę to przestrzeń wystawiennicza przywodząca na myśl abstrakcyjne pokoje mieszkalne. Pochylnie i schody wmontowane w architekturę pawilonu umożliwiały widzowi przejście przez wystawę na różnych poziomach. Zewnętrzne ściany instalacji sięgające poziomu wzroku odsłaniały jedynie wierzchołki mebli. Ta częściowa dostępność kusiła, zachęcała do wejścia.

Instalacja AD Rooms została wybrana przez architektów - specjalistów z branży wystawienniczej do finału StandOUT. Arena Design 2020. StandOUT., organizowany przez portal EXSPACE.PL od 8 lat, wyróżnia i honoruje najbardziej imponujące projekty stoisk polskich wystawców największych targów na świecie. Zapraszamy do głosowania na w dniach 1–18 czerwca 2020 roku! Więcej informacji wkrótce!

AD_ROOM_Studio_chmara_rosinke_arena_design_EXSPACE

wszystkie zdjęcia materiały prasowe Exspace.pl

A dwie quasi-mieszkalne przestrzenie, jadalna i przeznaczona do relaksu, wypełniały produkty i prototypy autorstwa teamu chamara.rosinke, takie jak zrealizowana dla The Prix Émile Hermès leżanka timber daybed, znajdująca się w kolekcji muzeum MAK w Wiedniu żyrandol you make it Europe, krzesło CF02 i stół CF02 czy kolekcja szkła YUNO.

Znaleźć można też dwa nowe projekty, mobilną neo modernist kitchen pokazywaną w zeszłym roku podczas wystawy chmara.rosinke w Kunstgewerbemuseum w Berlinie i na Salone del Mobile, oraz nową kolekcję oświetlenia DKS prezentowaną w tym roku na Stockholm Furniture Fair. 

AD_ROOM_Studio_chmar_rosinke_arena_design_EXSPACE

AD_ROOM_Studio_chmar_rosinke_arena_design_EXSPACE

AD_ROOM_Studio_chmar_rosinke_arena_design_EXSPACE

AD_ROOM_Studio_chmar_rosinke_arena_design_EXSPACE

AD_ROOM_Studio_chmar_rosinke_arena_design_EXSPACE

AD_ROOM_Studio_chmar_rosinke_arena_design_EXSPACE

AD_ROOM_Studio_chmar_rosinke_arena_design_EXSPACE

AD_ROOM_Studio_chmar_rosinke_arena_design_EXSPACE

Warto już dzisiaj do kalendarza wpisać zarówno kolejną edycję Arena Design 2021, która odbędzie sią  w dniach 23-26 lutego 2021 roku, jak i odwiedzenie drugiej edycji Instalacji AD Rooms.

Czyją wizję domu chcielibyście zobaczyć na Arena Design 2021?

+ chmara.rosinke

+ Arena Design 2021 kolejna edycja: 23-26 lutego 2021 roku

Fot. Exspace.pl

Może Ciebie zainteresować:

LUCIE KOLDOVA X DAS HAUS IMM COLOGNE 2018

TODD BRACHER x DAS HAUS x IMM COLOGNE 2017

NERI & HU X DAS HAUS X IMM COLOGNE 2015

SEBASTIAN HERKNER X DAS HAUS NA IMM COLOGNE 2016

biznes-wczasach-pandemii-exspace

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.