Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
24 czerwca 2020
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Gigantyczny stół na granicy amerykańsko-meksykańskiej w instalacji JR o imigracji

NEWS-EXSPACE

Po wiadomościach o zamiarze budowy stałego muru między Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem, w 2017 roku JR stworzył gigantyczną instalację wspartą przez rusztowanie przy ogrodzeniu granicznym w meksykańskim mieście Tecate. Instalacja pokazuje Kikito, malucha, którego dom w Tecate wychodzi na ogrodzenie graniczne, żartobliwie zerkając zza ogrodzenia z boku, co oznaczało, że dzieło można lepiej docenić w Stanach Zjednoczonych.

JR-Giants-Kikito-US-Mexico-Border_exspace

Instalacja Giants, Kikito, US-Mexico Border, 2017 / JR umieścił 70-metrowy wizerunek 1-letniego chłopca zerkającego poza krawędź granicy amerykańsko-meksykańskie, wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości JR

JR-Giants-Kikito-US-Mexico-Border_exspace

JR-Giants-Kikito-US-Mexico-Border_exspace

[VIDEO] KIKITO, TECATE, 2017

Ostatniego dnia przed planowanym zakończeniem prac JR zorganizował piknik po obu stronach ogrodzenia. Kikito, jego rodzina i setki gości ze Stanów Zjednoczonych i Meksyku, zebrali się, aby zjeść posiłek. Ludzie gromadzili się wokół długiego stołu z naznaczonymi zestawami kultowymi oczami JR, które rozciągały się po obu stronach ogrodzenia, a gdy jedli to samo jedzenie, dzielili tę samą wodę i cieszyli się tą samą muzyką (połowa zespołu grała z każdej strony) podział zniknął na kilka godzin.

JR_Migrants_Picnic-across-the-border-Tecate-Mexico_USA

 

Migrants, Picnic across the border / Tecate, Mexico - USA, 2017 / Piknik odbywał się na gigantycznej fotografii oczu marzyciela (ze zdjęcia Instalacji Giants, Kikito, US-Mexico Border, 2017) na granicy amerykańsko-meksykańskiej w Tecate w Meksyku, 8 października 2017 roku, zdjęcia dzięki uprzejmości JR

JR to najbardziej na świecie znany artysta Street Art wykorzystujący monumentalne kolaże fotograficzne i rzeźby do nadawania znanym obiektom, wydarzeniom  i przestrzeniom publicznym nowego wymiaru. Cieszącym oko widza instalacjom JR przyświeca zawsze jakiś cel.

Zdjęcia dzięki uprzejmości JR

+ JR Artist

Zobaczcie inne projekty JR, o których pisaliśmy na Exspace.pl:

Piramida Luwru zadeptana. Kolejna genialna instalacja JR

Gigantyczni sportowcy JR w Rio de Janeiro

JR – Migrants, Walking New York City

Metamorfoza Panteonu za sprawą “Inside Out

marketing_wystawienniczy_exspace

 

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.