Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> ARCHITEKTURA
19 lipca 2020
wszystkie artykuły z działu >> ARCHITEKTURA

Prywatny Eden potrzebny od zaraz

 

NEWS-EXSPACE

Lato w pełni, słońce ma coraz większą moc, a wszechobecna zieleń sprawia, że trudno znieść całodzienny pobyt w pomieszczeniach. Coraz chętniej przenosimy się więc do ogrodów, które mogą z powodzeniem zmienić się w jadalnię czy nawet biuro. Jak stworzyć funkcjonalny zielony azyl, który pozwoli odpocząć od zgiełku miasta?

Doświadczenie lockdownu sprawiło, że nasze pragnienie kontaktu z przyrodą stało się jeszcze bardziej intensywne. Wielu mieszkańców miast zaczęło zastanawiać się nad możliwością kupna działek lub wyprowadzką do domów jednorodzinnych, właśnie po to, by zapewnić sobie możliwość odpoczynku na łonie natury. Do tej pierwotnej potrzeby nawiązuje w swoich projektach pracownia Studio.O., która traktuje wnętrze i zewnętrze, jako nierozerwalnie związane i uzupełniające się strefy.

Natura na wyciągnięcie ręki

Gdy wyjazd za miasto jest niemożliwy, nie ma nic cenniejszego niż możliwość wypoczynku we własnym ogrodzie. Popołudnie z filiżanką ulubionej kawy lub herbaty z widokiem na wzrastające rośliny to exspace_studio_o_artykulsprawdzony sposób na podniesienie poziomu endorfin. Dom otoczony zielenią staje się azylem, który uspokaja i pozwala zregenerować się po dniu spędzonym w pracy i korkach. Aga Kobus i Grzegorz Goworek doskonale rozumieją, że właśnie mieszkańcy miast najbardziej potrzebują kontaktu z naturą.

- Dla „ludzi miasta” dom jest enklawą, w której mogą odpoczywać. Ten efekt osiągamy poprzez otwieranie wnętrza na zewnątrz domu i otaczaniem go krajobrazem, co oznacza, że Klient nie tylko inwestuje w bryłę budynku i aranżację, ale także w jego część zewnętrzną - wyjaśnia Aga Kobus.

Projekty ogrodów tworzymy z myślą o dobrym samopoczuciu inwestorów. Efekt ten udaje nam się osiągać dzięki precyzyjnemu doborowi roślin. Stawiamy na proste kształty i formy, co pozwala wyeksponować naturalne walory danego terenu. Dopracowane, odpowiadające na indywidualne potrzeby otoczenie domu, staje się miejscem, które inspiruje, pobudza naturalną kreatywność i pomaga pozbyć się stresu - dodaje Grzegorz Goworek.

Nie tylko ogrody

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby cieszyć się namiastką ogrodu także w sercu miasta - w kamienicy czy apartamentowcu. Taras z ozdobnymi roślinami, wygodnymi meblami i nastrojowym oświetleniem również pozwoli zrelaksować się po dniu pełnym wyzwań. Jakie gatunki wybrać? Studio.O. stawia na ozdobne trawy w ręcznie wykonywanych dekoracyjnych donicach. Trawy nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji i pozwalają stworzyć na tarasie przyjemny, wakacyjny klimat.

zdjęcia materiały prasowe Studio.O.

wszystkie zdjęcia materiały prasowe Studio.O.

exspace_studio_o_dom_prywatny_eden

exspace_studio_o_dom_prywatny_eden

exspace_studio_o_dom_prywatny_eden

exspace_studio_o_dom_prywatny_eden

exspace_studio_o_dom_prywatny_eden

exspace_studio_o_dom_prywatny_eden

zdjęcia materiały prasowe Studio.O.

Może Ciebie równiez zainteresować:

42 metry kwadratowe luksusu >>

***

Studio.O. to pracownia, która tworzy wnętrza, budynki jednorodzinne, a także krajobraz. Architekci najlepiej sprawdzają się w kompleksowej kreacji przestrzeni, od projektu domu, jego idealnej lokalizacji na działce i znalezieniu najlepszych połączeń ogrodu okalającego budynek, po precyzyjnie przemyślaną koncepcją wnętrza. Studio.O. kreuje przestrzenie przyjazne człowiekowi. To on, jego potrzeby, przyzwyczajenia i marzenia są priorytetem podczas powstawania i wdrażania projektów pracowni.

+ Studio.O.

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.