wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
15 sierpnia 2020
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Auto Skyway Festival. Poznajcie program największego wydarzenia samochodowego w Polsce!

Poznaj świetlne instalacje i projekcje, które czekają na Ciebie w dniach 19–22 sierpnia 2020 roku nie tylko na festiwalowym szlaku na toruńskim lotnisku, ale również na placu Teatralnym w centrum miasta. 

Toruński festiwal światła w wersji drive-through. Największe świetlne wydarzenie lata w oryginalnej lokalizacji. Niemal 5 kilometrów festiwalowej trasy, 12 stref z ponad 20 instalacjami – tak zapowiada się „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.”, który w dniach 19–22 sierpnia 2020 roku odbędzie się na Lotnisku EPTO Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu. W programie, do zobaczenia codziennie w godzinach 20:30–00:00, m.in. świetlny boom-box z muzyką na żywo, ognista fabryka, pokazy motocross i pitbike czy projekcja na ścianie lasu.

Relacja z Bella Skyway Festival 2019 >>

Poznaj świetlne instalacje Auto Skyway Festival 2020

Ruszając w trasę festiwalową, warto być uważnym! Szlakiem Auto Skyway Festival poprowadzi świetlisty symbol ufoludka, który pojawi się wielokrotnie na drodze przejazdu - Astronomiczny szlak festiwalowy. Autorem grafik jest Marcin Treichel. Bilety do kupienia tutaj >>

Astronomiczny szlak festiwalowy_Marcin_Treichel  exspace_Bella_skyway_festival_brama_ufo_Marcin_Treichel

Strefa 1: Brama wjazdowa

Artysta: Marina Demchenko, Marcin Treichel

Miejsce: Lotnisko Toruń

exspace_Bella_skyway_festival_brama_Marina Demchenko_Marcin_Treichel

Wjeżdżając na teren Auto Skyway Festival widzowie zostaną przywitani bramą wjazdową o toruńskim charakterze. Nad specjalnie stworzoną konstrukcją górować będzie projekcja herbu miasta, w artystycznej interpretacji Mariny Demchenko. Rosyjska artystka, zafascynowana miastem, mapami, urbanistyką i architekturą stworzy własną wersję miejskiego emblematu.

Herbowi towarzyszyć będą wielkoformatowe grafiki w wykonaniu Marcina Treichela, toruńskiego rysownika, który specjalizuje się w komiksie i rysunkach satyrycznych. Ręką artysty powstaną humorystyczne rysunki, które nie tylko przy wjeździe, ale i na terenie całego festiwalu będą powodować uśmiech na twarzach zwiedzających.

Strefa 1: Świetliste Kamienie

Artysta: Klub Supełek

Miejsce: Lotnisko Toruń

exspace_Bella_skyway_festival_Świetliste_Kamienie

Na poboczach drogi, na długości ponad 70–80 metrów ustawione zostaną kamienie w różnej wielkości, niektóre z nich będą mieć ponad 1,5 m szerokości.  Każdy z głazów zostanie przyozdobiony malowidłami lub serwetkami pomalowanymi farbami fotoluminescencyjnymi. Ustawione w różnej konfiguracji i odległościach, z barwnymi układami na sobie, z pewnością rozświetlą drogę wjazdową na teren wydarzenia.

Strefa 2: Jump-to-the-sky

Artysta: Go Sport

Miejsce: Lotnisko Toruń

exspace_Bella_skyway_festival_Jump_to_the_sky_Go_Sport

Świetlni rajderzy ponad Waszymi głowami. Najwyższe loty, ciekawe ewolucje, ognista oprawa! Najlepsi jeźdźcy motocrossu, świetliste smugi pitbike'ów. Będzie hałas, ogień i wysokie loty.  Swoje umiejętności na świetlnej hopce zaprezentuje m.in. Mistrz Polski MX2 Karol Kruszyński.

Strefa 3: Niewidzialny wszechświat

Artyści: Piotr Majewski i Jerzy Rafalski (kolektyw RADIO PLANET i KOMET)

Miejsce: Lotnisko Toruń

exspace_Bella_skyway_festival_Niewidzialny_wszechświat_Radio_Planet_Komet

Zmotoryzowanych widzów Auto SKYWAY Festival zapraszamy na pokład niezwykłego wehikułu. Odbędziemy nim podróż w czasie i przestrzeni. Na kilka minut 6-metrowy kulisty ekran stanie się pojazdem, dzięki któremu udamy się w dalekie zakątki Wszechświata, by z bliska popatrzeć na to, co zwykle jest dla nas... niewidzialne. Galaktyki, gromady gwiazd i mgławice leżą tak daleko od Ziemi, że dla jej mieszkańców są poza zasięgiem nieuzbrojonego oka. Dopiero wielkie teleskopy m.in. Europejskiego Obserwatorium Południowego (ESO) pozwalają nam dostrzec te obiekty i rejestrować ich obrazy w zakresie fal niedostępnych ludzkim oczom. Nie mniej zdumiewająca jest świadomość, że oglądamy odległe światy takimi, jakimi były tysiące, a nawet miliony lat temu. Tyle bowiem czasu potrzebuje ich światło na dotarcie do nas. Tym razem to my polecimy TAM – do zobaczenia na pokładzie!

Strefa 3: Spadochron

Artysta: EPTO Toruń

Miejsce: Lotnisko Toruń

exspace_Bella_skyway_festival_Spadochron

Na festiwalowej trasie widzowie natkną się na kilka lotniczych atrakcji. Jedną z nich będzie naturalnych rozmiarów spadochron, który rozświetli widzom kawałek nocnego nieba.

Strefa 4: Projekcja na ścianie lasu

Artysta: Supernova Production

Miejsce: Lotnisko Toruń

exspace_Bella_skyway_festival_Projekcja_na_ścianie_lasu_Supernova_Production

Wyjątkowa w skali świata wielkoformatowa projekcja na blisko 300 metrowej na ścianie lasu. Natura, która od początków istnienia była inspiracją i źródłem natchnienia dla całej ludzkości odsłania swoją duszę. Pobudzające wyobraźnie spotkanie z filozofią natury, ożywionym i zaczarowanym lasem, w którym budzą się żywioły towarzyszące jej na co dzień: ogień, woda, wiatr i ziemia. Emocjonalne i wręcz namacalne spotkanie z tajemnicą płuc ziemi. Spotkanie ze źródłem naszego oddechu, siły i codziennej energii – życia, potęgi i piękna które ze sobą niesie „Las…”

Strefa 5: Z głową w chmurach

Artysta: Water Concept

Miejsce: Lotnisko Toruń

exspace_Bella_skyway_festival_Z_głową_w_chmurach_Waterconcept

„Z głową w chmurach” to instalacja traktująca w abstrakcyjny sposób pozytywne aspekty głębokiego wymiaru snu o lataniu. Miejsce czyli pas startowy to istny portal przenoszący widza w odzwierciedlenie tego, co drzemie w ludzkiej psychice. Człowiek od zawsze marzył o lataniu. Instalacja z głową w chmurach to świat kolorowych obrazów w formie strzelających dysz wodnych, wielkoformatowych głów będących odzwierciedleniem naszych myśli oraz ogromnej ilości punktów świetlnych tworzących granice pomiędzy jawa a snem.

Strefa 6: Energia Fabryki

Artysta: Cyrkowa Events

Miejsce: Lotnisko Toruń

exspace_Bella_skyway_festival_Energia_Fabryki_Cyrkowa_Events

Fabryka to miejsce, które się nie zatrzymuje. Ciągłe rozpalanie kotła i uruchamianie turbiny, rozgrzane kominy, iskry i ogień nie pozwalają na chwilę postoju, rozproszenia. Nieustannie trzeba pracować i nie zwalniać tempa. Na potrzeby instalacji powstanie stocznia/fabryka tętniąca życiem. Nie zbraknie pokazów z użyciem pirotechniki scenicznej, akrobacji powietrznych, szczudlarzy i cyrkowców którzy wcielą się w role pracowników tytułowej Fabryki. Scenografia podświetlona będzie kolorowymi światłami.

Strefa 7: Iluminacje na samochodach

Artysta: Toyota Bednarscy

Miejsce: Lotnisko Toruń

exspace_Bella_skyway_festival_Iluminacje_na_samochodach_Toyota_Bednarscy

Podczas samochodowej odsłony festiwalu nie może zabraknąć także instalacji związanej z branżą samochodową. Na samochodach – tym razem praktycznych, dostosowanych do takich warunków jak lotnisko – zobaczymy ciekawą iluminację.

Strefa 8: Świetlny boom-box

Artysta: Michał Głodek (konstrukcja), DJ (muzyka)

Miejsce: Lotnisko Toruń

exspace_Bella_skyway_festival_Świetlny_boom_box

Z charakterystycznych elementów konstrukcji scenicznej powstanie nietypowy „świetlny boom-box”. Kilkadziesiąt zbiorników typu mauzer, z których każdy będzie odpowiednio oświetlony, stanie się nie tylko zjawiskowym obiektem na mapie festiwalu, ale i muzyczną sceną. W tej świetlnej aranżacji wystąpi DJ z regionu.

Strefa 9: Las

Artysta: Art4Media

Miejsce: Lotnisko Toruń

exspace_Bella_skyway_festival_Las_Art4Media

Multiplikacja, wielość w jedności, jedność w wielości. Jeden ma wpływ na drugiego – mimo odległości – słowa, mają niezmierzony zasięg, a te słowa, które będą animowane w dynamiczny sposób były obecne bardziej niż kiedykolwiek podczas okresu pandemii – więzi, dom, pomoc, wsparcie… Ekrany, będą również po za słowami przedstawiały elementy natury. Jest to symbol zaznaczającej się obecnie bardziej niż kiedykolwiek tendencji – świat, nawet ten, który był dotychczas namacalny – staje się tylko obrazem widzianym na płaskim ekranie.

Strefa 9: Dom

Artysta: Art4Media

Miejsce: Lotnisko Toruń

exspace_Bella_skyway_festival_Dom_Art4Media

Zwykle tętni życiem – teraz jest pusty… Wszyscy go już opuścili, ktoś przed chwilą wyszedł… I tu zaczyna się historia – widz wprowadzony zostaje w intymność, jaką jest przestrzeń, w której funkcjonuje większość z nas. Pomieszczenia, które zaistniały w instalacji są pewnego rodzaju abstrakcją, która, bez charakterystycznych elementów, nie byłaby “udomowiona”.

Strefa 9: Nie-stabilne

Artysta: Art4Media

Miejsce: Lotnisko Toruń

exspace_Bella_skyway_festival_Nie-stabilne_Art4Media

Nietypowa konstrukcja zderzająca ze sobą przeciwności – siłę i delikatność. Stałość i zmienność. Siła stali i delikatność materiału. Ogromna konstrukcja, która pierwotnie stanąć miała przed Urzędem Marszałkowskim zajmuje teraz miejsce na Toruńskim lotnisku – konstrukcja została – miejsce się zmieniło – stałość i zmienność. Przeciwności są zmiennymi – ale jedno pozostaje niezmienne – wartości. Wartości takie jak – wolność, równość, szacunek. O tych abstrakcyjnych pojęciach będzie opowiadać w nietypowy sposób animacja, która będzie wyświetlana na ekranach konstrukcji.

Strefa 10: Iluminacje samolotów

Artysta: EPTO Toruń

Miejsce: Lotnisko Toruń

exspace_Bella_skyway_festival_Iluminacje_samolotów_EPTO_Toruń

Podczas festiwalu, w miejscu takim jak Lotnisko Toruń nie może zabraknąć i samolotów w nietypowym, świetlnej aranżacji! Przygotowane przez EPTO Toruń awionetki zostaną specjalnie zaaranżowane stając się kolejnym przystankiem na festiwalowym szlaku.

Strefa 11: Projekcja na zabytkowym tramwaju MZK

Artysta: Water Concept

Miejsce: Lotnisko Toruń

exspace_Bella_skyway_festival_Projekcja_na_zabytkowym_tramwaju_MZK_Waterconcept

Tramwaj numer 100 to zabytkowy pojazd z lat 60. ubiegłego wieku i prawdziwa chluba Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu. Podczas Auto Skyway Festival zasłużona „setka” stanie się obiektem, na którym pojawi się zaskakująca świetlna projekcja i iluminacja.

Projekcja zrealizowana dzięki działaniom promocyjnym projektu "Poprawa funkcjonowania komunikacji miejskiej w  Toruniu - BiT-City II" współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Strefa 11: Iluminacja pomnika Lotników Toruńskich

Artysta: ATT Audiotechnika, Aleksandr Belkin

Miejsce: Lotnisko Toruń

exspace_Bella_skyway_festival_Iluminacja_pomnika_Lotników_Toruńskich_ATT_Audiotechnika_Toruń

Odsłonięty kilkanaście lat temu z okazji 50-lecia istnienia Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu pomnik przy drodze wyjazdowej z Lotniska Toruń upamiętnia toruńskich lotników. Podczas festiwalu monument zostanie świetlnie zaaranżowany. Dodatkowym muzycznym akcentem będą towarzyszące iluminacji utwory Aleksandra Belkina, litewskiego muzyka i lidera grupy The Road Band. grał w wielu jazzowych, bluesowych i rock’n’rollowych grupach oraz w pierwszej bluesowej kapeli na Litwie – Hilda Blues Band. W 1999 roku jako członek The Country Blues Session Band wystąpił podczas Międzynarodowego Przystanku Country w Mrągowie. Grupa zajęła drugie miejsce.

Strefa 12: Świetlna aranżacja Urzędu Miasta Torunia

Artysta: ATT Audiotechnika, muzyka: Aleksandr Belkin (litewski muzyk i lider grupy The Road Band)

Miejsce: Urząd Miasta Torunia

Zespół Staromiejski to serce Torunia. Świetlna iluminacja budynku Urzędu Miasta Torunia będzie częścią programu, aby przypomnieć, gdzie narodził się festiwal światła.

exspace_Bella_skyway_festival_Świetlna_aranżacja_Urzędu_Miasta_Torunia

Auto Skyway Festival to doskonała okazja, aby udać się na wydarzenie, jakiego chyba jeszcze w Polsce nie było. To także ciekawy przystanek dla wszystkich podróżujących, którzy podczas letnich podróży zatrzymają się w Toruniu. Po podróży przez świetlny szlak festiwalu, następnym punktem z całą pewnością będzie urokliwy i gotycki zespół staromiejski Torunia.

Bilety do kupienia tutaj >>

Auto Skyway Festival.

Lotnisko. Toruń.

Województwo Kujawsko-Pomorskie.

19–22 sierpnia 2020

Źródło: materiały prasowe Auto Skyway Festival

Zdjęcia: materiały prasowe Auto Skyway Festival

+ Auto Skyway Festival

 

marketing_wystawienniczy_exspace

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.