Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> ROZMOWY
23 września 2020
wszystkie artykuły z działu >> ROZMOWY

Rozmowy z finalistami Dobry Wzór 2020: Karolina Błażucka, Prezes Zarządu Grupa Bozzetti i Zdzisław Sobierajski

NEWS-EXSPACE

W ramach cyklu „Rozmowy z finalistami Dobry Wzór 2020” Zdzisław Sobierajski rozmawia z Karoliną Błażucką, Prezesem Zarządu Grupa Bozzetti - finalistą konkursu Dobry Wzór 2020 organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

11 września poznaliśmy finalistów konkursu Dobry Wzór 2020 organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego! To oni będą walczyć o nagrody: Dobry Wzór, Wzór Roku, Produkt Roku, Wzór Roku dla Kultury oraz Wzór Roku dla Integracji i Wzór Roku dla Zrównoważonego Rozwoju. Gala na której poznamy laureatów odbędzie się 29 października 2020 roku.

W zaszczytnym gronie 114 finalistów Dobry Wzór 2020 Sfera: Dom znalazła się Kolekcja mebli Blokk / Blokki marki Bozzetti zaprojektowana przez Marka Błażuckiego.

Bozzetti_Blokk-Blokki_exspace

Do autorskiego cyklu Rozmowy z  finalistami Dobry Wzór 2020 portal Exspace.pl, platforma promująca kreatywne przestrzenie, marki i dobry design zaprosiła Zdzisława Sobierajskiego, managera procesów projektowo-wdrożeniowych i współautora kilkuset wdrożeń produktów dla różnych branż.

Zdzisław Sobierajski, Exspace.pl: Bozzetti to…

Karolina Błażucka, Prezes Zarządu Grupa Bozzetti: Autorska marka Bozzetti to suma wieloletniego doświadczenia projektowego w zakresie architektury wnętrz i mebli oraz wielopokoleniowej tradycji rzemiosła stolarskiego.

Proponuje swoim odbiorcom oryginalne, autorskie rozwiązania, starając się tworzyć formy ponadczasowe, które, w ich odczuciu, oprą się przemijającym modom i trendom. Ich meble produkowane są w całości w Polsce, a przyjęte jako standard wysoka jakość wykonania i zastosowanych materiałów, ma zapewnić ich produktom odpowiednią trwałość i wygodę użytkowania. Uważają, że dobrze zaprojektowany mebel to taki, nad którym użytkownik nie zastanawia się, czy jest dobrze zaprojektowany.

Ofertę Bozzetti stanowi, stale rozwijana i rozszerzana, kolekcja autorskich mebli o zróżnicowanej funkcji. Zakres produkcji jest na tyle różnorodny na ile pozwala pomysłowość autorów. Większość wzorów, poprzez dodatkowe funkcjonalności oraz możliwość elastycznej personalizacji, pozwala na dużą swobodę stosowania, inne, poprzez formę i sposób realizacji zakładanej funkcji, mają być obiektami, które po prostu cieszą.

Kolekcja mebli Blokk / Blokki marki Bozzetti zaprojektowana przez Marka Błażuckiego został finalistą konkursu Dobry Wzór 2020, organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Co dla Państwa znaczy to wyróżnienie?

Uważamy to za nasz duży sukces, cieszymy się, że produkty, które wdrażamy i promujemy zostały zauważone i docenione. W naszej działalności od samego początku stawiamy na (w naszym przekonaniu) wysokiej jakości design. Jak widać nasze opinie podzielają inni, w tym także wysokiej klasy eksperci.

Kiedy zapadła decyzja o uczestnictwie w konkursie Dobry Wzór 2020?

Decyzja zapadła właściwie w momencie otrzymania informacji o tym, że nasze produktu zostały rekomendowane do konkursu. Rekomendacje te były dla nas sygnałem, że w naszym myśleniu idziemy właściwą drogą, tym bardziej, że nie tylko kolekcja Blokk / Blokki uzyskała rekomendacje, ale także trzy inne nasze produkty: Szyfoniera, stół Tabb oraz biurko Diag. Kolekcja Blokk / Blokki została zakwalifikowana do finału.

Czy Dobry Wzór to marka rozpoznawalna wśród państwa klientów? Jak wyróżnienie wpływa na pozycję rynkową państwa marki?

Właściwie należałoby zapytać „jak wpłynie?”… Jesteśmy bardzo świeżą marką, oficjalna premiera Bozzetti miała miejsce rok temu J, co wiąże się z tym, że po raz pierwszy bierzemy udział w tym konkursie, tak więc nasze doświadczenia związane z jego wpływem na odbiór naszej marki są znikome. Możemy sobie tylko wyobrażać i prognozować efekty, na podstawie rosnącego zainteresowania naszymi produktami po ogłoszeniu dotychczasowych wyników.

Jak przebiegała współpraca z projektantem?

Cóż, łatwo to sobie wyobrazić, gdyż Marek Błażucki, nasz główny projektant, jest jednocześnie współtwórcą marki. Praca przebiega zawsze w tym przypadku wzorcowo :), jest niezwykle kreatywna i inspirująca, ale to oczywiste, gdy jest się teamem od ponad 20 lat zawodowo i prywatnie.

Marek Błażucki, profesor krakowskiej ASP, prowadzi dyplomującą II Pracownię Projektowania Mebli, przez ostatnie lata był także Kierownikiem Katedry Mebla, a obecnie ma zaszczyt być Dziekanem Wydziału Architektury Wnętrz krakowskiej ASP. Dla mnie to wybitny architekt wnętrz i projektant, a także i znakomity pedagog. Prowadzimy razem od ponad 20 lat autorską pracownię projektową B&B Design, a Bozzetti to nasze najmłodsze dziecko w rodzinie :).

Firma to projekty, produkty, wdrożenia, ale przede wszystkim ludzie i relacje między nimi. Energią, która napędza tryby każdej firmy jest entuzjazm ludzi, a smarem dobra płynność finansowa. Dzisiaj jest trudno o jedno i drugie. Jak u Państwa z entuzjazmem? Nie zabraknie?

Entuzjazmu nam nie brakuje, jak i pomysłów na kolejne wdrożenia i produkcje, w związku z tym planujemy poszerzenie oferty o kolejne nowości.

Czy w tych kryzysowych czasach firma inwestuje w rozwój? Wdraża nowe produkty? Jakie macie plany na 2021?

Jak już wcześniej wspomniałam: tak, staramy się ciągle rozwijać, oczywiście na miarę naszych możliwości. Wakacje to czas na prototypowanie nowych wzorów, potem ich zastrzeganie, aby finalnie pokazać na kolejnych targach MEBLE POLSKA 2021 w Poznaniu.

Co jest najbardziej teraz potrzebne? Czego trzeba życzyć firmom takim jak państwa marka?

Cierpliwości i wytrwałości; zainteresowania odbiorców; skutecznego finansowania rozwoju; szczęścia… :)

No to trzymamy kciuki za spełnienie tych życzeń. Bardzo dziękuję za rozmowę.

Bozzetti_Blokk-Blokki_exspace

Kolekcja mebli Blokk / Blokki marki Bozzetti zaprojektowana przez Marka Błażuckiego / finalista Dobry Wzór 2020 Sfera: Dom / foto materiały prasowe Bozzetti, aranżacja wnętrz: Natalia Nogala

_________________________________

+ Dobry Wzór to najstarszy i najbardziej wiarygodny polski  konkurs wzorniczy. To 27-letnia tradycja i wiarygodność. Za Dobrym Wzorem nie stoi żaden sponsor, konkurs zarabia sam na siebie. Konkursowe produkty i usługi  wskazywane są przez badaczy i ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego na podstawie stałego  monitoringu rynku. Konkurs jest równocześnie jedynym w Polsce niezależnym audytem wzorniczym: typowanie produktów odbywa się  na podstawie wiedzy ekspertów i badaczy IWP, ich znajomości projektowania, rynku i trendów.

Gala na której poznamy laureatów odbędzie się 29 października 2020r. Wystawa pokonkursowa odbędzie się w terminie od 30 października do 30 listopada 2020 r. w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie przy ul. Świętojerskiej 5/7

+ Grupa Bozzetti

+ B&B Design

+ Zdzisław Sobierajski website

marketing_wystawienniczy_exspace

wizytówki

Komentarze:

loading
Piękne! Gratulacje!
skomentowany przez    Joanna    24 wrzesień 2020, 19:47 obserwuj post

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.