Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
13 października 2020
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Polscy wystawcy High Point Market 2020 – największych targach meblowych w USA

NEWS-EXSPACE

W dniach 13-21 października 2020 r. odbywają się największe targi meblowe w USA – w High Point w Karolinie Północnej. To szczególnie ważna edycja dla polskiego przemysłu meblowego, ponieważ po raz pierwszy na odwiedzających czeka narodowy showroom z ofertą 7 polskich marek: Benix, Black Red White, Gala Collezione, Raw, Szynaka Meble, Vzór oraz Zieta Studio.

Narodowy showroom powstał on w ramach projektu European Smart Design from Poland – wspólnej inicjatywy Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli oraz Polskiej Fundacji Narodowej. Otwiera to nowe, ogromne możliwości dla Polski – drugiego eksportera mebli na świecie, który ma szansę podbić rynek amerykański.

Polscy wystawcy High Point Market 2020

Portal Exspace.pl - platforma promująca kreatywne przestrzenie, marki i dobry design  wspólnie z internetową platformą PL Catalog Exhibitors from Poland od lat wspierają polskich wystawców największych targów na świecie. Nie inaczej jest przy okazji targów High Point Market 2020. Wszystkie potrzebne informacje o polskich wystawcach High Point Market 2020 otrzymasz za pomocą kilku kliknięć >>>

Benix Hall: 220 Elm Stand: 204, Level 2

Benix_exhibitors_from_poland 

Black Red White Hall: 220 Elm Stand: 204, Level 2

BLACK_RED_WHITE_exhibitors_from_poland

Gala Collezione Hall: 220 Elm Stand: 204, Level 2

Gala_Collezione_exhibitors_from_poland

Raw Hall: 220 Elm Stand: 204, Level 2

RAW_exhibitors_from_poland

Szynaka Meble Hall: 220 Elm Stand: 204, Level 2

Szynaka_Meble_exhibitors_from_poland

VZOR Hall: 220 Elm Stand: 204, Level 2

VZOR_exhibitors_from_poland

Zieta Studio Hall: 220 Elm Stand: 204, Level 2

zieta-studio_exhibitors_from_poland

Tatfa.eu Hall: IHFC Stand: D1015, Design Center, Floor 10

tatfa_studio_exhibitors_from_poland

The Polish Chamber of Commerce of Furniture Manufacturers / Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli OIGPM Hall: 220 Elm Stand: 204, Level 2 

The_Polish_Chamber_of_Commerce_of_Furniture_Manufacturers_exhibitors_from_poland

Miejski kompleks targowo-wystawienniczy w High Point może poszczycić się ponad 100-letnią tradycją handlu meblami w Stanach Zjednoczonych. Każdego roku gromadzi profesjonalistów, designerów, architektów wnętrz i handlowców ze wschodniego wybrzeża USA. High Point odróżnia się od ośrodków targowych w Europie tym, że wystawy są rozmieszczone w niemal 160 obiektach na terenie całego miasta (łączna powierzchnia wystawiennicza wynosi ponad 1,1 mln mkw.), a miasto żyje głównie z organizowanych dwa razy do roku wystaw poświęconych branży meblarskiej. Udział w tych targach ma ogromny potencjał biznesowy, ponieważ wydarzenie jest obowiązkową pozycją w kalendarzu osób decydujących o wprowadzaniu mebli do sprzedaży w amerykańskich sieciach handlowych.

Warto również pamiętać, że USA to ogromny rynek nie tylko w kontekście domów i mieszkań, lecz Exhibitors from Poland-mow-2020także biur, hoteli, restauracji oraz obiektów użyteczności publicznej. Amerykanie najchętniej importują meble drewniane, siedziska tapicerowane z drewnianymi ramami (w tym krzesła), meble drewniane do sypialni oraz kuchni. Takie produkty znajdują się w ofercie licznych polskich producentów. Aby jednak skutecznie mogły wejść na amerykański rynek, konieczne było podjęcie stosownych działań organizacyjnych i promocyjnych. Dialog z branżą wskazał, że kluczem jest organizacja narodowych stoisk na najważniejszych targach meblowych. Stąd też pomysł na wspólne stoisko i prezentację produktów polskich producentów podczas trzech edycji targów High Point. Pozwoli to na systematyczne budowanie relacji z partnerami biznesowymi i pozytywnego wizerunku polskiej branży meblarskiej.

Wybraliśmy Stany Zjednoczone, bo to właśnie na tym rynku potrzebujemy zaprezentować firmy z Polski jako silną grupę – mówi Jan Szynaka, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli. – To także nowy model promocji, który pozwala połączyć potencjał firm z budowaniem wizerunku Polski jako kraju oferującego markowe produkty.

Uruchomienie projektu to wielki sukces branży meblarskiej i okazja do pokazania, że możemy skutecznie wchodzić na nowe rynki, łącząc siły i prezentując kompleksową ofertę polskiego meblarstwa – dodaje Tomasz Wiktorski, współautor koncepcji projektu.

Kooperacja Polskiej Fundacji Narodowej z Ogólnopolską Izbą Gospodarczą Producentów Mebli to dosyć logiczna konsekwencja konieczności łączenia potencjałów dla efektywnego budowania  silnej polskiej marki. Międzynarodowa współpraca gospodarcza to twórcze pole do działania dla zaangażowanego mecenasa, jakim jest Polska Fundacja Narodowa. Pragnę zauważyć, że wspólnie z awangardą branży meblarskiej wypracowaliśmy bardzo konkretny efekt – udział w kilku edycjach największych na świecie targów meblarskich na terenie kompleksu targowo-wystawienniczego w High Point w stanie Karolina Północna. – mówi dr Marcin Zarzecki, prezes Zarządu Polskiej Fundacji Narodowej.

Ekspansji na rynku amerykańskim sprzyja nie tylko potencjał polskiego przemysłu, lecz także ogólna sytuacja rynkowa. – Dla sprzedawców w USA Polska stanowi znaczące, potencjalnie główne źródło zaopatrzenia. Od połowy lat 70. amerykańscy nabywcy mocno interesują się Azją, z której importowane są meble w dobrych cenach ze względu na niskie koszty pracy. Jednak wraz z dzisiejszą sytuacją geopolityczną na świecie krajobraz się zmienił. Polski rynek ma natomiast silne atuty, jakimi są styl mebli, cena, materiały, logistyka, obsługa dostaw i wartości, których szukają amerykańscy nabywcy. Tak więc czas jest sprzyjający. Amerykanie mają szansę zyskać źródło mebli, na którym mogą polegać – powiedział Jeff Holmes, amerykański specjalista w obszarze międzynarodowego rynku meblowego.

Narodowe stoisko z ofertą 7 polskich producentów mebli (Benix, Black Red White, Gala Collezione, Raw, Szynaka Meble, Vzór i Zieta Studio) czeka na odwiedzających przez 9 dni targów High Point Market – od 13 do 21 października.

exspace_high_point_market_2020

foto materiały prasowe High Point Market

exspace_high_point_market_2020

wszystkie zdjęcia materiały prasowe organizatora

exspace_high_point_market_2020

exspace_high_point_market_2020

exspace_high_point_market_2020

exspace_high_point_market_2020

exspace_high_point_market_2020

wszystkie zdjęcia materiały prasowe organizatora

exspace_high_point_market_2020

exspace_high_point_market_2020

foto materiały prasowe organizatora i wystawców

+ European Smart Design from Poland website

+ Exhibitore form Poland High Point Market 2020 website

+ High Point Market

 marketing_wystawienniczy_exspace

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.