Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
10 listopada 2020
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Pawilon Polski na EXPO 2020 w Dubaju. Jaką Polskę pokażemy światu?

EXPO 2020 w Dubaju ze względu na pandemię COVID 19 zostało przełożone o rok i odbędzie się w dniach 1.10.2021 - 30.03.2022. Jaką Polskę pokażemy światu?

EXPO 2020 w Dubaju będzie pierwszą Wystawą Światową zorganizowaną w kraju arabskim i według zapowiedzi organizatorów aspiruje do tego, by stać się największym show w historii. Zgodnie z decyzją Biura Wystaw Światowych, ze względu na pandemię COVID 19, EXPO 2020 Dubai zostało przełożone o rok i odbędzie się między 1 października 2021r. a 30 marca 2022r. Autorami zarówno pawilonu, jak i koncepcji Polskiego Pawilonu na EXPO 2020 w Dubaju są: warszawska pracownia WXCA i Bellprat Partner ze Szwajcarii.

Exspace_Poland_Pavilion_Expo_2020_Dubai_WXCA_Bellprat_Partner

PAWILON POLSKI NA EXPO 2020 W DUBAJU / Poland Pavilion Expo 2020 Dubai, wszzystkie wizualizacje VIVID VISION

Pawilon Polski EXPO 2020 Dubai daje możliwość poprowadzenia pięknej, wielowątkowej opowieści o polskiej innowacyjności inspirowanej przyrodą i znaczeniu Polski w świecie. Jego koncepcja idealnie wpisuje się i w wiodące motto wystawy – „łącząc umysły, tworzymy przyszłość”, i hasła sektora, w którym znajduje się Pawilon Polski – „mobilność”, i samego pawilonu – „Polska. Kreatywność inspirowana naturą”.

Immersyjna przestrzeń inspirowana naturą

Równoległe projektowanie zarówno architektury, jak i wystawy przez warszawską pracownię WXCA i szwajcarskie studio Bellprat Partner, pozwoliło stworzyć spójną, immersyjną całość, wyjątkową przestrzeń, która się przenika i zaprasza odwiedzających do udziału w sekwencji zdarzeń, składających się na wielowymiarowe doświadczenie bliskiego naturze, świadomego, zrównoważonego życia w Polsce. Sam pawilon staje się ważnym elementem ekspozycji, utożsamiając polską gościnność szacunek dla środowiska, zbiorową mądrość. Współpraca WXCA i Bellprat Partner w zakresie opracowania koncepcji pawilonu i ścieżki zwiedzania zaowocowała znalezieniem takich wyróżników naszego kraju, które zapadną w pamięć i serca zwiedzających.

Exspace_Poland_Pavilion_Expo_2020_Dubai_WXCA_Bellprat_Partner

Odwiedzający polską wizytówkę na Światowej Wystawie EXPO w Dubaju doświadczą podróży nie tylko wśród bogactw przyrody, ale także wielu przykładów zrównoważonego rozwoju i technologii sprzyjających środowisku. Ścieżkę zwiedzania przemierza się płynnie, intuicyjnie, krok po kroku poznając kolejne ciekawostki o Polsce. Swobodna wędrówka po kolejnych przestrzeniach pawilonu doprowadzi gości do punktu, w którym będą mogli połączyć wszystkie odkryte elementy opowieści o naszym kraju i zrozumieć, jak niezbędne jest rozsądne czerpanie z natury do mądrego kreowania współczesnego świata i jak ważną rolę w tym odgrywają Polacy.

Symbole, które łączą

Pierwszoplanowa kinetyczna rzeźba okalająca budynek, ruch, gra światła, podmuchy powietrza i towarzyszący im szelest, stworzą okazję do kontemplacji zjawisk przyrody, refleksji nad współistnieniem człowieka z naturą i przywiodą na myśl stado ptaków, żagle, łopoczące na wietrze liście, które symbolizują mobilność, integrację i zbiorową inteligencję. Cała architektura obiektu wykonuje gest zaproszenia: do odpoczynku w cieniu rozłożystego zadaszenia, biesiady, kontemplacji czy wspólnego słuchania muzyki. Sama budowa pawilonu świadczy o rozsądnym i optymalnym wykorzystaniu bardzo różnych zasobów. Dynamiczna bryła, składająca się z rozrastających się ku górze modułowych konstrukcji, tworzy otwartą przestrzeń i zachęca do zatrzymania się w cieniu rozległego zadaszenia. Dominującym materiałem wykończeniowym budynku jest drewno.

Exspace_Poland_Pavilion_Expo_2020_Dubai_WXCA_Bellprat_Partner

Exspace_Poland_Pavilion_Expo_2020_Dubai_WXCA_Bellprat_Partner

Exspace_Poland_Pavilion_Expo_2020_Dubai_WXCA_Bellprat_Partner

Exspace_Poland_Pavilion_Expo_2020_Dubai_WXCA_Bellprat_Partner

Exspace_Poland_Pavilion_Expo_2020_Dubai_WXCA_Bellprat_Partner

Exspace_Poland_Pavilion_Expo_2020_Dubai_WXCA_Bellprat_Partner

Za projekt architektoniczny Pawilonu Polskiego oraz koncepcję wystawy odpowiada warszawska pracownia WXCA wraz ze studiem Bellprat Partner ze Szwajcarii.

INFO

PAWILON POLSKI NA EXPO 2020 W DUBAJU / Poland Pavilion Expo 2020 Dubai

RODZAJ INWESTYCJI: OBIEKT UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ

INWESTOR: POLSKA AGENCJA INWESTYCJI I HANDLU

LOKALIZACJA: DUBAJ, ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 2 030,5 m2

ZESPÓŁ: ARCH. SZCZEPAN WROŃSKI, ARCH. MARTA SĘKULSKA-WROŃSKA, ARCH. ANNA DOBEK, ARCH. ANNA MAJEWSKA, ARCH. MICHAŁ CZERWIŃSKI, BELLPRAT PARTNER

WIZUALIZACJE: VIVID VISION

+ EXPO 2020 Dubai website

+ Polski Pawilon Expo 2020 Dubai website

+ Poland Pavilion Expo 2020 website

+ WXCA website

+ Bellprat Partner website

+ VIVID VISION website 

POLSKIE PAWILONY EXPO

 

marketing_wystawienniczy_exspace

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.