Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> ARCHITEKTURA
03 grudnia 2020
wszystkie artykuły z działu >> ARCHITEKTURA

Najlepsza przestrzeń do pracy – dobry projekt i szwajcarska jakość

NEWS-EXSPACE

Evoltec to rodzinna firma z ponad trzydziestoletnią tradycją i doświadczeniem w dostarczaniu maszyn automatyzujących produkcję wiązek kablowych oraz komponentów wspierających ten proces. Główni partnerzy firmy pochodzą ze Szwajcarii i Niemiec. Cztery lata temu Evoltec przejął budynek przy ul. Bekasów w Warszawie, dostosowując się do zastanej przestrzeni. W tym roku przeprowadzono gruntowny remont siedziby – estetykę typową dla lat 90. zastąpił nowoczesny, powściągliwy, biurowy styl, którego głównym wyznacznikiem jest jakość.

Evoltec_Bibi_Space_fot_Yassen_Hristov_exspace

wszystkie zdjęcia Yassen Hristov

Evoltec_Bibi_Space_fot_Yassen_Hristov_exspace

Za odświeżenie i przystosowanie wnętrz do aktualnych potrzeb firmy odpowiadała arch. Bibianna Stein-Ostaszewska, która miała już wcześniej okazję współpracować z tym inwestorem. Dobrze się wówczas rozumieli i dlatego właściciel Evoltec powierzył jej przeprowadzenie liftingu biura. Inwestorowi zależało przede wszystkim na pozbyciu się przestarzałych materiałów, kolorystyki i rozwiązań typowych dla lat 90. Kompletnie nie pasowały one do wizerunku nowoczesnej firmy z branży technicznej. Zadaniem pracowni Bibi Space stało się więc ujednolicenie wystroju, doświetlenie wnętrz i organizacja przestrzeni zgodnie z zasadami ergonomii. Tak aby odświeżona siedziba wreszcie stała się wizytówką Evoltec.

Dobry design już od wejścia

Specyfika działalności firmy, jej przywiązanie do jakości i solidności znalazły odzwierciedlenie w wystroju. Znajdziemy tu najwyższej jakości materiały i najlepsze światowe marki. Na dobry design trafiamy tuż za progiem – w otwartym lobby stanęły fotele Cassina Utrecht w kolorze nawiązującym do firmowych barw Evoltec. Nad minimalistyczną recepcyjną ladą z szafek USM Haller zawisła lampa marki Delta Light. Podobną znajdziemy również nad stołem w przeszklonej sali konferencyjnej, którą projektantka ulokowała tuż obok recepcji. Wygodne, ergonomiczne krzesła Vitry oraz meble USM tworzą komfortowe warunki do szkoleń i spotkań z kontrahentami.

Evoltec_Bibi_Space_fot_Yassen_Hristov_exspace

Evoltec_Bibi_Space_fot_Yassen_Hristov_exspace

baza_firm_pracownie_projektowe_exspace

Evoltec_Bibi_Space_fot_Yassen_Hristov_exspace

Architektce zależało na dyskretnym przenikaniu wnętrz o różnych funkcjach, tak aby poszczególne pomieszczenia płynnie się ze sobą łączyły. Elementem spajającym przestrzeń parteru stała się jednolita posadzka z żywicy syntetycznej, którą wylano bezpośrednio na bardzo zniszczone i przestarzałe płytki. Dzięki jaśniejszej kolorystyce przestronne lobby zyskało całkiem nowe oblicze.

Perfekcyjne wykończenie

W popielatoszarej ścianie w holu przy schodach ukryto drzwi prowadzące do toalety dla gości. Tuż obok znajduje się identyczna toaleta, z której korzystają pracownicy Evoltec. Wystrój obu łazienek jest bardzo prosty, wręcz surowy, utrzymany w odcieniach szarości i grafitu. Od ciemnego tła zdecydowanie odcina się biel ceramiki. Podstawowy walor toalet stanowi perfekcyjne wykończenie pomalowanych farbą ścian i wyposażenie najwyższej jakości. Właściciel Evoltec, który na co dzień współpracuje ze Szwajcarami szczególnie docenia klasę producentów z tego kraju. Od początku było dla niego jasne, że biurowe łazienki wyposaży w produkty Geberit. Do swojego pomysłu nie musiał przekonywać Bibianny Stein-Ostaszewskiej, która projektując wnętrza prywatne i publiczne także od lat sięga po produkty tej marki.

Evoltec_Bibi_Space_fot_Yassen_Hristov_exspace

- Geberit to pewność, bezpieczeństwo i jakość produktu, dlatego cieszy się zaufaniem zarówno architektów, jak i inwestorów. Wybrana przez nas ceramika z kolekcji Geberit iCon harmonijnie łączy walory estetyczne i stricte użytkowe. Wyróżnia ją proste, a przy tym lekkie wzornictwo, na którym szczególnie nam zależało – mówi Bibianna Stein-Ostaszewska.

Evoltec_Bibi_Space_fot_Yassen_Hristov_exspace

W siedzibie Evoltec wybrano umywalki Geberit iCon o szerokości 60 cm oraz miski wc Geberit iCon Square. Spora misa wewnątrz umywalki jest bardzo wygodna w codziennym użytkowaniu, eliminując problem zachlapanej wodą podłogi. Bardzo praktycznym rozwiązaniem okazało się też ukrycie dyspenserów i suszarki do rąk za lustrem nad umywalką. Ponieważ inwestorowi zależało na rozwiązaniach podnoszących poziom higieny, wybrał miski wc typu Rimfree, czyli pozbawione wewnętrznego kołnierza, na którym najczęściej osadza się brud i bakterie. Kryte mocowania i gładka powierzchnia miski na zewnątrz i w środku ułatwiają utrzymanie toalety w czystości, co w przypadku biurowych łazienek ma szczególne znaczenie. Do zamontowania wiszącej toalety wykorzystano podtynkowy stelaż Geberit Duofix z systemem spłukiwania Geberit Sigma. Dodatkowo, dbając o komfort pracowników zastosowano także zestaw do izolacji akustycznej miski wc. Stylowym wykończeniem całości jest przycisk uruchamiający Geberit Sigma 30.

Komfort pracowników i gości

Na parterze, oprócz lobby i sali konferencyjnej mieści się jeszcze showroom, gdzie klienci Evoltec mają możliwość zapoznania się z działaniem urządzeń usprawniających pracę w zakładach produkcji wiązek elektrycznych. Na tym samym poziomie ulokowano również główną część biurową oraz zaplecze socjalne dla pracowników firmy. Tu także znajdziemy sprzęty i meble najlepszych światowych marek, takich jak Vitra, USM czy Balma. Wystrój kuchni – prosty, a jednocześnie przytulny, zdominowany przez drewno, biel i butelkową zieleń – wyraźnie kontrastuje z przestrzenią do pracy. To celowy zabieg, projektantce zależało bowiem na tym, by pracownicy czuli się tu swobodnie i mogli oderwać się od służbowych obowiązków.

Evoltec_Bibi_Space_fot_Yassen_Hristov_exspace

BAZA_FIRM_ARCHITEKTURA_EXSPACE-

Evoltec_Bibi_Space_fot_Yassen_Hristov_exspace

Gabinet prezesa ulokowano na piętrze. Aby do niego trafić musimy przejść po szklanej kładce rozciągniętej nad lobby. Ten niecodzienny element to oryginalny pomysł architektów budynku, który inwestor zdecydował się unowocześnić. Wypełnienie masywnej konstrukcji przezroczystym szkłem pozwoliło doświetlić lobby, dodając mu lekkości i przestronności. Z gabinetem prezesa sąsiaduje pokój do pracy dla gości – zagranicznych partnerów handlowych, którzy często odwiedzają Evoltec i korzystają z gościnności firmy. W trosce o ich komfort na piętrze ulokowano również niewielką toaletę. Inwestor wybrał dla siebie i swoich gości dokładnie takie samo wyposażenie, jak w łazienkach na parterze. Geberit to dla niego synonim komfortu, dobrej jakości i solidnych rozwiązań na lata, które doceniają zarówno pracownicy, jak też partnerzy handlowi i kontrahenci firmy.

Evoltec_Bibi_Space_fot_Yassen_Hristov_exspace

BAZA_FIRM_wyposazenie_wnetrz_EXSPACE

Evoltec_Bibi_Space_fot_Yassen_Hristov_exspace

Evoltec_Bibi_Space_fot_Yassen_Hristov_exspace

INFO

Projekt: pracownia BIBI SPACE, arch. wnętrz Bibianna Stein-Ostaszewska

Współpraca: arch. wnętrz Aleksandra Baranowska

Powierzchnia: 390 m kw.

Zdjęcia: Yassen Hristov

Urządzenia sanitarne Geberit wykorzystane w tej realizacji:

- umywalka Geberit iCon szer. 60 cm

- wisząca miska WC Geberit iCon Square, lejowa, ukryte mocowania, Rimfree

- deska sedesowa Geberit iCon Square

- element montażowy Geberit Duofix do wiszących misek WC, 112 cm, ze spłuczką podtynkową Sigma 12 cm

- przycisk uruchamiający Geberit Sigma 30 do spłukiwania dwudzielnego

Evoltec_Bibi_Space_fot_Yassen_Hristov_exspace

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

Geberit w Bazie Firm Exspace.pl

Dodatkowe informacje o marce KOŁO

Od ponad 50 lat KOŁO jest wiodącym na rynku dostawcą wyrobów wyposażenia łazienek w Polsce. W 2015 roku marka stała się częścią Grupy Geberit – europejskiego lidera technologii sanitarnych. Pod marką KOŁO dostępne są ceramika i meble łazienkowe, wanny i brodziki akrylowe, kabiny prysznicowe oraz systemy instalacyjne. Kultowe produkty, takie jak seria NOVA PRO i NOVA PRO PREMIUM, obecne w łazienkach milionów Polaków, odpowiadają na potrzeby różnych użytkowników. Z marką KOŁO związanych jest również szereg działań prospołecznych i proekologicznych. Od ponad 20 lat organizuje konkurs dla młodych architektów i studentów „Projekt Łazienki”, którego celem jest zwrócenie uwagi na problem deficytu toalet publicznych w polskich miastach. W ramach tej cieszącej się uznaniem społecznym inicjatywy powstały m.in. Pawilon Plażowy w Warszawie, toaleta w Kazimierzu Dolnym oraz toaleta przy Rondzie Mogilskim w Krakowie. Marka KOŁO pełni także funkcję mecenasa wielu przedsięwzięć kulturalnych. Nowoczesne salony firmowe Geberit i KOŁO w Warszawie i Krakowie to nie tylko miejsca, w których można zapoznać się z ofertą produktową firmy. Odbywają się w nich interesujące wystawy i spotkania poświęcone tematyce designu i architektury, a także szkolenia dla dystrybutorów, instalatorów i projektantów.

KOŁO w Bazie Firm Exspace.pl

Dodatkowe informacje o BIBI Space:

Bibianna_Stein-Ostaszewska_exspaceBibi Space to autorska pracownia Bibianny Stein-Ostaszewskiej - architektki wnętrz, absolwentki Architektury Wnętrz krakowskiej ASP oraz zakopiańskiego Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara. Biuro ma na swoim koncie zarówno projekty wnętrz eleganckich, prywatnych domów i apartamentów, jak również przestrzeni publicznych zrealizowanych wraz z Elą Kitą – m.in. popularnych, warszawskich restauracji (Kieliszki na Hożej, Kieliszki na Próżnej, Brasserie Warszawska, Butchery & Wine, Koneser Grill).

Bibianna Stein-Ostaszewska łączy wizje artystyczne z solidnym warsztatem kształtowanym przez doświadczenie. Zwraca uwagę na proporcje, dąży do harmonii. Przykłada wagę do tego, by wnętrze korespondowało z historią miejsca, w którym się znajduje. Lubi łączyć style i kolory, ale dobrze czuje również wnętrza monochromatyczne. Do swoich realizacji chętnie projektuje także meble, współpracując w tym zakresie z marką Monada. Jest współzałożycielką Stowarzyszenia Architektów Wnętrz.

marketing_wystawienniczy_exspace

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.