Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> ART
01 stycznia 2021
wszystkie artykuły z działu >> ART

ROYALTY NOW – Becca Saladin odtwarza znane postacie historyczne jako współczesnych ludzi

NEWS-EXSPACE

Artystka Becca Saladin na nowo wyobraża sobie, jak Anne Boleyn, Nefrette, Napoleon, Juliusz Cezar i inne postacie historyczne wyglądałyby dzisiaj - a efekty są oszałamiające.

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak postacie historyczne wyglądałyby we współczesnym świecie? Zanim wynaleziono fotografię, musieliśmy polegać na rzeźbach, obrazach i pisemnych opisach, aby dowiedzieć się, jak wyglądały niektóre znane postacie historyczne. Graficzka i miłośniczka historii Becca Saladin na nowo wyobraziła sobie, jak wyglądałyby niektóre z najbardziej znanych postaci historycznych, gdybyśmy ich teraz zobaczyli.

Od dziecka fascynowała mnie historia i archeologia. Myślę, że ludzie postrzegają przeszłość jako ciąg wydarzeń; coś w rodzaju filmu, którego tak naprawdę nie możemy poczuć ani dotknąć. Uważam, że rzeczy, które przybliżają nas do przeszłości, to te, które naprawdę nas uczłowieczą - ciała z Pompejów, doskonale zachowane mumie Inków, przedmioty osobiste tych, którzy odeszli i nie tylko.” - mówi Becca Saladin

W lutym 2019 roku Becca Saladin założyła na Instagramie konto Royalty Now, aby zobaczyć, jak Anne Boleyn jej ulubiona postać historyczna będzie wyglądać jako nowoczesna kobiety. „Chciałam wiedzieć, czy mogłaby ożyć z kilku bladych, płaskich portretów, które mamy. Założyłam konto, aby zaspokoić własną ciekawość, jak wyglądaliby członkowie przeszłości, gdyby stali przede mną. Jestem niezmiernie wdzięczna za wsparcie i zainteresowanie otrzymane przez instragramowe konto i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co będzie dalej." – mówi Becca Saladin.

Od czasu stworzenia portretu Anne Boleyn Becca Saladin - pomysłodawczyni ROYALTY NOW stworzyła wiele innych portretów. Spójrzmy na kilkadziesiąt z nichjej . Więcej projektów można znaleźć na Instagramie Royalty Now i Patreonie.

royalty-now-digital-manipulation-photo-Becca-Saladin

Becca Saladin, ROYALTY NOW: "Wielu z was wie, że Anne Boleyn jest moją absolutnie ulubioną postacią historyczną - była moim pierwszym tematem. Znalazłem to niesamowite zdjęcie stockowe i chciałem stworzyć wersję Anne dla uwodzicielki. Ma tak wiele „stron”, jak mówi historia. Dla jednych była czarownicą, która uwiodła króla, dla innych czarującą, dowcipną i inteligentną kobietą. Oparłem się na tropie kusicielki z tą wersją na pierwszym slajdzie. Zawsze dodam trochę treści do ust na portretach Tudorów, ponieważ są one zawsze malowane tak nieracjonalnie małe. Który bardziej wam się podoba? Seksowna Anne czy skromna Anne?", wszystkie opisy Instagram ROYALTY NOW

royalty-now-digital-manipulation-photo-Becca-Saladin

Becca Saladin, ROYALTY NOW: "To popiersie Nefertiti (uważa się, że zostało wyrzeźbione za jej życia) słynie z wdzięku i piękna. Nefertiti żyła około 1370 - 1330 pne. Była egipską królową i żoną Echnatona, egipskiego faraona. Echnaton słynie z próby przekształcenia Egiptu w społeczeństwo monoteistyczne (czczące tylko boga słońca, Atona), zamiast politeistycznego."

royalty-now-digital-manipulation-photo-Becca-Saladin

Becca Saladin, ROYALTY NOW: "Myślę, że ten portret Leonardo da Vici wyczekiwany był od dawna, ale w końcu zebrałam się na odwagę, by pracować na podstawie jedynego prawie powszechnie uzgodnionego portretu Da Vinci - jego autoportretu jako starszego mężczyzny z około 1512 roku. Oczywiście jest ich wiele. Portrety, które uważa się za młodsze wersje Da Vinci, nawet kobiety i mężczyźni z wielu stworzonych przez niego portretów są czasami uważane za chytrze ukryte autoportrety. Nie mamy też żadnych informacji na temat jego koloru skóry ani oczu, chociaż jego włosy mogły być w młodości średniobrązowe na podstawie niektórych niepotwierdzonych portretów. Wiemy też o jego jowialnej osobowości, sumienności, miłości do zwierząt i zadbanym wyglądzie. Da Vinci to oczywiście jedna z najwspanialszych osobowści na świecie - nie tylko niesamowity artysta, ale także geniusz w dziedzinie anatomii, inżynierii, optyki, a nawet metalurgii. Mam nadzieję, że byłam bliska uchwycenia ducha tego wspaniałego człowieka."

 

royalty-now-digital-manipulation-photo-Becca-Saladin

Becca Saladin, ROYALTY NOW: "Aleksander miał stan zwany heterochromią, czyli wtedy, gdy oczy są mozaiką kolorów lub każde oko ma inny kolor. Opisy przypisują mu złote kręcone włosy (dlatego też rozjaśniłam nieco jego odcień skóry). Był też prawdopodobnie gejem lub biseksualistą (mimo że te etykiety są bardziej nowoczesną konstrukcją niż wyobrażeniem o nich starożytnych ludzi)."

royalty-now-digital-manipulation-photo-Becca-Saladin

royalty-now-digital-manipulation-photo-Becca-Saladin

Becca Saladin, ROYALTY NOW: "King Tutankhamun od dawna jest moim ulubionym portretem. Powstał w 2005 roku, kiedy dwa zespoły otrzymały zadanie odtworzenia tego, jak mógł wyglądać King Tut. Pokazuje niektóre cechy, które mogły być wynikiem chowu wsobnego, takie jak zgryz i słaby podbródek. Zdaję sobie sprawę, że Daynes wykonała dla mnie ciężką pracę, ale chciałam go przenieść w czasy współczesne. Mam nadzieję, że ci się podoba."

royalty-now-digital-manipulation-photo-Becca-Saladin

Becca Saladin, ROYALTY NOW: "Wenus wypada tylko ze słynnego obrazu „Narodzin Wenus” Botticellego, namalowanego w szczytowym okresie włoskiego renesansu. Modelką Wenus jest wspaniała Simonetta Vespucci, jedna z muz artysty. Myślę, że jest jedną z najpiękniejszych kobiet, jakie kiedykolwiek malowano - myślisz, że ktoś ją przewyższa?"

royalty-now-digital-manipulation-photo-Becca-Saladin

Becca Saladin, ROYALTY NOW: "Oto jesteśmy z Henrykiem VII, pierwszym monarchą Tudorów, co jest częstą prośbą od was wszystkich. Henryk VII był ostatnim królem Anglii, który objął tron ​​w bitwie. Po pokonaniu Ryszarda III w bitwie pod Bosworth Field w 1485 roku."

royalty-now-digital-manipulation-photo-Becca-Saladin

Becca Saladin, ROYALTY NOW: "Hürrem Sultan, znana również jako Roxelana, była główną małżonką i prawną żoną osmańskiego sułtana Sulejmana Wspaniałego. Stała się jedną z najpotężniejszych i najbardziej wpływowych kobiet w historii Imperium Osmańskiego oraz wybitną i kontrowersyjną postacią epoki znanej jako Sułtanat Kobiet. Urodzona na dzisiejszej Ukrainie, Hürrem była pierwotnie więźniem napadu niewolników na rodzinną Rusię. Weszła do Cesarskiego Haremu Sulejmana (dawny poddany Royalty). Słynna Hürrem awansował w szeregach haremu, przyciągając szczególną uwagę Sulejmana. Para zakochała się i zrywając z tradycją osmańską, Sulejman uczynił Hürrem swoją legalną żoną i pierwszą małżonką cesarską, która otrzymała tytuł Haseki Sultana. Para miała sześcioro dzieci. Hürrem słynie nie tylko z bycia piękną i żoną wielkiego sułtana, ale także z bycia sprytną i aktywną w sprawach i zarządzaniu imperium. Pełniła funkcję głównego doradcy Sulejmana i korespondowała z politykami w sprawach państwowych, zarówno zagranicznych, jak i krajowych."

royalty-now-digital-manipulation-photo-Becca-Saladin

royalty-now-digital-manipulation-Becca-Saladin-exspace

Becca Saladin, ROYALTY NOW: "Oto kilka poprawek do jednej z moich starych ulubionych, Królowej Matki Idii (QUEEN MOTHER IDIA). Zweryfikowano, że Idia była matką Esigie, która rządziła jako Oba z Beninu w latach 1504-1540 w obecnym stanie Edo w Nigerii. Została opisana jako wielka wojowniczka, która była integralną częścią powstania i panowania jej syna, który był oba (królem) ludu Edo. Od jakiegoś czasu chciałam zrobić afrykańską królewską sztukę, ale dopiero wtedy, gdy zobaczyłem tę Ivory Mask of Idia w Internecie, pomyślałem, że jest to coś, co naprawdę mogę zrobić. Tak wiele tradycyjnych afrykańskich portretów jest bardzo stylizowanych, ponieważ był to preferowany sposób przedstawiania władców (są tylko małe figurki jej syna Esigiego, który był królem), co sprawia, że ​​niezwykle trudno jest z nich pracować, jeśli chodzi o stworzenie realistycznego podobieństwa. Miałam kilku wspaniałych zwolenników kultury Benin / Edo, którzy pomogli mi w stylizacji z tym portretem."

royalty-now-digital-manipulation-Becca-Saladin-exspace

Becca Saladin, ROYALTY NOW: "Cyrus Wielki (CYRUS THE GREAT) jest prawdopodobnie jednym z moich najbardziej poszukiwanych dzieł, ale wstrzymałam się, ponieważ nie mamy jego współczesnych portretów. Ten portret, którego użyłam po lewej stronie, jest artystyczną ilustracją Cyrusa, więc moja interpretacja jest domyślnie czysto artystyczna, ale mimo to przyjemnie jest ją oglądać."

royalty-now-digital-manipulation-Becca-Saladin-exspace

Becca Saladin, ROYALTY NOW: "Catherine de' Medici to osoba, o którą otrzymuję tak wiele próśb, i wreszcie tu jest! Muszę powiedzieć, że bardzo mi się podoba - w jej twarzy jest coś tak eleganckiego i intelektualnego. Katarzyna (1519-1589) była włoską szlachcianką ze słynnej i wpływowej rodziny Medyceuszy. Była królową Francji od 1547 do 1559 roku wraz z królem Henrykiem II aż do jego śmierci w 1559 roku. Katarzyna i Henryk mieli trzech synów - Franciszka, Karola i Henryka - i patrzyła, jak wszyscy kolejno stają się królami. Trzej synowie panowali we Francji w dobie niemal ciągłej wojny domowej i religijnej. Problemy stojące przed monarchią były złożone i zniechęcające, ale Catherine potrafiła utrzymać monarchię i instytucje państwowe nawet na minimalnym poziomie. Inteligentna, ale bezlitosna, uciekła się do twardej polityki, która obejmowała nadmierne prześladowania i przemoc, co doprowadziło ludność Francji do skrajnego rozczarowania monarchią. Jest znana z tego, że robi wszystko dla swojej rodziny i dla linii Valois, aby pozostać na tronie. Świadczy o tym zabawna ciekawostka, że ​​Catherine miała grupę elitarnych szpiegów zwanych „Latającą Eskadrą”, która spełniała jej rozkazy. Bez Catherine jest mało prawdopodobne, aby jej synowie pozostali przy władzy. Według Marka Strage, jednego z jej biografów, Catherine była najpotężniejszą kobietą w XVI-wiecznej Europy."

royalty-now-digital-manipulation-Becca-Saladin-exspace

Becca Saladin, ROYALTY NOW: "Ci z was, którzy śledzili mnie przez długi czas, mogli widzieć moją starą, zarchiwizowaną wersję czarującej kochanki i powiernicy Ludwika XV, Madame de Pompadour. Od czasu do czasu poprawiam i publikuję nowe wersje. Z jakiegoś powodu ten jej portret autorstwa François Bouchera był dla mnie tak intrygujący. Jej nieśmiały uśmiech i oczy, które nie mają dość specyficznego koloru, były bardzo czarujące, tak jak jestem pewien, że były za jej życia. Zobacz Ludwika XV, który również był poprzednim tematem! Jeanne Antoinette Poisson (znana później jako Madame de Pompadour) była członkiem francuskiego dworu w połowie XVIII wieku. Była oficjalną główną kochanką Ludwika XV od 1745 do 1751 roku i pozostawała wpływową faworytką dworu aż do jej śmierci. Nie urodziła się szlachcianką, ale wychowała się w zamożnym domu. Interesującym faktem, którego nauczyłem się podczas moich badań, było to, że tak naprawdę od najmłodszych lat była wychowywana, by zostać kochanką króla. Podobno jej matka zabrała ją do wróżki, która przepowiedziała, że ​​pewnego dnia zapanuje nad sercem króla. Otrzymała prywatne wykształcenie i była bardzo bystra - nauczyła się wszystkich umiejętności, których pewnego dnia będzie potrzebować, by prosperować w Wersalu. Jako kochanka króla została szlachcianką i uważana była za cennego pomocnika i doradcę. Pompadour był głównym mecenasem architektury i sztuki zdobniczej, zwłaszcza porcelany. Była patronką filozofów Oświecenia, w tym Woltera."

royalty-now-digital-manipulation-Becca-Saladin-exspace

Becca Saladin, ROYALTY NOW: "Tyle próśb o Sulejmana ostatnio! To mój pierwszy portret z widoku profilu, który bardzo mi się podobał. Najlepsze portrety wielu sułtanów osmańskich używają tego stylu zamiast typowego portretu w trzech czwartych, jaki widzimy w Europie. Jego żona Hurrem jest również jedną z najpopularniejszych próśb i wkrótce zostanie spełniona. Sulejman I, znany na Zachodzie jako Sulejman Wspaniały i Sułtan Kanunî w swoim królestwie, był najdłużej panującym sułtanem Imperium Osmańskiego od 1520 roku do jego śmierci w 1566 roku. Pod jego rządami Państwo Osmańskie rządziło co najmniej 25 milionami osób - co wielu uczonych nazywa szczytem Imperium. Sulejman i jego wojsko byli siłą, z którą trzeba było się liczyć - wkrótce po wstąpieniu na tron ​​rozpoczął kampanie przeciwko chrześcijańskim potęgom Europy i Morza Śródziemnego. Zmiany wprowadzone przez Sulejmana do Imperium obejmowały gruntowne zmiany w społeczeństwie, edukacji, podatkach i prawie. Zrywając z tradycją osmańską, Sulejman poślubił Hürrem Sultan, chrześcijankę z jego haremu, która przeszła na islam. Uczeni zgadzają się, że panowanie Sulejmana było punktem zwrotnym w historii osmańskiej. W dziesięcioleciach po Sulejmanie imperium zaczęło doświadczać znaczących zmian politycznych, instytucjonalnych i gospodarczych, zjawiska często określanego jako Transformacja Imperium Osmańskiego."

royalty-now-digital-manipulation-Becca-Saladin-exspace

Becca Saladin, ROYALTY NOW: "Lucrezia Borgia była hiszpańsko-włoską szlachcianką z rodu Borgia, która była córką papieża Aleksandra VI i jego kochanki Vannozza dei Cattanei. Lukrecja była niezwykle inteligentną i czarującą szlachetną kobietą - rządziła jako gubernator Spoleto, stanowisko zajmowane zwykle przez kardynałów. Jej uroda i wdzięk były znane w całych Włoszech. Jest wiele portretów, które mogą być nią, ale ten, na którym pracowałam, jest jedynym, na którym potwierdzono, że jest nią. Mówiono też, że ma blond włosy, ale ten portret przedstawia ją z bardziej truskawkowym odcieniem, który odtworzyłam."

royalty-now-digital-manipulation-Becca-Saladin-exspace

Becca Saladin, ROYALTY NOW: "Ludwik XIV, znany również jako Król Słońca, rządził Francją od 1643 do 1715 roku, co jest najdłuższym panowaniem w historii Francji. Francja była wiodącą potęgą za panowania Ludwika, ale był to okres naznaczony niemal ciągłą wojną. Król Słońca był notorycznie przesadny i bardzo dbał o swój wizerunek i dziedzictwo. W ciągu swojego życia zamówił ponad 300 swoich portretów (wybrany przeze mnie portret to Louis jako 23-letni młodzieniec). Postrzegał utrzymanie królewskiego wizerunku jako polityczny obowiązek w dobie absolutnych monarchii w Europie. Jest oczywiste, że Louis został poddany „obróbce zdjęć” na portretach po 9 roku życia, kiedy zachorował na ospę, ponieważ na portretach nigdy nie widać ani jednej blizny. Louis był bardziej skupiony na projekcji mitycznego obrazu siebie niż rzeczywistości (która jest podobna do większości królów i królowych na przestrzeni wieków). Kto wie, jak blisko oryginalny portret, z którego pracowałam, przypomina nawet króla, ale mimo wszystko jest to fajne ćwiczenie. Pomyślałam, że mężczyzna, który był tak samo ekstra jak Louis i nosił takie szalone peruki, może mieć ten stylowy model, który wybrałam po prawej stronie."

royalty-now-digital-manipulation-Becca-Saladin-exspace

Becca Saladin, ROYALTY NOW: "Ponieważ wciąż poprawiam bardzo stare wersje portretów moich żon z Tudorów, oto wersja Catherine of Aragon. Ten portret jest kwestionowany jako ona (w rzeczywistości może to być Mary Rose Tudor - obejrzyj moje filmy Tik Tok @RoyaltyNow, gdzie o tym rozmawiam! Zamieszczę tam również film z pokazami poklatkowymi przedstawiający to dzieło). Naprawdę uwielbiam ten portret i ma tak piękne światło i cień, że pomyślałem, że szkoda byłoby nie użyć go ponownie w mojej wersji Catherine, nawet jeśli temat jest kwestionowany."

royalty-now-digital-manipulation-Becca-Saladin-exspace

Becca Saladin, ROYALTY NOW: "W ciągu ostatniego roku dostałam tak wiele próśb o Mozarta i byłam bardzo zadowolona, że w końcu mogłam się z nim zmierzyć. Myślę, że większość wie, że Mozart jest jednym z najbardziej znanych muzyków klasycznych wszechczasów - zaczynając jako cudowne dziecko. Miał naturalnie jasne włosy i duże niebieskie oczy i według jego przyjaciół wydawał się całkiem typowy. Opisywali go jako małego człowieka, bardzo lubiącego poncz, z 'brudnym (a dirty sense of humor) poczuciem humoru. Najwyraźniej nigdy nie stał w miejscu - zawsze wiercił się lub wydawał się nad czymś rozważać. Istnieje kilka potwierdzonych portretów Mozarta namalowanych za jego życia. Najdokładniejszy z nich został namalowany przez jego szwagra i uważa się, że jest niedokończony. Nie mogłam użyć tego obrazu, ponieważ jakość była zbyt niska. Mozart został opisany jako najsłynniejsza osoba, której prawdziwe podobieństwo jest najmniej rozpoznawane. Siostra Mozarta Nannerl stwierdziła: ​​Muszę powiedzieć, że nigdy nie widziałem tak wielu portretów (mojego brata), które byłyby tak różne, gdy widziano je obok siebie, ale zasadniczo jednak wszystkie wyglądądają jak on."

royalty-now-digital-manipulation-Becca-Saladin-exspace

Becca Saladin, ROYALTY NOW: "Od jakiegoś czasu chciałam odtworzyć Elizabeth I, używając innego portretu. Chciałem zrobić portret starszej Elżbiety, ponieważ była długo panującą królową - miała 42 lata, kiedy zasiadała do tego portretu. Szczerze mówiąc, to jedna z moich ulubionych kreacji, które stworzyłam. Uwielbiam, jak elegancko wygląda jako elegancka, współczesna Angielka. Obniżyłem zerwaną linię włosów (popularną w jej epoce), nadałem jej trochę rumieńca i bardziej naturalny odcień skóry (na tym portrecie ma makijaż ołowiowy) i dodałam kilka zasłużonych zmarszczek, które na pewno miałaby. Porównując to z moim oryginalnym dziełem Elizabeth (stworzonym ponad rok temu), czuję, że bardzo się rozwinełam, a bycie twórcą jest bardzo satysfakcjonujące. W końcu, jeśli nie wstydzisz się swoich starych prac, prawdopodobnie nie robisz tego dobrze;)"

royalty-now-digital-manipulation-Becca-Saladin-exspace

Becca Saladin, ROYALTY NOW: "Urodzona w niewoli w Indiach Zachodnich w 1761 roku przez kobietę o imieniu Maria Belle, Dido Elizabeth Belle była nieślubną córką sir Johna Lindsaya, brytyjskiego oficera marynarki. Można tylko założyć, że związek między Lindsay i Marią Belle nie był zgodny, jednak dokładny układ jest utracony dla historii. Lindsay wrócił do Anglii z Dido po wojnie w 1765 roku. Lindsay zadbał o to, by Dido wychowali przez jego ciotka i wuj, William i Elizabeth Murray, hrabia i hrabina Mansfield. Rodzina Murrayów wychowała Belle jako wykształconą kobietę wraz z siostrzenicą i kuzynką Dido, Lady Elizabeth Murray. Portret, nad którym pracowałem, w pełnej wersji, przedstawia Elizabeth i Dido razem, jako relacje, ale nie na równych prawach. Konwencje społeczne w domu Mansfielda są nieco niejasne. Kiedy Mansfieldowie bawili się, Belle nie jadła z gośćmi. Wystawa w Kenwood w 2007 roku sugeruje, że była traktowana jako „ukochana, ale biedna krewna” i dlatego nie zawsze jadała obiady z gośćmi. Jednak inni historycy uważają, że była traktowana na równi ze względu na luksus jej kieszonkowego i garderoby. Bardzo inteligentnej Dydonie powierzono takie obowiązki, jak zarządzanie częściami domu i pomaganie wujowi w korespondencji. Życie Belle jest interesującym przykładem tego, jak radzono sobie z rasą i nielegalnością w Anglii w XVIII wieku."

royalty-now-digital-manipulation-Becca-Saladin-exspace

Becca Saladin, ROYALTY NOW: "Cesarz August (urodzony Oktawiusz, pra-bratanek Juliusza Cezara) był pierwszym cesarzem Rzymu, kończącym 500 lat republiki. Jest niezwykle kontrowersyjną postacią, zwłaszcza ze względu na sprytny i bezwzględny sposób, w jaki doszedł do władzy, ale rządził w czasach względnego spokoju w imperium rzymskim. Niewiele o nim wiedziałam, ale ostatnio oglądałem 8 Days that Made Rome na kanale Smithsonian i nie mam dość! BARDZO polecam tę serię."

royalty-now-digital-manipulation-photo-Becca-Saladin

Becca Saladin RAYALTY NOW: "Starałam się, aby w mojej galerii znalazło się więcej postaci z Ameryki Południowej, a historia Policarpy Salavarrieta (znanej jako La Pola) zafascynowała mnie, odkąd uprzejmy naśladowca przesłał jej sugestię. To portret pośmiertny (nie mogłam znaleźć żadnych współczesnych obrazów), ale oddaje realistycznego ducha. La Pola jest znana w Kolumbii jako rewolucyjna bohaterka z początku XIX wieku. Urodziła się w rodzinie aktywnej politycznie, a jej rodzina walczyła z próbami kolonizacji Hiszpanii. Jako młoda kobieta dołączyła do grup patriotycznych w stolicy Kolumbii i zaczęła wykorzystywać swoje umiejętności do infiltracji obozu kolonizacyjnego. Z wykształcenia krawcowa, została wysłana jako oficjalna krawcowa do hiszpańskiej rodziny królewskiej, słuchając i zdobywając cenne informacje o ruchach wojsk i innych planach. Została zdemaskowana i schwytana, gdy towarzyszka niosąca informacje ujawniające jej szpiegostwo została przechwycona przez Hiszpanów. Została skazana na śmierć przez rozstrzelanie. Tuż przed egzekucją wykrzyknęła ikoniczne słowa: „Chociaż jestem kobietą i młodą, mam więcej niż wystarczającą odwagę, by cierpieć tę śmierć i tysiąc więcej!” Jej śmierć zainspirowała tysiące ludzi, a jej wysiłki w znacznym stopniu przyczyniły się do powstania kolonizowanej już Kolumbii.

 

royalty-now-digital-manipulation-Becca-Saladin-exspace

Becca Saladin RAYALTY NOW: "Oto jesteśmy z Genghis Khan'em, jednym z najbardziej fascynujących władców w historii i założycielem imperium mongolskiego. Czyngis był również odpowiedzialny za miliony zgonów. To jedyny portret Czyngis Chana, który był nadzorowany przez kogoś, kto wiedział, jak wygląda - jego wnuka Khubilai Khan. Nie ma jego współczesnych portretów. Podobnie jak w przedstawieniu Kleopatry, istnieją różne opisy jego ubarwienia. Niektórzy twierdzili, że miał rude włosy i zielone oczy, inni twierdzili, że miał cechy bardzo podobne do dzisiejszych populacji wschodnioazjatyckich. Muszę przyznać - ten był dla mnie wyzwaniem i poszerzył moje umiejętności. To był najstarszy i najbardziej stylizowany portret, nad którym kiedykolwiek pracowałem."

royalty-now-digital-manipulation-Becca-Saladin-exspace

Becca Saladin RAYALTY NOW: "Mumtaz Mahal była małżonką cesarza imperium Mogołów od 1628 do 1631 roku, główną żoną cesarza Mogołów, Szach Dżahana. Jest najbardziej znana jako kobieta, dla której został zbudowany grobowiec Tadż Mahal. Cytowany jako jeden z cudów świata pomnik jest postrzegany jako pomnik nieśmiertelnej miłości i oddania. Mumtaz (urodzona jako Arjumand Banu Begum) urodziła się w 1593 r. w perskiej rodzinie szlacheckiej i w wieku 19 lat zaręczyła się z Shah Jahanem. Para urodziła 14 dzieci - ostatnie z nich spowodowało śmierć Mumtaza. Niestety nie są znane żadne współczesne portrety Mumtaz, więc pracuję na podobieństwie z XVII-XVIII wieku. Mumtaz prowadziła bezprecedensowy, wystawny i luksusowy styl życia. Miała dużo pieniędzy na ubrania i podróże. Jednak była kimś więcej niż nudną postacią historii - była zaufanym doradcą i powiernikiem Shah Jahana. Zgodnie z jej radą wybaczyłby wrogom, a nawet zmieniłby wyroki śmierci. Interweniowała w imieniu biednych i bez środków do życia oraz była mecenasem sztuki i kultury w całym imperium."

royalty-now-digital-manipulation-photo-Becca-Saladin

Becca Saladin RAYALTY NOW: "Moja powtórka z Króla Henryka VIII. Cieszę się, że udało mi się połączyć tę nową wersję z innego portretu. Właściwie nigdy nie podobała mi się moja starsza wersja, którą zrobiłem w zeszłym roku. Nigdy nie myślałem, że spędzę tyle czasu w życiu, próbując dokładnie zrozumieć, jak łysy był król Henryk VIII po czterdziestce, ale oto jesteśmy. Pierwotnie zrobiłam wersję całkowicie łysą, ale widząc, że tak bardzo stara się nosić kapelusz na każdym zdjęciu, doszłam do wniosku, że zasługuje tutaj na jakąś godność;) Dowiedziałam się również, że w tym okresie swojego życia bardzo wpadł w lekarstwa na łysienie, co mówi nam, co powinniśmy wiedzieć - że jego włosy były przynajmniej cofnięte. W każdym razie - wkrótce pojawią się poprawki niektórych żon! Są to jedne z moich najstarszych dzieł, więc nie mogę się doczekać ich poprawienia."

Więcej informacji można znaleźć na Instagramie Royalty Now i Patreonie.

 Zdjęcia: Becca Saladin Royalty Now

 marketing_wystawienniczy_exspace

 

wizytówki

Komentarze:

loading
mój ulubiony Leonardo da Vinci
skomentowany przez    Ewa    02 styczeń 2021, 18:10 obserwuj post
Wspaniały projekt, piękne portrety, przyjazna lekcja historii :)
skomentowany przez    Anka    02 styczeń 2021, 16:16 obserwuj post

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.