kategorie
inne z tej kategorii
- KANVA otula „żywą skórą” naturalne środowisko w Montreal Biodome
- Sztuka w dobie sztucznej inteligencji: Quantum Memories by Refik Anadol na NGV Triennial
- Arkadiusz Andrejkow. CICHY MEMORIAŁ czyli Street Art na stodołach
- Wystawa „Gaudí: the Architect of the imaginary” w Carrières de Lumières
- NArchitekTURA wyróżniona w konkursie SAW za projekt wystawy 'Wyspiański' w MNK
- Najnowsza premiera Krystiana Lady już w styczniu w niemieckim Teatrze Narodowym w Mannheim
polecane artykuły
na każdy temat

CO2 Pavilion x Superimpose Architecture na Beijing Design Week 2018
CO2 Pavilion, zaprojektowany przez Superimpose Architecture we współpracy z Shard Island i Beijing Shardisland Technology Co., Ltd., na Beijing Design Week 2018, to zamknięta przestrzeń światła, która została zaprojektowana tak, aby zapewnić miejsce do spokoju i kontemplacji pośród miejskiego chaosu.
Superimpose Architecture zaprojektowała CO2 Pavilion na Beijing Design Week 2018 jako zamknięte miejsce do izolacji i kontemplacji od miejskiego chaosu oraz jako trójwymiarowy ekran projekcyjny do multidyscyplinarnych występów na wielowarstwowej powierzchni zewnętrznej. Ostatecznie architektura, muzyka, sztuki wizualne i sztuka światła współpracują ze sobą, aby utrwalić świadomość warunków panujących w miastach, w których mieszkamy.
Podczas 10. edycji międzynarodowego wydarzenia Beijing Design Week społeczność Yan Jing Lane zaprosił Superimpose Architecture do zaprojektowania instalacji architektonicznej dostosowanej do miejsca na swoim dziedzińcu z szarej cegły w dzielnicy Chaoyang. W społeczności miejskiej Yan Jing Lane, CO2 Pavilion stara się przywrócić brakujące poczucie gromadzenia się i wspólnoty zakorzenione w tradycyjnym chińskim stylu życia siheyuan.
CO2 Pavilion to pozioma objętość światła i dymu pośrodku dziedzińca, uwydatniająca jego proporcje oraz symetryczną geometrię brukowanego dziedzińca, na którym stoi pawilon. Składa się z dwudziestu sześciu ram o przekroju kwadratowym połączonych ze sobą za pomocą prostego użycia śrub i nakrętek w systemie 3 różnych modułów, które zamykają część otwartej przestrzeni na wewnętrznym patio otwartym na niebo. Tutaj goście są umieszczeni w strategicznej bliskości z istniejącym charakterem dziedzińca, a zewnętrzna warstwa wyznaczona przez obwodowe białe ekrany działa jako strefa przejściowa między chaotycznym miejskim otoczeniem a kameralną atmosferą patio.
Podczas Tygodnia Designu w Pekinie CO2 Pavilion stał się fizycznym tłem dla serii publicznych wydarzeń i warsztatów, których kuratorem było kreatywne studio Shard Island. CO2 Pavilion i Shard Island zapraszali artystów z różnych środowisk do dzielenia się swoimi historiami. Pokazy na wybiegu, guzheng (chińska harfa) i gra na pianinie, występy sztucznej inteligencji i projekcje grafiki cyfrowej - wszystko to nakłada się na całościowe dzieło sztuki.
CO2 Pavilion pełnił rolę centrum kulturalnego i miejsca spotkań, a także symbolicznego punktu orientacyjnego w celu zwiększenia i skonsolidowania świadomości na temat niektórych z najbardziej presyjnych warunków, które mają wpływ na miasta, w których mieszkamy. Dzięki systemowi nietoksycznych teatralnych maszyn parowych pawilon CO2 stanowił zabawne przypomnienie wpływu niekontrolowanej konsumpcji.
wszystkie zdjęcia / Mirko Kirstein, Beijing Shardisland Technology Co., Ltd. and Superimpose
CO2 Pavilion
Projekt / Superimpose Architecture
Wydarzenie / Beijing Design Week 2018
Program / Multimedia Pavilion
Lokalizacja / Beijing, China
Powierzchnia / 50 sqm
Klient/ Shard Island
Typ / Installation Design
Status / Completed 2018
Zdjęcia / Mirko Kirstein, Beijing Shardisland Technology Co., Ltd. and Superimpose
Nagrody / Iconic Award 2019 Innovative Architecture
Współpraca / Shard Island i Beijing Shardisland Technology Co., Ltd.
Team / Carolyn Leung, Ben de Lange, Ruben Bergambagt, Arianna Bavuso, Zhengxin Tang
źródło: Superimpose Architecture
Inne artykuły z kategorii INSTALLATION
-
KANVA otula „żywą skórą” naturalne środowisko w Montreal Biodome
-
Sztuka w dobie sztucznej inteligencji: Quantum Memories by Refik Anadol na NGV Triennial
-
Arkadiusz Andrejkow. CICHY MEMORIAŁ czyli Street Art na stodołach
-
Wystawa „Gaudí: the Architect of the imaginary” w Carrières de Lumières
-
NArchitekTURA wyróżniona w konkursie SAW za projekt wystawy 'Wyspiański' w MNK
-
Najnowsza premiera Krystiana Lady już w styczniu w niemieckim Teatrze Narodowym w Mannheim