Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
16 marca 2021
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Mitt 2021: największe targi turystyczne w Rosji odbywją sie stacjonarnie

NEWS-EXSPACE

MITT Moscow to największa i najstarsza wystawa podróżnicza i turystyczna w Rosji oraz jedno z pięciu najważniejszych wydarzeń branżowych na świecie. To wydarzenie jest obowiązkowe dla wszystkich organizatorów wycieczek, dostawców usług turystycznych i krajowych izb turystycznych, aby promować się na rosyjskim rynku turystycznym! Jeśli jesteś profesjonalistą w turystyce, nie pozwól, aby MITT Moscow cię ominęło!

Od 27 lat Moscow International Travel Trade Show (MITT) przyciąga najgorętsze destynacje, kluczowych dostawców usług turystycznych, a także najlepszych nabywców podróży i ekspertów branżowych przez trzy dni biznesu i nawiązywania kontaktów.

MITT to kolejne, po ITB Berlin NOW, targi wpisujące się w cykl targów turystycznych w roku 2021. MITT w przeciwieństwie do ITB Berlin NOW odbywa się w formie tradycyjnej, w Crocus Expo w Moskwie w Rosji, w dniach 16-18 marca 2021 roku.

Pomimo obecnej trudnej sytuacji z podróżami międzynarodowymi, związanej z COVID 19, MITT odbywa się w trybie offline i tradycyjnie już prezentuje setki wystawców: kraje, regiony, miasta, organizacje i stowarzyszenia turystyczne, firmy technologiczne, touroperatorzy, hotelarze.  Wystawcy z zagranicy, którzy nie mogli przybyć na targi z przyczyn obiektywnych, zaprosili do udziału pracowników swoich rosyjskich biur turystycznych, bo nie można przegapić MITT, wiodącej międzynarodowej imprezy turystycznej!

mitt-2021-trade-fairs-worldwide-exspace-

mitt-2021-trade-fairs-worldwide-exspace-

FAKTY I LICZBY

MITT 2021

550+ wystawców

czekamy na podsumowanie (uzupełnimy po targach)

MITT 2019

22 289 profesjonalnych gości z 80 regionów Rosji i 91 innych krajów

1523 wystawców z 229 krajów i regionów świata, 52 regionów Rosji

35 000 m2 powierzchni wystawienniczej

7 hal i pawilonów

145 speackerów i liderów branży

3 pełne dni wydarzeń biznesowych

Polscy wystawcy nieobecni na MITT 2021

Niestety Polscy wystawcy nie zdołali dotrzeć fizycznie na tą edycję Mitt-u, z uwagi na brak pozwolenia na wjazd do kraju. Okazało się jednak, że ta kwestia będzie rozwiązana w najbliższej przyszłości i dzięki interwencji rosyjskiego biura Hyve w MSW Rosji wjazd dla polskich wystawców będzie możliwy na inne zbliżające się w tym roku wydarzenia w Moskwie: Mosbuild 2021, RosUpack 2021, World Food Moscow 2021 czy YugAgro 2021.

W normalnych, przedpandemicznych warunkach co roku na targach Mitt gościła duża liczba wystawców z Polski, z Polską Organizacją Turystyczną na czele.

Podczas ostatniej fizycznie odbywającej się edycji, w 2019 roku, Polska Organizacja Turystyczna dostała nagrodę w kategorii : „Best Destination for Cultural Tourism”.

mitt-2020-Polska-trade-fairs-worldwide-exspace

Polska Organizacja Turystyczna z nagrodą w kategorii : „Best Destination for Cultural Tourism” MITT 2019, foto mat. pras. IEC Poland

mitt-2019-Polska-trade-fairs-worldwide-exspace

Co roku targi MITT odwiedzał ówczesny ambasador Polski w Rosji, Włodzimierz Marciniak z żoną, witając się z Polskimi wystawcami, Mitt 2019, foto mat. pras. IEC Poland

Wystawcy MITT 2021

Na targach MITT 2021 prezentują się: Turcja, Grecja, Abchazja, Malediwy, Katalonia, Malezja, Nikaragua, Kuba, Tajlandia, Czarnogóra, Izrael, Bułgaria, Saksonia i Albania oraz miasto Ałma-Ata. Na stoisku Armenii znajdzie się ponad 20 firm, a na Białorusi, tradycyjnie popularnej wśród Rosjan, pojawi się rozbudowana ekspozycja w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie. Wśród międzynarodowych wystawców są touroperatorzy z Malediwów, Kenii, Madagaskaru, Peru, Indii, Łotwy, Włoch, Chile i innych krajów.

Visit-Maldives-mitt-trade-fairs-worldwide-exspace

Visit Maldives, MITT 2021, foto mat. pras. Visit Maldives

Oddzielna sala poświęcona jest ekspozycji regionów Rosji. W ciągu ostatniego roku napływ turystów do regionów znacznie wzrósł, co nie mogło nie wpłynąć na skład rosyjskich wystawców. Na przykład Republika Ałtaju zwiększyła swoje stoisko prawie czterokrotnie. Niektóre regiony Rosji po raz pierwszy biorą udział w MITT, w tym: region Republiki Tywy (Republic of Tyva), Omsk, Iwanowsk, Samara i region Saratov, obwód Briański. Tylko na MITT Dalekowschodni Okręg Federalny jest reprezentowany przez Republikę Buriacji (Republic of Buryatia), Kamczatkę i Prymorskie (Primorsky Territories), Republikę Sachę (Jakucję) / Republic of Sakha (Yakutia), Obwód Sachaliński, a także Terytorium Nadbajkalskie, które bierze udział w MITT dla pierwszy raz. Region Irkucki prezentuje wypoczynek nad jeziorem Bajkał, a Norylsk i Okręg Autonomiczny Jamalsko-Nieniecki zapoznają odwiedzających z turystyką arktyczną. Północno-kaukaski Okręg Federalny na MITT będzie reprezentowany przez Czeczenię, Dagestan, Kabardyno-Bałkarię, Karaczajo-Czerkiesję, Osetię Północną i Terytorium Stawropola. Swój udział w wystawie potwierdziły również obwody: Tiumeń, Woroneż, Kursk, Nizhny Novgorod, Oryol, Kaługa, Tuła, Nowogród, Magadan, Riazański, Wołgogradzki, Uljanowski i Kaliningradzki; Tatarstan, Adygea, Karelia i Republika Komi; Terytoria Krasnodarskie i Permskie, Obwód Rostowski i Rostów nad Donem, Obwód Moskiewski, Moskwa i wiele innych.

Zgodnie z coroczną tradycją uczestniczące regiony nadesłały własne nagrania wideo do konkursu wideo rosyjskich regionów: głosowanie na najlepszy film jest otwarte na stronie internetowej MITT do 15 marca. Uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom konkursu odbędzie się 17 marca na terenie wystawy.

mitt-2021-trade-fairs-worldwide-exspace-

foto materiały prasowe MITT 2021

BAZA_FIRM_TARGI_EXSPACE-

mitt-2021-trade-fairs-worldwide-exspace-

mitt-2021-trade-fairs-worldwide-exspace-

mitt-2021-trade-fairs-worldwide-exspace-

Białoruś MITT 2021 foto materiały prasowe MITT 2021

baza-firm-rganizatorzy-targow-exspace

mitt-2021-trade-fairs-worldwide-exspace-

Republik Dagestan MITT 2021 foto materiały prasowe MITT 2021

Udział w MITT potwierdzili touroperatorzy TUI, ART-TOUR, Kartazh Travel, Ost-West, Petrotour, Nevsky Seasons, Profkurort, Grumant i Tari Tour. Technologie w turystyce zostaną zaprezentowane przez TravelLine, Sirena-Travel, Edelink, serwis rezerwacyjny Bronevik oraz ITSpecial. W MITT biorą również udział: kurort Krasnaja Polana, ośrodek wycieczkowy Infoflot, AZAL Azerbaijan Airlines, Vityaz (przewoźnik lotniczy i operator turystyczny Kamczatki), firmy wycieczkowe Doninturflot, Lenaturflot i inne.

Po raz pierwszy na targach MITT wystawią się: Onda Camping Village (Włochy), TSENKI (Russian Cosmodromes), Boutique Hotel Severny Tsvetok (North Flower) (St. Petersburg), Adalya Hotels (Turcja), Adora Resort (Turcja) Selectum Hotels & Resorts (Turcja).

Partnerzy MITT 2021

Targi wspiera Federalna Agencja Turystyki. Region Ałtajski już po raz szósty stał się regionem partnerskim MITT. Po raz pierwszy Sber został oficjalnym bankiem partnerskim wystawy; w ramach programu biznesowego MITT Sber zaprezentuje swoje produkty dla branży turystycznej.

Partner z kraju partnerskiego - Grecja;

Partner generalny - Narodowa Agencja Turystyki Włoch (ENIT);

Oficjalny organizator wycieczek - TUI;

Partner gali wręczenia nagród - Fancy Armor.

Oficjalne wydarzenia

Oficjalne otwarcie MITT odbyło się 16 marca 2021 r. o godzinie 11:00 w Sali Konferencyjnej E (Pawilon 1) z udziałem Szefowej Federalnej Agencji Turystyki Federacji Rosyjskiej Zariny Valerievnej Doguzovej.

mitt-2021-trade-fairs-worldwide-exspace-

otwarcie MITT 2021, foto mat. pras. MITT

Po raz pierwszy na MITT odbędzie się Ogólnorosyjskie Spotkanie poświęcone turystyce. Impreza zamknięta, organizowana przez Rostourism, odbędzie się w dniach 16-17 marca 2021 roku. 17 marca o godzinie 17:00 w Sali Konferencyjnej E (Pawilon 1) odbędzie się uroczyste wręczenie nagród. Nagrody zostaną wręczone wystawcom, a także zwycięzcom konkursu wideo Russian Regions.

mitt-2021-trade-fairs-worldwide-exspace-

foto materiały prasowe MITT

Program biznesowy

Wszystkim trzem dniom MITT towarzyszy kompleksowy program biznesowy, który porusza najbardziej palące problemy branży turystycznej. Łącznie na wystawie odbędzie się 14 wydarzeń z udziałem ponad 80 prelegentów.

Forum Liderów Przemysłu Turystycznego

Centralne wydarzenie programu biznesowego MITT, 3-dniowe forum zgromadzi szefów biur podróży, hoteli i urzędników państwowych w celu omówienia strategicznych kwestii rozwoju branży. Kluczowe tematy obejmują:

- wpływ COVID-19 na turystykę;

- strategia rozwoju biznesu turystycznego w 2021 roku;

- regulacje państwowe dotyczące rosyjskiego przemysłu turystycznego;

- problemy i perspektywy rozwoju turystyki krajowej w Federacji Rosyjskiej.

Współorganizatorzy: Euromonitor International, Agencja Inicjatyw Strategicznych, Rosyjski Związek Przemysłu Turystycznego, portal Tourdom.ru, firma badawcza Ipsos, społeczność zawodowa Radio Travel oraz National Union of Hospitality Industry (OSIG).

Seminaria edukacyjne Akademii MITT

Bezpłatny program edukacyjny dla przedstawicieli biur podróży i innych zainteresowanych specjalistów podzielony został na bloki tematyczne dotyczące najpilniejszych dla biur podróży zagadnień:

- kurs „Zarządzanie firmą turystyczną”;

- kurs „Skuteczny marketing”;

- kurs „Zaawansowane technologie sprzedaży”.

Współorganizatorzy: agencja doradcza Madison Consult, projekt Travel-marketing.ru.

mitt-2021-trade-fairs-worldwide-exspace-

foto materiały prasowe MITT

Konferencja informatyczna MITT Digital Tourism

MITT Digital zaprezentuje czołowych rosyjskich ekspertów zajmujących się najważniejszymi wydarzeniami w branży turystycznej online, aktualnymi trendami, nowymi możliwościami biznesowymi i przyszłością branży turystycznej.

Współorganizatorzy: społeczność przedsiębiorców turystycznych Travel Startups, konferencja TravelHub.

Partnerzy: Bronevik.com, B2B.Ostrovok.ru, DiscoverCars, TezEks.

Konferencja MITT MICE

Program edukacyjny MITT MICE tradycyjnie przyciąga do dialogu dostawców i nabywców usług MICE. W 2021 roku uczestnicy konferencji mogą także oddać głos na najlepszy projekt hybrydowy zrodzony z pandemii, po prezentacji kilku pretendentów w formacie PechaKucha.

Współorganizator: MICE Orchestra.

Partnerzy: Baltma Tours DMC, Let Me Speak, MICE TV.

18 marca 2021 roku, przy wsparciu Rosyjskiego Związku Przemysłu Turystycznego, MITT będzie gospodarzem finałowego konkursu MITT TRAVEL START Startup Competition w dziedzinie turystyki i hotelarstwa. Zwycięzcy konkursu otrzymają możliwość rozwoju swoich projektów, które zaprezentują na MITT. Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej wystawy.

Ponadto w salach konferencyjnych Crocus Expo wystawcy zorganizują szereg wydarzeń.

Zdrowie & Bezpieczeństwo

Organizatorzy MITT zwrócili szczególną uwagę na BHP wystawców i zwiedzających. Na terenie MITT zostaną spełnione wszystkie wymagania Rospotrebnadzor i UFI.

Procedury przyjazdu, dostępu i rejestracji dla wystawców, wykonawców i zwiedzających są bezkontaktowe. Środki do czyszczenia rąk są dostępne w zwykłych toaletach, a dodatkowe produkty do higieny rąk są dostarczane w lokalach biznesowych, przy wejściach do hal i we wszystkich miejscach o dużym natężeniu ruchu. Miejsce ekspozycji jest codziennie sprzątane, a pomieszczenia kilkakrotnie dezynfekowane. Osoby bez ŚOI i nieprzestrzegające zasad higieny będą miały zakaz wstępu na teren wystawy. Wszyscy odwiedzający zostaną poddani kontroli temperatury ciała przy wejściach. Osoby z gorączką zostaną odizolowane w celu leczenia w nagłych wypadkach. Więcej informacji na temat środków bezpieczeństwa można znaleźć na stronie internetowej MITT.

O organizatorze

Organizatorem targów jest Hyve, globalny organizator wydarzeń nowej generacji. Firma powstała w 1991 roku w Londynie i od tego czasu zyskała nienaganną reputację zarówno w Rosji, jak i na międzynarodowym rynku usług wystawienniczych.

Więcej informacji na stronie targów + MITT Moscow

Zdjęcia: materiały prasowe MITT

 marketing_wystawienniczy_exspace

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.