Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> ARCHITEKTURA
07 lipca 2021
wszystkie artykuły z działu >> ARCHITEKTURA

Śródziemnomorski klimat na premierze nowej kolekcji Silestone Sunlit Days

23 czerwca w Tajemniczym Ogrodzie Wilanów odbyła się premiera najnowszej kolekcji Cosentino – Silestone Sunlit Days. Nowe propozycje z rodziny wielkoformatowych powierzchni Silestone, wyprodukowane w technologii HybriQ+, zaskoczyły zebranych wyjątkową technologią produkcji, która wyznacza zupełnie nowy kierunek nie tylko w projektowaniu, ale także w kwestii dbałości o środowisko i jego zasoby. Zaproszeni goście   docenili subtelne odcienie Faro White i Cincel Grey, zaś poszukujący bardziej intensywnych odcieni zachwycali się przywołującymi na myśl klimat śródziemnomorski kolorami Arcilla Red, Cala Blue i Posidonia Green.

Cosentino-Silestone-Sunlit-Days-exspace (1)

wszystkie zdjęcia materiały prasowe Cosentino

Cosentino-Silestone-Sunlit-Days-exspace (2)

Cosentino-Silestone-Sunlit-Days-exspace (2)

Cosentino-Silestone-Sunlit-Days-exspace (9)

Premiera najnowszej kolekcji Cosentino, która odbyła się w warszawskiej restauracji Tajemniczy Ogród Wilanów, zgromadziła wielu przedstawicieli mediów, renomowanych biur architektonicznych i producentów mebli, pracujących z produktami Cosentino od lat. Gości powitała Anna Dec, po czym głos zabrali Miguel Sierra i Łukasz Warzybok, Dyrektorzy Generalni polskich Centrów Cosentino, zlokalizowanych w Warszawie i Katowicach.  Gospodarze wieczoru opowiedzieli przybyłym o kulisach powstawania Sunlit Days, kolekcji pozostającej wzorniczo jak najbliżej natury, będącej jednocześnie bardzo zaawansowaną technologicznie. Zaprezentowane podczas spotkania premierowe, pełne życia odcienie Arcilla Red, Cala Blue, Cincel Grey, Posidonia Green i Faro White zostały zainspirowane prawdziwymi historiami mieszkańców różnych regionów Hiszpanii, ich wartościami i sposobem życia.

Zrównoważony rozwój w architekturze: trend, konieczność czy odpowiedzialność

Po prezentacji kolekcji rozpoczął się panel dyskusyjny „Zrównoważony rozwój w architekturze: trend, konieczność czy odpowiedzialność” z udziałem znakomitych gości: Ewy Trzcionki (wykładowczyni SWPS/SOF, ekoetyczki i doradczyni biznesowej), prof. Jana Sikory (Sikora Wnętrza), Anety Konowrockiej (Cosentino) oraz Michała Bachowskiego (Noizz) - na zdjęciu poniżej.

Cosentino-Silestone-Sunlit-Days-exspace (1)

Ewa Trzcionka (wykładowczyni SWPS/SOF, ekoetyczka i doradczyni biznesowa), prof. Jana Sikora (Sikora Wnętrza), Aneta Konowrocka(Cosentino), Michał Bachowski (Noizz)

Zaproszeni goście dyskutowali m.in. o globalnych trendach i zastanawiali sięczym jest zrównoważona architektura oraz na czym polega współczesne projektowanie proekologiczne. Rozmawiali również o możliwych rozwiązaniach, które mogą wdrażać producenci, a także ideach i procesach, które doprowadziły Cosentino do obecnej pozycji firmy odpowiedzialnej środowiskowo i społecznie. Nie zabrakło też wzmianki o przełomowej roli kolekcji Sunlit Days i technologii HybriQ+ w zrównoważonej produkcji marki SIlestone. „Jeśli zaczniemy myśleć trzema imperatywami – redukcja, myślenie o cyrkulacji i trwałość – wtedy mamy szansę, by produkt służył wielu pokoleniom. Mostem do tego jest edukacja”– mówiła Ewa Trzcionka.

Recyklingowa instalacja Jana Musiałowskiego

Dzięki wsparciu Galerii ToTuArt, w trakcie spotkania na oczach gości powstała instalacja artystyczna rzeźbiarza Jana Musiałowskiego. Rzeźba ta jest wyjątkowa nie tylko ze względu na okoliczności i talent młodego artysty. Jest ona także w pełni zgodna z ideą nowej kolekcji Sunlit Days, która w swym składzie zawiera co najmniej 20% surowców pochodzących z recyklingu.

Cosentino-Silestone-Sunlit-Days-exspace (9)

Cosentino-Silestone-Sunlit-Days-exspace (9)

Jan Musiałowski

Jan Musiałowski stworzył swe dzieło wykorzystując próbki tych kolorów Silestone, które zostały wycofane z produkcji, nadając im tym samym zupełnie nowe życie. „Rzeźba tworzona podczas premiery nowej kolekcji Cosentino miała przedstawiać rodzaj aury emocjonalnej. Przygotowana wcześniej gipsowa forma stała się szkicem do pokrycia struktury mozaiką z Silestone. Materiał ten zainspirował mnie swym niezwykłym kolorem i fakturą” – mówił o swoim dziele rzeźbiarz Jan Musiałowski. Dzięki współpracy Cosentino z Galerią ToTuart praca artysty zostanie wystawiona na aukcję, a cały dochód z jej sprzedaży zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z ramienia Galerii ToTuart o instalacji i jej dalszych losach opowiedzieli właściciel galerii Marek Duchnowski i jej dyrektorka Agnieszka Budzyńska.

Zainspirowane życiem i szacunkiem do natury

Hybrydowa powierzchnia mineralna Silestone Sunlit Days jest całkowicie neutralna węglowo, ponieważ podczas całego cyklu życia kolekcji Cosentino zobowiązało się równoważyć  generowaną emisję CO². Firma osiągnęła to poprzez zrównoważoną produkcję, połączoną z zaangażowaniem w szereg dobrowolnych projektów akredytowanych przez ONZ, które kompensują emisje dwutlenku węgla do atmosfery. Obejmują one programy zalesiania terenu, a także program partnerski na rzecz ochrony dna morskiego.

Silestone_Arcilla Red_Cosentino_exspace

Silestone Arcilla Red Cosentino

Silestone_Cincel Grey_Cosentino_exspace

Silestone Cincel Grey Cosentino

Silestone_Posidonia Green_Cosentino2

Silestone Posidonia Green Cosentino

Silestone_Faro_White_Cosentino_exspace

Silestone Faro White Cosentino

Silestone_ Cala Blue_Cosentino_exspace

Silestone Cala Blue Cosentino

Zdjęcia materiały prasowe Cosentino

Wizytówka VIP Cosentino w Bazie Firm Exspace.pl

Więcej na: www.Cosentino.com

___________________

Silestone® by Cosentino

Silestone® od Cosentino to wiodąca na świecie hybrydowa powierzchnia mineralna stworzona dla świata architektury i projektowania. Silestone® - od ponad 30 lat w czołówce rynku - oferuje wyjątkowe właściwości techniczne i projektowe, takie jak wysoka odporność i twardość, łatwa codzienna konserwacja, wysoka spójność koloru i niezrównane piękno. W ciągu ostatnich kilku lat Cosentino opracowało innowacyjne i ekskluzywne technologie N-Boost i HybriQ. Zastosowanie tych technologii oznaczało jakościowy skok w ewolucji Silestone® pod względem funkcjonalności, jakości, piękna i trwałości. Silestone® składa się z hybrydowej formuły surowców mineralnych, takich jak kwarc oraz materiałów pochodzących z recyklingu. Proces produkcyjny Cosentino to również sukces w zakresie ochrony środowiska, ponieważ materiał ten jest wykonywany przy użyciu 99% wody pochodzącej z recyklingu i 100% odnawialnej energii elektrycznej, a także ponownie wykorzystanych surowców.

Możliwości estetyczne i projektowe Silestone® są nieograniczone dla architektów i projektantów: jest dostępny w ponad 80 kolorach oraz w szerokiej gamie tekstur i formatów. Jest to doskonała powierzchnia do zastosowań w kuchniach i łazienkach, a także w laboratoriach, szpitalach, hotelach, restauracjach i innych przestrzeniach komercyjnych. Przedsiębiorczyni i międzynarodowa ikona mody Cindy Crawford jest ambasadorką Silestone® z hasłem „Tops On Top”. Od 2011 roku Cosentino jest oficjalnym sponsorem i dostawcą blatów do „The 50 Best Restaurants in the World”. https://www.cosentino.com/news/

 marketing_wystawienniczy_exspace

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.