Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> DESIGN
27 sierpnia 2021
wszystkie artykuły z działu >> DESIGN

TOFU Studio z trzema nagrodami RED DOT!

Nazywane „Oscarami designu” nagrody RED DOT AWARD już po raz trzeci trafiły w ręce projektantów z gdańskiego TOFU Studio. Tym razem międzynarodowe Jury oceniło najwyżej aż trzy zgłoszone przez Polaków projekty, przyznając im tytuł: RED DOT AWARD: Brands and Communication Design.

W 2021 roku projektanci, agencje i firmy z całego świata ponownie zgłosiły swoje projekty do nagrody Red Dot Award: Brands & Communication Design. Przedstawiciele Europy, Azji i Ameryki powtórnie wykorzystali platformę konkursową do rzetelnej oceny ich pracy projektowej. Zgodnie z naczelną zasadą tegorocznego konkursu, która brzmiała: „W poszukiwaniu dobrego designu i kreatywności”, 24 osobowe Jury złożone z międzynarodowych ekspertów oceniało każdy z nadesłanych projektów komunikacyjnych w sposób fachowy, indywidualny oraz kompleksowy.

TOFU-Studio-z-trzema-nagrodami-RED-DOT-exspace (2)

Jurorzy podczas obrad położyli duży nacisk na sam pomysł kreatywny, formę i efekt komunikacyjny zgłoszonych projektów. Finalnie nagrodzono jednak tylko te prace, które zachwyciły ekspertów wyjątkową jakością wykonania.

- Wydarzenia ubiegłego roku mocno podkreśliły znaczenie komunikacji i sposobu jej projektowania. Nasze Jury było zachwycone jakością wszystkich finałowych zgłoszeń do Red Dot Award: Brands & Communication Design 2021. Cieszę się, że wszystkim nagrodzonym udało się w ten sposób wyróżnić na tak mocno konkurencyjnym, międzynarodowym rynku i zaimponować naszym ekspertom. Z pewnością jest to dowodem ich umiejętności projektowych oraz tego, że każdy nagrodzony projekt jest po prostu wyjątkowy – mówi Prof. Dr. Peter Zec, założyciel i pomysłodawca konkursu Red Dot Award.

Uroczysta gala Red Dot Award odbędzie się 12 listopada w Berline. W dniu ceremonii wręczenia nagród wszystkie nagrodzone projekty komunikacyjne zostaną opublikowane na stronie www.red-dot.org, zaś cykliczny Yearbook Brands & Communication Design 2021/2022 ukaże się w grudniu 2021 roku.

Tegorocznymi i nagrodzonymi projektami autorstwa TOFU Studio został rebranding Centrum Nauki EXPERYMENT z Gdyni, projekty opakowań kawy KOFIKADA z Olsztyna oraz kalendarz „Powtórka z Muzyki” przygotowany na zlecenie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego z Krakowa. Są to już kolejne nagrody dla TOFU Studio w tym międzynarodowym i bardzo prestiżowym konkursie. W sumie gdańszczanie mogą poszczycić się aż sześcioma projektami nagrodzonymi RED DOT: Brands & Communication Design.

TOFU-Studio-z-trzema-nagrodami-RED-DOT-exspace (1)

Rebranding Centrum Nauki EXPERYMENT z Gdyni, wszystkie zdjęcia materiały prasowe TOFU Studio

TOFU-Studio-z-trzema-nagrodami-RED-DOT-exspace (1)

Rebranding Centrum Nauki EXPERYMENT z Gdyni

TOFU-Studio-z-trzema-nagrodami-RED-DOT-exspace (1)

Projekty opakowań kawy KOFIKADA z Olsztyna

TOFU-Studio-z-trzema-nagrodami-RED-DOT-exspace (1)

Projekty opakowań kawy KOFIKADA z Olsztyna

TOFU-Studio-z-trzema-nagrodami-RED-DOT-exspace (4)

Kalendarz „Powtórka z Muzyki” przygotowany na zlecenie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego z Krakowa

TOFU-Studio-z-trzema-nagrodami-RED-DOT-exspace (4)

Kalendarz „Powtórka z Muzyki” przygotowany na zlecenie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego z Krakowa

O RED DOT:

RED DOT to jeden z największych na świecie konkursów projektowych. Nagroda przyznawana od 1955 roku przez Design Zentrum w Nadrenii Północnej - Westfalii w Essen, w Niemczech jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego i komunikacji z kilkoma tysiącami zgłoszeń każdego roku i Jury złożonym z uznanych ekspertów. Często nazywana nawet „Oscarem Designu”. Nagrodzone projekty prezentowane są w RED DOT Design Museum, w budynku dawnej kopalni Zollverein w Essen, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

marketing_wystawienniczy_exspace

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.