Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
08 września 2021
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Powrót targów w wielkim stylu. Co czeka wystawców w najbliższym czasie?

Z roku na rok udział w targach bierze coraz większa liczba firm oraz odwiedzających. Według badań portalu Statista 84% badanych wystawców twierdzi, że koronawirus potwierdził wartość spotkań biznesowych na żywo. Pomimo tego, że wcześniejsze prognozy nie napawały optymizmem, okazuje się, że do końca 2021 roku w samej Polsce ma się odbyć aż 295 wydarzeń targowych, natomiast w Europie około 5345.

Co to oznacza dla powrotu jednej z najbardziej dotkniętych branż - branży eventowej?

Obostrzenia związane z pandemią przyspieszyły wdrożenie alternatyw dla spotkań na żywo. Większość wystawców nie uwzględniała wcześniej w swoich planach korzystania z rozwiązań wirtualnych. Według badań UFI Global recovery Insights 2020, aż 80% respondentów twierdzi, że wydarzenia na żywo generują więcej nowych kontaktów i korzystniej oddziałują na sprzedaż niż wydarzenia online. Ponadto 75% badanych stwierdziło, że wydarzenia na żywo zwracają się w większym stopniu niż wydarzenia wirtualne. Obie strony gotowe są do podjęcia działań marketingowych w formie digital z zastrzeżeniem preferencji w kierunku formy hybrydowej.

Zmiany w podejściu wystawców.

Z całą mocą możemy stwierdzić, że koronawirus zmienił podejście wystawców. Marki inwestują w targi coraz bardziej świadomie i lepiej planują swoją obecność. Niestety, średnio 28% wystawców zgłasza się z zamiarem wystawiania około miesiąca bądź dwóch przed targami, co przy obecnej sytuacji na rynku związanej z dostępnością materiałów jest zdecydowanie zbyt późnym działaniem.

Może to skutkować nie tylko, nietrafionym osadzeniem na hali targowej, ale również mniejszym polem manewru w kontekście zaplanowania ekspozycji czy sąsiedztwem otaczających nas stoisk.

Przegląd najważniejszych imprez dla Twojej branży.

Na jakie targi warto szczególnie zwrócić uwagę? Przygotowaliśmy dla Was krótkie zestawienie z podziałem na branże.

Targi branży wnętrzarskiej

------------------

Warsaw Home

27-30.10.2021

Warszawa

Warsaw Home to nie tylko kilkudniowe targi - znajdziemy tu również wykłady oraz warsztaty, takie jak Design forum oraz Poland Design Festival. W poprzedniej edycji targów zapoczątkowano również wystawę Ideas, podczas której dwudziestu czterech utalentowanych projektantów zaprezentowało prace aż kipiące od kreatywności. Mogliśmy zobaczyć między innymi lampy wykonane z produktów ubocznych, które powstają podczas produkcji piwa i kawy oraz ceramiczne projekty wygenerowane za pomocą modelujących programów komputerowych.

Warsaw Home w liczbach:

665 wystawców

74 489 odwiedzających

Aż 64% zwiedzających przybywa na targi w celach biznesowych.

źródło: https://warsawhome.eu/targi/#statystyki

Omnires-Warsaw-Home-Smart-Design-Expo-Exspace

Stoisko marki Omnires, targi Warsaw Home 2019, projekt i realizacja: Smart Design Expo, wszystkie zdjęcia mat. pras. Smart Design Expo

------------------

Maison & Objet

9-13.09.2021

Międzynarodowe targi w Paryżu poświęcone dekoracjom, wzornictwu i lifestylowi. Jedno z wiodących wydarzeń w tej branży.

Maison & objet w liczbach:

80 000 odwiedzających

98% odwiedzających targi poszukuje nowych dostawców

źródło: https://www.maison-objet.com

------------------

Heimtextil

11-14.01.2022

Wydarzenie to jest swoistego rodzaju barometrem mody i najświeższych trendów. To miejsce spotkań detalistów z hurtownikami, producentów z dostawcami, projektantami, dekoratorami i projektantami wnętrz oraz sklepami. Tutaj podejmowane są decyzje o asortymencie na cały kolejny rok. Na Heimtextil znajdziesz wszystko to, czego szukasz - od tkanin dekoracyjnych, meblowych i szerokiego wachlarza tekstyliów, przez tapety, po systemy przeciwsłoneczne. Na targach Heimtextil wystawiają się między innymi takie marki jak Dekoma, Fabb, Fargotex, Haft, Lech Fabrics, Toptextil, Agmamito, Idesin.

Dekoma-Heimtextil-Smart-Design-Expo-Exspace

Stoisko marki Dekoma, targi Heimtextil 2020, projekt i realizacja: Smart Design Expo

Heimtextil w liczbach: 62 970 odwiedzających

61% gości uważa targi za bardzo istotne pod względem planowanych zamówień materiałów

źródło: https://heimtextil.messefrankfurt.com/frankfurt/en.html

------------------

Domotex

13-16.01.2022

Wystawcy i odwiedzający z całego świata, 4 dni spotkań z najnowszymi trendami oraz niekończące się możliwości nawiązania nowych kontaktów biznesowych - to, w telegraficznym skrócie, charakterystyka targów świata podłóg Domotex.

Domotex w liczbach:

35 000 odwiedzających

1400 wystawców z ponad 60 krajów

źródło: https://www.domotex.de

------------------

4 Design Days

27-30.01.2022

Architektura, design, wyposażenie wnętrz. Praktyczne rady, warsztaty, inspiracje. Maraton Architektury z udziałem kobiet, które tworzą najlepsze polskie projekty. Punkt widzenia dzieci na architekturę i design, wystąpienia gwiazd telewizji, liczne wystawy, targi Design4You, bezpłatne porady architektów wnętrz. Pierwsze dwa dni wydarzenia, czyli "Dnia dla biznesu" to czas przede wszystkim dla osób zawodowo zajmujących się wnętrzarstwem, natomiast "Dni otwarte" to czas skierowany do wszystkich osób zainteresowanych najnowszych trendami i dobrym designem.

4 design days w liczbach: 300 wystawców

10 000 gości biznesowych

źródło: https://www.4dd.pl/pl/

Radaway-4Designdays-Smart-Design-Expo-Exspace

Stoisko marki Radaway, targi 4Design days, projekt i realizacja: Smart Design Expo

------------------

Cevisama

7-11.02.2022

Cevisama to coroczne spotkanie branży ceramicznej, łazienek oraz sektora kamieni naturalnych. Wydarzenie jest wiodącymi targami w swojej kategorii, podczas których zapoznać się można z najnowszymi produktami oraz świeżymi trendami. Jest także platformą wymiany doświadczeń, wiedzy i informacji o innowacjach.

Cevisama w liczbach: 90 000 odwiedzających

800 wystawców

źródło: https://cevisama.feriavalencia.com

------------------

KBIS

09-12.02.2022

Odbywające się w Orlando targi KBIS to największe wydarzenie poświęcone przemysłowi kuchni i łazienek. Targi te są miejscem zderzenia biznesu z inspiracjami, innowacjami, technologią oraz najświeższymi trendami z sektora artykułów łazienkowych i kuchennych. Coraz więcej polskich marek decyduje się na podróż za ocean, aby promować swoje produkty i usługi na nowych rynkach.

KBIS w liczbach: 14 000 odwiedzających

600 wystawców

źródło: https://kbis.com

marmite-ish-Smart-Design-Expo-Exspace

Stoisko marki Marmite, targi KBIS 2020, projekt i realizacja: Smart Design Expo

Targi branży budowlanej

------------------

R+T

21 - 25.02.2022

Targi R+T od ponad 50 lat stanowią miejsce prezentacji innowacji oraz rozwiązań dla kluczowych obszarów sektora systemów okiennych, drzwi i bram. Wydarzenie jest platformą wymiany doświadczeń, dyskusji i inspiracji oraz towarzyszą mu liczne spotkania branżowe. Jako wiodące targi światowe, R+T są zarówno miejscem nawiązywania współpracy, jak i platformą innowacji i trendów.

R+T w liczbach:

817 wystawców z 42 krajów 66% odwiedzających z innych krajów

Anwis-R-T-Smart-Design-Expo-Exspace

Stoisko marki Anwis, targi R+T 2018, projekt i realizacja: Smart Design Expo

------------------

BUDMA

01-04.02.2022

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA to jedna z najważniejszych imprez wystawienniczych dla branży budowlanej. BUDMA jest miejscem spotkań inwestorów, architektów i wykonawców z producentami i dostawcami materiałów budowlanych oraz nowoczesnych technologii. To arena prezentacji najnowszej oferty, nowości produktowych czy technologii oraz miesce spotkań oferujące merytoryczne wydarzenia i przestrzeń do dyskusji na tematy branżowe.

BUDMA w liczbach: 1000 wystawców z ponad 30 krajów świata

50 000 fachowców, inwestorów, inżynierów i architektów

źródło: https://budma.pl

Drutex-Budma2020-Smart-Design-Expo-Exspace

stoisko marki Drutex, targi Budma 2020, projekt i realizacja: Smart Design Expo

------------------

Light + Building

13-18.03.2022

Light + Building to targi innowacji usług budowlanych i inżynierii oświetlenia. Wydarzenie ma miejsce co dwa lata i jest areną dla najświeższych, najnowszych trendów oraz automatycznych i inteligentnych rozwiązań przyczyniających się do pełnego wykorzystania potencjału oszczędności energii w budynkach.

Light + Building w liczbach: 220 000 odwiedzających z 177 krajów

2714 stoisk

źródło: https://light-building.messefrankfurt.com

Intiled-Light-Building2018-Smart-Design-Expo-Exspace

stoisko marki Intiled, targi Light+Building 2018, projekt i realizacja: Smart Design Expo

------------------

Equipbaie

21-24.09.2021

Targi reprezentujące francuski i międzynarodowy sektor produkcyjny. Znajdziemy tu innowacyjne produkty i rozwiązania dla wszystkich rodzajów projektów budowlanych.

Equipbaie w liczbach

20 489 odwiedzjących

820 wystawców

Zabawki i sport

------------------

ISPO

23-26.01.2022

Cały świat sportu w jednym miejscu. ISPO Munich to największe na świecie targi sportowe, oferujące kompletny przegląd rynku sportowego. Najnowsze kolekcje i produkty z segmentów Snowsports, Outdoor, Health & Fitness, Urban, Teamsports, Vision, Trends, Innovation & Industry Services, Manufacturing & Suppliers.

ISPO w liczbach:

2 800 wystawców

------------------

Spielwarenmesse

2 - 6.02.2022

Wiodące światowe targi branży zabawkarskiej. Stanowią miejsce nawiązywania kontaktów handlowych, narodzin trendów na nadchodzący rok i wymiany najaktualniejszych informacji.

2 843 wystawców z 70 krajów

62 000 odwiedzających ze 136 krajów

------------------

Kind +Jugend

9 -11.09.2021

Wiodące międzynarodowe targi sprzętu dla niemowląt i dzieci, zabawek, odzieży ciążowej i dziecięcej.

Kind +Jugend w liczbach:

24.000 odwiedzających

1.288 wystawców

W najbliższym czasie czeka nas dużo ciekawych wydarzeń branżowych - czyli dużo emocjo, dużo spotkań biznesowych i bardzo dużo możliwości prezentacji swoich produktów na żywo (nareszcie!). Pamiętaj jednak, żeby zaplanować obecność na targach odpowiednio wcześniej. Idealny scenariusz to 12 miesięcy przed planowaną imprezą targową. W tym czasie przygotuj koncepcję, wybierz produkty, jakie chcesz pokazać, zgłoś się do organizatora i zarezerwuj najlepsze dla Ciebie miejsce na wybranej hali targowej. Następnym krokiem jest przygotowanie projektu, dogranie koncepcji i szczegółów oraz produkcja - zgłoś się do firmy zabudowującej stoisko minimum 6 miesięcy przed planowanym wydarzeniem. Dzięki temu będziesz miał czas, żeby przemyśleć wszystkie aspekty ekspozycji. Musisz pamiętać, że aktualnie produkcja może zająć trochę więcej czasu niż dotychczas ze względu na zmiany i wydłużenie terminu oczekiwania na materiały.

Jesteś gotów? Widzimy się na targach!

zdjęcia materiały prasowe Smart Design Expo

marketing_wystawienniczy_exspace

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.