Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
10 września 2015
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Francesco Bardini dla InterfaceFLOR na Milan Design Week

Fascynująca gra i przewrotna intryga.

Architekt i projektant mody Francesco Maria Bardini, założyciel i dyrektor mediolańskiego B3 Design Studio, stworzył wybitne kreacje wystawiennicze dla firmy InterfaceFLOR na Milan Design Week. Powiedzieć kreacje wystawiennicze to dużo za mało. „Metropolis” i "Positive Floor" działają na zmysły i na naszą podświadomość. Zostajemy wciągnięci  w fascynującą grę i przewrotną intrygę.

„Metropolis” to metaforyczna nazwa dla prezentacji InterfaceFLOR na Milan Design Week 2012.

„Metropolis” InterfaceFLOR na Milan Design Week 2012

„Metropolis” InterfaceFLOR na Milan Design Week 2012, szkic

„Metropolis” InterfaceFLOR na Milan Design Week 2012

 

 

"Positive Floor" zaprezentowane na Milan Design Week 2011 to labirynt. Tu Bandini podważa tradycyjne podejście do ekspozycji. Zamiast szukać wykładzin pod stopami, oglądamy je odbite w lustrzanym suficie nad głową.

Przestrzeń ekspozycji  tworzą kubistyczne formy, które nie mają nic wspólnego z produktem. Wykładziny umieszczone są na górze każdej z brył, ponad naszymi głowami – możemy je oglądać tylko jako odbicia w suficie. To, co powinno być pod naszymi stopami, istnieje nad nami, jakby w innej rzeczywistości. Instalacja jest tak czysta w swojej formie i tak inteligentna, że dajemy się jak dzieci wprowadzić do świata piękna, światła i … wykładzin. Prezentowana kolekcja obejmuje tylko 15 produktów.  Wybrane z niezwykłą starannością nowoczesne wzory, mają  symbolizować:  przeszłość, teraźniejszość i przyszłość „ludzkiej cywilizacji i ich miast”.

"The positive floor" InterfaceFLOR at Milan Design Week 2011 (Fuorisalone)

"The positive floor" InterfaceFLOR at Milan Design Week 2011 (Fuorisalone)

"The positive floor" InterfaceFLOR at Milan Design Week 2011 (Fuorisalone)Metropolis by Interface at La Triennale, Milan Design Week 2012

InterfaceFLOR presents "The positive floor" at Milan Design Week 2011 (Fuorisalone)

Wracamy do tych projektów i dajemy się od znowu uwodzić fascynującej grze i przewrotnej intrydze. Brawo Panie Bardini!

_______ Urszula Kałużna

+ B3 Design Studio

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.