Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
31 marca 2012
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

MEBLE POLSKA 2012- RELACJA Z TARGÓW

 

8 marca 2012 zakończyła się kolejna edycja targów MEBLE POLSKA 2012 w Poznaniu. Cztery dni targów, 28 000 m² powierzchni wystawienniczej w ośmiu pawilonach, 203 wystawców i 13.000 zwiedzających. Wśród nich pojawiły się takie firmy jak: Forte, Klose, Meble Wójcik, Szynaka Meble, Paged Meble, Cotta, Meblomak, Rameta, Meble Wajnert czy Gawin. Targi Meble Polska 2012 okazały się największą polską imprezą meblarską ostatnich lat.

W ciągu trzech lat od wprowadzenia nowej formuły targów, impreza pod względem powierzchni i wystawców urosła niemal dwukrotnie, a liczba zwiedzających w tym samym czasie zwiększyła się prawie trzykrotnie. Poznań ponownie stał się dla polskich producentów miejscem, gdzie mogą zaprezentować ofertę kluczowym klientom z Europy i świata i zrealizować swoje cele handlowe.

Jednym z czynników stymulujących rozwój kolejnych imprez będzie na pewno zaplanowany przez Ministerstwo Gospodarki na lata 2012-2015 program promocji branży meblarskiej na rynkach międzynarodowych.

Wystawcy podkreślali w rozmowach szczególny wzrost liczby gości z zagranicy. Ekspozycja i program wydarzeń skoncentrowane były na prezentacji najnowszych rozwiązań, tak by poznańskie targi meblowe odgrywały aktywną rolę w wyznaczaniu kierunków rozwoju branży.

Warto wspomnieć o 20-leciu istnienia na polskim rynku marki Kolekcja Mebli Klose. Przypadająca w tym roku rocznica była jedną z myśli przewodnich przyświecających twórcom stoiska firmy Klose na targach MTP Meble Polska 2012.  Swoje zaszczytne miejsca na ekspozycji stoiska zajęła kolekcja stworzona przez projektanta Zenona Bączyka – linia Oleo. kolekcja Oleo Złotym Medalem MTP 2012. To już 17-ty Złoty Medal MTP dla autorskich kolekcji sygnowanych marką Klose.

Lista produktów nagrodzonych Złotym Medalem MTP

1. Kolekcja mebli OLEO
Grupa Produkcyjna KLOSE, CFM, GFM, PFM
Zgłaszający: KLOSE KOLEKCJA MEBLI
Projektant kolekcji architekt Zenon Bączyk

2. Salon z kolekcji mebli CORINO
MEBIN Stolarstwo Import-Export A. Binkowski
Stobiecko Szlacheckie

3. Kolekcja mebli BARCELONA
Fabryka Mebli TARANKO Aleksander Taranko

4. System ROTACJA
MEBLE DRYNKOWSKI Marek Drynkowski, Swarzędz
STOLARSTWO – TAPICERSTWO Piotr Nowacki , Swarzędz

5. Sypialnia HARMONY marka WOODWAYS
PAGED MEBLE S.A., Jasienica

6. Meble kuchenne KAMMODUŁ
Spółka Meblowa KAM Sp.j., Milejewo
Projektanci Sylwia Kowalska- Mikutel i Andrzej Wołosz

Targi meblowe – to impreza wyjątkowa. Design z mebla przenosi się na aranżacje i wygląd stoiska.

Międzynarodowe Targi Poznańskie od 2003 roku przeprowadzają konkurs o nagrodę Acanthus Aureus. Konkurs ten ma na celu wyróżnienie najlepszych rozwiązań architektonicznych i graficznych, które sprzyjają bezpośredniej komunikacji z klientem i podkreślają pozytywny wizerunek firmy. 

Statuetka Złotego Akanta nagradzane są stoiska najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej firmy podczas targów. MTP jako organizator targów, jest przekonany, że wyróżniające się i dobrze przemyślane stoisko zdecydowanie ułatwia prace klientom MTP i ma kluczowe znaczenie dla pozytywnego efektu marketingowego wynikającego z udziału w targach.

Jako portal poświęcony promocji Wystawiennictwa z przyjemnością publikujemy listę firm, które zastają nagradzane Statuetką Złotego Akanta przyznawanego przez Międzynarodowa Targi Poznańskie.


Acanthus Aureus
MEBLE POLSKA 2012 - Laureaci konkursu:


1. Gała Meble Sp. z o.o.

Powierzchnia:150 mkw
Projekt: IDS Design Maciej Sokoll
Firma wykonująca stoisko: Zabudowa: Modelarnia Gała Meble Sp. z o.o., Oświetlenie: PWP Zebra Sp. z o.o. .

2. KOLEKCJA MEBLI KLOSE
Powierzchnia: 200 mkw
Projekt: Arch. Zenon Bączyk, Studio ZENO
Projekt: Pomorska Fabryka Mebli Sp. z o.o.

3. Meblarska Spółdzielnia Pracy "Dąb"
Powierzchnia: 125 mkw
Projekt: Marta Baścik przy współpracy z Grzegorzem Skowrońskim z BWS
Firma wykonująca stoisko: BWS PHU Włodzimierz Słomiński

4. Szynaka-Meble Sp. z o.o.
Powierzchnia: 66 mkw
Projekt: Agnieszka Urbańska, Szynaka-Meble Sp. z o.o.
Firma wykonująca stoisko: Szynaka-Meble Sp. z o.o.

5. Holtkamp GmbH + Co. Möbelwerk KG
Powierzchnia: 38 mkw
Projekt: Mrs. Katrin Rieck
Firma wykonująca stoisko: Sekcja projektowa B6.1 MTP

6. IMS Polska Sp. z o. o.
Powierzchnia: 1 600 mkw
Projekt: Przemysław Ptaszyński
Firma wykonująca stoisko: KRISTOL, Krzysztof Koniec

Zdjęcia nagrodzonych stoisk prezentujemy w dziale Na podium portalu exspace.pl

Większość nagodzonych Acanthusem Aureusem stoisk charakteryzuje podobna idea.Zamknięta przestrzeń z ekspozycją wewnątrz.Różne pomysły na grafikę ściany zewnętrznej.Różne pomysły na prezentacje mebla.Idea podobna.

Na nas największe wrażenie zrobiło stoisko Fabryki Mebli Gala Collezione. Nie zostało zgłoszone do nagrody Acanthus Aureus, nie miało więc szans na dostrzeżenie przez Kapitułę Konkursu. Stoisko zaprojektował Rafał Rogozik, a wykonawcą elementów ekspozycji była firma Vivo Meble. Podwykonawcami były dwie firmy: Bago (Grzegorz Filanowski) - montaż wszystkich elementów i Expo-Plan - podwieszenie elementów wraz z instalacją elektryczną i oświetleniem.

Stoisko Gala Collezione wyróżniało się „wędrującymi” w kierunku tylniej ściany, kubistycznymi formami podwieszeń. Prostopadłościany z otwartej przestrzeni nad prawą częścią stoiska wędrowały kolejnymi formami w kierunku tylniej ściany. Kończyły swoją drogę po lewej stronie stoiska – ostatnim, największym prostopadłościanem. Formom został nadany ruch. Czuło się jakby wędrowały w górę, wyłaniając się ze ściany. Można tu zacytować jedną z ikon polskiego wystawiennictwa, architekta, grafika, plakacistę i scenografa - Stanisława Zamecznika: "Wnętrza wystawiennicze stają się laboratorium dla doświadczeń. Tu można mniej szanować reguły i za to bawić się oszukiwaniem systemu. (...) Badać napięcia istniejące w przestrzeni miedzy formami i ustawiać je w układy odbierane w czasie".

Poniżej kilka zdjęć stoiska Fabryki Mebli Gala Collezione, najciekawszego - naszym zdaniem - stoiska targów Meble Polska 2012 w Poznaniu.

 

Exspace.pl to portal dla wszystkich, którzy mają swoje zdanie i chcą się nim dzielić! 

Zapraszamy do uczestnictwa! Bo warto wiedzieć więcej!

 

redakcja exspace.pl

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.