Reklama

wszystkie artykuły z działu >> ROZMOWY
20 czerwca 2014
wszystkie artykuły z działu >> ROZMOWY

Co robi projektant zieleni zimą? Agnieszką Durlik z APPO Projekt w rozmowie z Exspace.pl

„Co w trawie piszczy”
rozmawiamy z Agnieszką Durlik - właścicielką firmy APPO Projekt.

Exspace: Skąd pomysł?

Agnieszka Durlik: W APPO projektujemy zieleń. Początkowo były to projekty jedynie zieleni zewnętrznej. Jednak wraz z rozwojem pracowni, działalność poszerzona została także o aranżacje zieleni we wnętrzach. Relatywnie wąski asortyment donic i produktów dla roślin dał początek idei projektowania nietypowych donic i bio stolików, wprowadzając zieleń do wnętrz w nowej, funkcjonalnej i świeżej formie.Rośliny słyną z pozytywnego wpływu na samopoczucie człowieka, jednak obecne tempo życia i styl życia nie pozostawiają czasu na uprawę czy pielęgnację. Z myślą o zapracowanych miłośnikach roślin powstały MONOO i POLLI.

Z myślą o zapracowanych miłośnikach roślin powstały MONOO i POLLI

Projektując  staraliśmy się przełamać tradycyjne myślenie o donicy  wyłącznie jako o ozdobnym pojemniku na roślinę. Większość produktów posiada szerokie krawędzie, które mogą być wykorzystywane jako stolik lub oparcie.  Bio stoliki natomiast to nietypowe meble z wbudowaną funkcją donicy. Obecnie w ofercie znajdują się zarówno donice z naturalnego drewna dębowego (olejowane lub bielone) oraz bio stoliki, o drewnianej konstrukcji, wypełnione naturalną roślinnością.

Rośliny w stole? Czy to nie zbyt rewolucyjne?

Bio stoliki to rozwiązanie funkcjonalne i praktyczne.  Chcieliśmy pokazać, że zieleń we wnętrzach może być wprowadzana w zupełnie innej, czasem niekonwencjonalnej formie. To połączenie prostej formy  stolika kawowego, wykonanej z naturalnego drewna dębowego, z głębokim dnem pełniącym funkcję donicy. Wykorzystanie odpowiednich roślin jako wypełnienie dna w stoliku do minimum ogranicza pielęgnację roślin. To idealne rozwiązanie dla osób pragnących posiadać w niewielkim wnętrzu lub na balkonie swój mały ogródek.  Obecnie powszechne są zielone ściany, wewnętrzne i zewnętrzne. Projektując MONOO i POLLI stworzyliśmy mebel, który ukazuje, iż także w przedmiotach codziennego użytku możemy znaleźć zastosowanie dla roślin. Praktycznie, estetycznie i ekologicznie.

Czy to jeszcze projekt czy już biznes?

Pracownia istnieje na rynku już kilka lat, podstawowym profilem działalności jest projektowanie zieleni, zarówno zewnętrznej jak i we wnętrzach. Donice i bio stoliki to zupełnie nowa gałąź działalności APPO, którą powoli zaczynamy promować na szerszą skalę. Obecnie jesteśmy na etapie prototypowania drugiej linii donic, planujemy wyjazdy na targi, chcemy wyjść z naszymi produktami do szerszego grona odbiorców. Ponadto nie zwalniamy tempa z projektowaniem zieleni, obecnie pracujemy na 4 projektami większych założeń komercyjnych oraz kilku ogrodów przydomowych.

Co robi projektant zieleni zimą?

Zima to relatywnie spokojny, ale i pracowity czas dla projektanta. To właśnie o tej porze roku tworzymy większość  projektów, których realizacja planowana jest w sezonie wiosenno-letnim. Z początkiem roku rozpoczyna się sezon targów w branży. Nie próżnujemy, staramy się aktywnie uczestniczyć w targach, wyszukiwać nowości i ciekawostek z branży, śledzić trendy w projektowaniu. Od momentu wprowadzenia donic i bio stolików do naszej oferty pracujemy także nad nowymi modelami, ciekawymi materiałami oraz wariantami wykończenia.

donice TOLL

Jak w  Polsce można się dobrze promować w branży kreatywnej?

Z działaniami promocyjnymi w zasadzie dopiero zaczynamy, jednak staramy się promować równocześnie na kilku płaszczyznach. Cześć działań APPO prowadzona jest w ramach współpracy z Pomorskim Parkiem Naukowo Technologicznym, od niedawna jesteśmy także partnerem  projektu Creative Poland, którego celem jest promocja polskiego wzornictwa i sektora kreatywnego. Integralną częścią promocji jest również udział w targach. W maju bieżącego roku donice i bio stoliki po raz pierwszy zaprezentowane zostały podczas targów About Design w Gdańsku. Obecnie kilka modeli prezentowanych jest na ekspozycjach w wybranych salonach wnętrzarskich w Trójmieście. Bardzo istotnym narzędziem promocji jest dla nas Internet, w szczególności media społecznościowe oraz blogosfera.  Aktywnie prowadzimy Fan Page na Facebooku, nawiązujemy współpracę z blogami i portalami wnętrzarskimi  oraz sklepami oferującymi polskie wzornictwo. Nieocenionym wsparciem w promocji produktów są także zaprzyjaźnieni one biura architektoniczne i projektanci wnętrz. O wszelkich nowościach informujemy na bieżąco na naszej stronie: www.appo.com.pl oraz profilu APPO na FB.

Plany na przyszłość

Planów na dalszy rozwój oraz poszerzanie oferty jest mnóstwo. Aktualnie w fazie prototypowania jest linia donic i stolików z naturalnego korka, materiału bardzo ciekawego, a praktycznie nie wykorzystywanego we wnętrzach. Nowe produkty pojawią się w ofercie z początkiem przyszłego roku. Na najbliższe miesiące planujemy kolejne wyjazdy i targi, zarówno krajowe jak i zagraniczne. W dalszej perspektywie, we współpracy z zaprzyjaźnionymi projektantami wnętrz, rysuje się plan stworzenia showroom’u, oferującego ekologiczne rozwiązania dla wnętrz.
www.appo.com.pl

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.