Reklama

wszystkie artykuły z działu >> FIRMY
21 października 2015
wszystkie artykuły z działu >> FIRMY

„Mapping 3D kanapy” Clockwork Multimedia Studio dla IMS Group.

Multimedialny show „Mapping 3D kanapy” zawojował największe w Europie Środkowej targi meblowe.

Rozmawiamy z Karolem Zagrodzkim, współwłaścicielem firmy Clockwork Multimedia Sudio o niezwykle widowiskowym show, który mieliśmy przyjemność oglądać osobiście na stoisku IMS Group,
podczas targów Meble Polska 2014 - odbywających się w dniach 18-21 luty 2014 R.
Targi Meble Polska 2014 to największa w Europie Środkowej impreza poświęcona branży meblowej."Mapping 3D kanapy" dla IMS Group |Meble Polska 2014 | Poznań


eXspace.pl: „Mapping 3D kanapy” dla IMS
na targach Meble Polska 2014 w Poznaniu to był najciekawszy multimedialny show na tegorocznej edycji targów Home Decor i Meble w Poznaniu. Długo musieliście przekonywać wystawcę, czyli firmę IMS, żeby  skorzystał z Waszych usług?

Karol Zagrodzki:
Projekt multimedialnej kanapy był przygotowany na zapytanie agencji zajmującej się częścią obsługi podczas dni targowych – VIP art. Pomysł powstał bardzo szybko ponieważ już od jakiegoś czasu chodził nam po głowie temat  video mappingu na mniejszych obiektach niż fasady budynków na których głównie się skupiamy.

Na środku przestrzeni stoiska stała kanapa, za nią ściana i cały czas zmieniał się wygląd zarówno kanapy jak i ściany. Było to niezwykle atrakcyjne. Minimum formy – maximum treści. Tydzień ;-) się przygotowywaliście do tej prezentacji? 

Prace nad animacjami od pierwotnej koncepcji do finalnego efektu trwały blisko dwa miesiące i pracowało nad nimi parę osób. Jednak praca nad animacjami nie była jedynym zadaniem, nie lada wyzwaniem były też rozwiązania techniczne.

Opowiedz o procesie tworzenia „Mapping 3D kanapy”


Tak jak wspomniałem wcześniej prace zaczęliśmy blisko dwa miesiące przed targami. Początkowo były to spotkania z klientem podczas których poznaliśmy jego oczekiwania i próbowaliśmy je przełożyć na realia związane z vido mappingiem na meblu. W późniejszej fazie powstała kanapa obszyta materiałem odpowiednio przyswajającym światło, kolejny etap to statyczne grafiki na podstawie których budowaliśmy animacje - i w finalnej fazie pokaz z muzyką i efektami dźwiękowymi.

Mapping 3D to rozwiązanie - marzenie dla większości firm… jak pokazać, jak podpowiadać sposób w jaki firmy mogą wykorzystywać tą technologię?

Video mapping 3d daje duże możliwości w efektownym i efektywnym promowaniu swoich produktów. Zarówno podczas pokazów na fasadach budynków przyciąga tysiące widzów jak i podczas mniejszych projektów, tak jak pokaz na kanapie. Podczas targów Mebel Polska na stoisku IMS Group wzbudzał bardzo duże zainteresowanie zwiedzających i prawdopodobnie zmuszał do zastanowienia się „jak to jest zrobione?”. Ponadto projekcja na obiektach powoduje wyróżnienie się z tłumu i zainteresowanie samym produktem.

Co musi wiedzieć wystawca, jakie wytyczne musicie dostać żebyście mogli przygotować konkretną ofertę dla konkretnej firmy…

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, nie staramy się wcisnąć na siłę naszych projektów, ponieważ do każdego podchodzimy z dużym zaangażowaniem. Nasze projekty przygotowujemy z wielką dbałością tak, abyśmy mogli każdym z nich promować również siebie.

Czy nowoczesne technologie mogą zastąpić w najbliższym czasie tradycyjne środki budowania przestrzeni? Co jest największą zaletą tej technologii, a co jej achillesową piętą?

Technologia Video mappingu 3D oparta jest na projektorach multimedialnych od tych małych a skończywszy na dużych 150 kilogramowych urządzeniach chłodzonych cieczą. Podstawową zasada video projekcji jest „czym ciemniej tym lepiej”, dlatego też najlepsze efekty są w zaciemnionych pomieszczeniach. A jeżeli chodzi o projekcje zewnętrzne to w godzinach wieczornych, po zachodzie słońca.

Chcielibyśmy, żeby video mapping 3D był przyszłością designu wystawienniczego. Martwi nas, że tak mało firm korzysta z tej niezwykle atrakcyjnej formy promocji. Dlaczego tak rzadko możemy się dobrze bawić na targach w Polsce?

Do niedawna technologia była stosunkowo droga i na video mapping 3d, aktualnie sprzęt stał się bardziej dostępny oraz powstały nowe narzędzia do tworzenia pokazów obsługujących wiele projektorów pracujących w grupie. Projektory stały się mniejsze i mocniejsze,  dzięki czemu można je stosować do mniejszych projektów takich jak video mapping na kanapie.
www.clockwork.pl

Pasja, doświadczenie, podsłuchiwanie dialogu tradycji z nowoczesnością, dają nam inspiracje, by tworzyć wyjątkowe projekty. Staramy się, by nasze realizacje wpisywały się w najnowsze trendy w oparciu o najnowocześniejszą technologię i kreatywność ograniczoną tylko naszą wyobraźnią…

Dzięki temu potrafimy zrobić dobrze: Animowany spot reklamowy. Prezentację produktową, nawet w 3D. Animację logotypu, key visuali. Czołówkę, jingle, zajawki. Filmy reportażowe, virale. Mapping.

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.