Reklama

Projektanci

specjalizaja: Ceramika (3)
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Dyplom w 2001 roku na Wydziale Ceramiki i Szkła, kierunek -ceramika Studia Podyplomowe 2003 rok na Wydziale Architektury i Wnętrz kierunek - przestrzeń sceniczna. Od 2003 roku rozpoczął pracę jako projektant w hucie Szkła Kryształowego "Crystal Works" w Szczytnej. przez kolejne lata kontynuował pracę w kolejnych Hutach szkła na terenie Dolnego i Górnego Śląska. Obecnie pracuje w Hucie Szkła "Julia" w Piechowicach. Wraz z żoną Elżbietą Trzewiczek-Pietkiewicz prowadzi pracownię ceramiki i szkła w Dąbrowie Górniczej. W 2010 roku został zaproszony do współpracy z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie i zaprojektował modułowe doniczki "Libro 1" i "Libro 2" dla Leroy Merlin. W 2014 roku zaprojektował kolekcję karafek inspirowanych kultowymi formami - butelkami które wraz z autorskimi lampami zostały pokazane na "Wroclove Design 2014" ....wszechstronność do szkła, ceramiki i scenografii spowodowała że potrafię zachować dystans do materiałów. Kolekcja BLANCA zaprojektowana przez Elżbietę Trzewiczek Pietkiewicz i Sebastiana Pietkiewicza dla Huty Szkła Kryształowego "Julia" otrzymała prestiżowe wyróżnienie w plebiscycie must have organizowanym przy Łódź Design Festival. Plebiscyt must have każdego roku wyłania najlepiej zaprojektowane polskie produkty.
Od świata najczystszych uczuć, kolorów i fantazji dzieli ludzi często zaledwie jeden krok. Ten krok, to zatracona zdolność postrzegania piękna w wielu otaczających nas rzeczach. Wystarczy pozwolić swemu sercu otworzyć się na nie, przestać go nie zauważać. Przecież całe to piękno jest tak blisko, jest w samych nas.Zapraszam!  
Magdalena Estera Łapińska.  Warszawianka. Studiowała na Wydziale Wzornictwa na Warszawskiej ASP. Dyplom obroniła w 2011roku w pracowni prof. Jerzego Porębskiego. O jej projekcie dyplomowym – muzeum warszawskiego modernizmu czyli “MODERNIZM WWA” – napisała m.in. “Gazeta Wyborcza”. Temat modernizmu zgłębiała wcześniej m.in. w projekcie pt. “SEN O WARSZAWIE”. Projekt został niezwykle ciepło przyjęty przez warszawiaków i był pokazywany na kilku wystawach m.in. w BęcZmianie oraz w Galerii Sztuki Współczesnej w Poznaniu.  Ilustracje Magdy opublikowały: Gazeta Wyborcza, Architektura, Podróże, Warsaw Insider, ELLE, Exklusivie, KMAG. Współpracowała z takimi firmami jak: Saatchi&Saatchi Poland, perfumerią GaLilu, Sholtz&Friends, MamaStudio, NowyTeatr Warlikowskiego. Jej prace prezentowane były na Design May Youngsters w Berlinie oraz na ŁÓDŹ DESIGN i Przetworach. ART YARD SALE Ufficio Primo na The London Design FestivalRęcznie wykonane przedmioty z porcelany. Łapińska Porcelana to nowa marka, stworzona od początku do końca, przez projektantkę Magdalenę Esterę Łapińską, która sama wymyśla wzory z porcelany i później własnoręcznie je wykonuje. Najważniejsza jest tu dbałość o detal, niepowtarzalność wzorów. Pomysł powstał z miłości do porcelany - najszlachetniejszego, według autorki, materiału na świecie. Łapińska Porcelana to efekt połączenia tradycyjnego rzemiosła z nowoczesnym myśleniem o wzornictwie. Firma poza sklepem, z gotowymi projektami, ma działać jak studio projektowe, gdzie można zamówić talerz z indywidualnie zaprojektowaną grafiką, projekt filiżanki, czy zastawę do restauracji. Wystarczy wejść na stronę: www.lapinska-porcelana.com
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.