Tiku Tiku

Info

Dokładnie rok temu... odsłuchałyśmy "The time is now" grupy Moloko i postanowiłyśmy, że czas dojrzał, żeby  rozpocząć nasz projekt Tiku Tiku.  Nasza historia zakiełkowała jednak dużo wcześniej kiedy nie mogłyśmy znaleźć odpowiednich i wystarczająco unikalnych zegarów do pokojów naszych dzieci ... i to był właściwy początek:) Jesteśmy dwiema mamuśkami pełnymi pasji do tworzenia różnych ładnych rzeczy ale głównie skoncentrowałyśmy się na zegarach i dekoracjach.  Naszą ulubioną  materią jest  surowe lite drewno, sklejka, wełna, tkaniny i winyl. W ofercie znajdują się "medale - brochy dla dzieci i mam na medal :) - wszyscy na nie zasługujemy:) Wciąż czujemy się jak dzieciaki i nieustannie czerpiemy garściami od naszych pociech. 

Obie jesteśmy zakochane we french knitting i uwielbiamy używać tej metody do tworzenia tarcz. Czerpiemy też z dalekich i odmiennych kultur i tworząc kolorowe Ojo de Dios czyli Oczy Boga dodając pompony z tiulu i pióra. Zawsze istnieje możliwość stworzenia indywidualnego zegara. To wyzwanie ,na które jesteśmy gotowe i otwarte:)

Śmieszna nazwa Tiku Tiku została wymyślona przez dwuletnią Helenę, która tak właśnie mówi na zegar :) ma oczywiście do nazwy wszelkie prawa autorskie :) Traktujemy ten projekt jako dobrą zabawę, jednocześnie czerpiemy mnóstwo satysfakcji w chwili kiedy nasz zegar komuś przypadnie do gustu.

Nasze najnowsze projekty  związane są z miłością do tablicy szkolnej  i  jej uniwersalnego wykorzystania.  Z tej miłości powstały nasze ostatnie dwa projekty: Pierwszy inspirowany klasycznym już zegarem Karlssona Big Flip Clock – nasza propozycja to „Tablicowy zegar z wiecznym kalendarzem zdzierakiem”, oraz „Birdhouse clock” . 

Mamy też propozycję ściennych typografii wykonywanych naszą ulubioną techniką french knitting. Typografię można zamówić także indywidualnie na życzenie.

Nagrody i wyróżnienia

2014 Mommy BRAND#2014
http://bbmagazine.babyband.pl/
MommyBRAND #2014 to konkurs dedykowany mamom samodzielnie kreującym swoje zawodowe życie, budującym własne marki, realizującym w ten sposób marzenia, nawet te najbardziej nierealne . 2014

inne z tej kategorii:
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.