wszystkie z działu >>
12 kwietnia 2014

COS × Nendo na Salone del Mobile 2014

Japońska estetyka i szwedzka funkcjonalność.

Design połączył się z Modą! na wspólnej wystawie COS x Nendo Concept Store. Najnowszą instalacje dla COS na Salone del Mobile zaprojektowała światowej sławy japońska grupa projektowa Nendo. Nendo jest również partnerem wystąpienia COS. Głównym elementem wystawy jest klasyczna biała koszula. Umieszczenie ekspozycji w stalowych, prostych ramach podkreśla minimalizm kolekcji. Jest połączeniem współczesnego stylu z funkcjonalnością, czyli tym czemu hołduje brand oraz filozofią polegającą na zmianie wyobrażenia o przedmiotach codziennego użytku, którą wyznaje Nendo.

„Skupiliśmy się na zaprojektowaniu instalacji, która pozwoli współgrać koszulom z konstrukcją instalacji. W chwili, gdy zostaną wyeksponowane, białe koszule nieoczekiwanie stają się kolorowe, jak gdyby to przestrzeń, w której się znajdują, nadała im koloru” – tak o pomyśle mówi założyciel studia, Oki Sato.

„Świat designu jest dla nas ogromnym źródłem natchnienia. Możliwość wzięcia udziału w takim przedsięwzięciu, jakim są targi Salone del Mobile stanowi ważną inspirację dla rozwoju marki” – tak o powadach wystawiania się na Salone mówią główni projektanci damskiej i męskiej linii
COS - Karin Gustafsson i Martin AndersonCOS × nendo | Salone del Mobile 2014
______
COS (Collection of Style), marka szwedzkiego koncernu H&M , działa na rynku modowym od 2007 roku. Obecnie pod szyldem sieci działa blisko 50 salonów w 9 krajach. Polska jest na liście pięciu krajów, obok Finlandii, Włoch, Hong Kongu i Kuwejtu, na których sieć debiutuje.

zdjęcia:  COS

Komentarze:

loading
dzięki :-)
skomentowany przez    redakcja    14 kwiecień 2014, 14:20 obserwuj post
szweDZka.
skomentowany przez    gość    13 kwiecień 2014, 14:56 obserwuj post

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.