Reklama

wszystkie z działu >> Wydarzenia
04 marca 2016
Wydarzenia

SPFP PINit - wzornictwo dla przedsiebiorców na arena DESIGN 2016 | 08-11.03.2016

Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych SPFP jest organizacją non profit, istniejącą od 1963 r. w Polsce, założoną przez pierwszych  twórców rodzącego się wtedy zawodu designera.

SPFP skupia liczne grono profesjonalistów-projektantów, związanych swymi realizacjami z różnymi sferami przemysłu, praktyków z doświadczeniem w projektowaniu i wdrożeniach. Nasza strona to: www.spfp.org.pl

Organizowana właśnie wystawa pt. SPFP PINit jest pierwszą od dłuższego czasu prezentacją dokonań członków Stowarzyszenia - projektantów różnych grup: tych z najmłodszego pokolenia i tych już z bardzo poważnym dorobkiem. Naszym celem jest szerokie propagowanie wiedzy o wielu pożytkach, płynących z udanej współpracy firm z profesjonalistami-projektantami wzornictwa.

Będzie to wystawa wybranych projektów - zrealizowanych, wdrożonych, będących w ofercie rynkowej. Zaprezentowany zostanie potencjał naszych projektantów, których praca w istotny sposób przyczynia się do znaczących sukcesów wielu firm - dużych i małych, obecnych na rynku od wielu lat i od niedawna. Chcemy promować wzornictwo jako dziedzinę, ale także pomagać przedstawicielom różnych firm w zdobywaniu wiedzy o działalności i sukcesach polskich projektantów, nawiązywaniu kontaktów z profesjonalistami, którzy mogą pomóc w odniesieniu sukcesu na rynku.

Polecamy: TOP DESIGN AWARD

Na wystawę SPFP PINit została wybrana autorska kolekcja wyselekcjonowanych produktów, które istnieją w obiegu publicznym – można je wyszukać w Internecie, są znane z różnych prezentacji, ale dotąd nie zestawiono ich razem. Kuratorami wystawy i autorami tej koncepcji są: Mikołaj WierszyłłowskiNikodem Szpunar, dwaj projektanci ze średniego i najmłodszego pokolenia, legitymujący się licznymi sukcesami. Wybór tych, a nie innych prac jest autorską decyzją kuratorów, którzy zadbali o stworzenie całościowej ekspozycji, oddającej klimat współczesnego postrzegania tego, co rozumiemy jako DESIGN.

Mikołaj Wierszyłłowski dla NOTI

Nikodem Szpunar dla Paged

Wystawa SPFP PINit zaprezentowana zostanie podczas imprezy arenaDESIGN’2016r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, która odbywać się będzie w dniach 08-1.03.2016 r. Jest to impreza o coraz większym znaczeniu, ceniona zarówno przez przedsiębiorców, związanych z branżą meblową i wzornictwem, jak i przez prasę, media oraz coraz szerszą publiczność, zainteresowaną nowymi trendami

_________________

SPFP - Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych istnieje od 1963 roku. Skupia ok. 100 członków, profesjonalistów w dziedzinie projektowania z głównych ośrodków w Polsce. Jest członkiem BEDA – Bureau of European Design Associations (od 2005 r.). W latach 1964 - 2011 należało do ICSID – International Council of Societies of Industrial Design.

Celem Stowarzyszenia jest w szczególności:

 • zrzeszanie projektantów form przemysłowych dla promowania i upowszechniania
  roli projektowania form przemysłowych w środowiskach reprezentujących:
  działalność badawczo-rozwojową, zarządzanie, wytwórczość, marketing oraz
  przedstawicieli konsumentów;
 • dbałość o wysoki poziom twórczy i etyczny projektantów form przemysłowych,
  celem zapewnienia właściwego udziału tej dziedziny w kształtowaniu kultury
  materialnej kraju w warunkach gospodarki rynkowej;
 • opiniowanie i wypowiadanie się w sprawach dotyczących praktyki  zawodowej
  oraz uregulowań prawnych związanych z ochroną zawodu.

Członkowie SPFP

Więcej informacji o SPFP: www.spfp.org.pl

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.