Wizytówki

Reklama

wszystkie z działu >> Konkursy
16 czerwca 2016
Konkursy

Sukces polskich projektantów w Międzynarodowym Konkursie A’DESIGN w Mediolanie.

Nagroda A’ Design Awards jest jedną z najbardziej pożądanych przez najlepszych światowych designerów.

Każdego roku projektanci, architekci, projektanci wnętrz i projektanci przestrzeni wystawienniczych zapraszani są do udziału w międzynarodowym konkursie A' Design Award & Competition. A’ Design to ponad osiemdziesięcioosobowe jury złożone z projektantów i artystów z całego świata oceniające najbardziej innowacyjne, kreatywne i nowoczesne projekty w 100 kategoriach. W tym roku nagrodę A' Design Awards otrzymało 1277 projektantów i firm z 88 krajów w 94 dyscyplinach projektowych.

REKLAMA

Pierwsza edycja konkursu A’Design Award & Competition miała miejsce w 2009 roku i szybko weszła do ścisłej czołówki najbardziej prestiżowych konkursów designerskich na świecie. Pierwsze pięć sezonów przyciągnęło ponad 30 tysięcy uczestników z prawie 90 krajów. Wysoki poziom konkursu zapewnia międzynarodowe jury złożone z przedstawicieli świata nauki, biznesu oraz sztuki. W konkursach uczestniczą zarówno freelancerzy, jak też przedstawiciele takich potentatów jak Lenovo czy Coca-Cola.

W prestiżowym gronie zwycięzców tegorocznej edycji konkursu A' Design Award & Competition znaleźli się również projektanci z Polski:

MARMITE S.A. - MARTA GĘBSKA, KONSTRUKCJA ZBIGNIEW PIASECKI

- Platinum A’Design Award Winner w kategorii Bathroom Furniture and Sanitary Ware Design (za projekt wanny Silvia)

Wanna Silvia charakteryzuje się ponadczasowym i funkcjonalnym wzornictwem. Inspirowana jest pierwszą znaną nam wanną z terakoty powstałą ok. 1700 r. p.n.e. i odnalezioną w pałacu w Knossos na Krecie. Silvia ma ergonomiczny kształt, odpowiadający budowie człowieka, co oznacza że jest szersza w miejscu przeznaczonym na ramiona, zwężając się w kierunku stóp. W porównaniu z typową wanną, kształt ten umożliwia zmniejszenie zużycia wody z 280 do 130 litrów. Odpływ zintegrowany w cienkiej ściance wanny jest innowacyjnym rozwiązaniem, dotąd nie stosowanym w masowej produkcji. Silvia wykonana jest z lanego marmuru, którego głównym składnikiem jest naturalny proszek dolomitowy. Dzięki temu, wanna przyjmuje ciepło i zapewnia komfort użycia. Więcej >>

www.marmite.eu

IZABELA JURCZYK

- Gold A’Design Award Winner w kategorii Graphics and Visual Communication Design (za projekt wieloplanszowego kalendarza dla Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych)

To kolejna nagroda dla kalendarza PWPW. Został on również uhonorowany brązową nagrodą w Międzynarodowym Konkursie Kalendarzy ZOOM ART 2016. I kolejna nagroda zdobyta przez Studio Design w Mediolanie. W ubiegłym roku Brązowy Medal otrzymał projekt i realizacja wzornika papierów ozdobnych dla firmy Paperlinx (obecnie ZING)

Kalendarz Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. na rok 2016 nosi tytuł „Bezpieczne dokumenty i banknoty”. Poszczególne karty kalendarza przedstawiają najistotniejsze cechy polskich dokumentów i banknotów wytwarzanych przez PWPW S.A. Poprzez wykorzystanie różnego rodzaju papieru (karton powlekany, barwiony w masie, papier syntetyczny) i technik druku (offset, suchy tłok, tłoczenie folią, druk specjalnymi farbami) została pokazana wyjątkowość produktów powstających w PWPW. Dwie unikatowe karty kalendarza (kwiecień i październik) zostały wykonane z wykorzystaniem wyprodukowanego w Wytwórni papieru ze znakiem wodnym. Więcej >>

www.facebook.com/studio.design.lodz
www.studio-design.com.pl

AGNIESZKA HUBENY - ŻUKOWSKA

- Silver A’Design Award Winner w kategorii Landscape Planning and Garden Design (za projekt i realizację ogrodu Oasis)

To kolejna nagroda dla Ogrodu Oasis. Został on również laureatem 1 nagrody w plebiscycie Polski Krajobraz 2015 w głosowaniu internautów w kategorii ogrody prywatne. Ten ogród gościł również program „Maja w Ogrodzie” – emisja prawdopodobnie w sezonie 2016.

Realizacja ogrodu wokół zabytkowej willi w centrum Gdańska. Przepiękny stary budynek na długiej, wąskiej działce graniczącej z ruchliwą ulicą, lasem i 2 zabytkowymi domami. Zagospodarowanie terenu oraz ogród musiały wyjść na przeciw zarówno wymaganiom konserwatorskim jak i życzeniom klienta. Projekt łączy ze sobą klasyczną elegancję z nowoczesną architekturą i technologią (między innymi ściana wodna, schody wodne, nagłośnienie). Ze względu na bardzo dużą różnicę wysokości terenu ogród zaprojektowano na 3 tarasach. 1/3 ogrodu znajduje się na dachu garażu oraz podziemnego basenu. Na całym terenie powstały rabaty wypełnione bylinami i krzewami. Mocnym elementem kompozycji są również strzyżone bukszpany oraz szpalery grabowe i lipowe. Więcej >>

www.facebook.com/Pracownia-Sztuki-Ogrodowej
www.pracowniasztukiogrodowej.pl

DAGMARA OLIWA

- Silver A’Design Award Winner oraz Iron A’Design Award Winner w kategorii Furniture, Decorative Items and Homeware Design Competition (za dwa projekty mebli: stół ‚la SINFONÍA de los ÁRBOLES’ oraz krzesło ‚el ANIMALITO’)

Stół ‘la SINFONÍA de los ÁRBOLES’

Krzesło ‚el ANIMALITO’

Stół ‘la SINFONÍA de los ÁRBOLES’to poszukiwanie poetyki w designie… Las widziany z powierzchni ziemi to niknące w górze kolumny. Nie zobaczymy ich z góry - las z lotu ptaka przypomina gładki dywan. Pion staje się poziomem i ciągle stanowi jedność w swojej dwoistości. Podobnie jest ze stołem ‘la SINFONÍA de los ÁRBOLES’, który przywodzi na myśl konary drzew stanowiące stabilną bazę dla subtelnego blatu, będącego wyzwaniem dla siły grawitacji. Gdzieniegdzie tylko między konarami drzew przedzierają się promienie słońca. Ta symfonia ma kontynuację w stoliku kawowym ‘el ADAGIO de los ÁRBOLITOS’… Więcej >>

www.formacaprichosa.com

---------------------

Nagrodzone projekty będą prezentowane na co najmniej 6-ciu wystawach na świecie, m.in. w Holandii, 2 razy we Włoszech oraz w Chinach. Nocna Gala wręczenia nagród zwycięzcom odbyła się 8 czerwca br. w Villa Olmo w Como.

W prestiżowym gronie zwycięzców tegorocznej edycji konkursu A' Design Award & Competition znaleźli się również projektanci z Polski: DAGMARA OLIWA, IZABELA JURCZYK, AGNIESZKA HUBENY - ŻUKOWSKA i  MARTA GĘBSKA i ZBIGNIEW PIASECKI (KONSTRUKCJA) z MARMITE S.A.

Villa Olmo w Como

 

 

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.