wszystkie z działu >> Wydarzenia
20 czerwca 2016
Wydarzenia

"Przyszłość jest teraz" – relacja z 8. edycji OKK! design

Spotkanie z dobrym wzornictwem

Wnętrza publiczne to temat przewodni ósmej edycji OKK! design, która odbyła się w przestrzeni Mysia3 w Warszawie. 13 czerwca 2016 r. około 100 architektów i projektantów, przedstawicieli mediów i świata nauki oraz firm z branży wnętrzarskiej wymieniało się doświadczeniami, zdobywało wiedzę i nawiązywało kontakty biznesowe. Gośćmi specjalnymi byli Robert Majkut oraz Zdzisław Sobierajski.

Wykład Roberta Majkuta „Historia przyszłości” dotyczący przeszłości oraz przyszłości, pojęcia czasu, roli designu i wpływie jego twórców na otaczający nas świat skłonił uczestników 8. edycji OKK! design do refleksji nad swoją pracą. Designer po raz kolejny udowodnił, że nie tylko potrafi tworzyć doceniane na całym świecie dzieła, ale także przekazywać idee i wartości, według których żyje.

Robert Majkut

Projekt zawsze istnieje w jakimś kontekście kulturowym. A projektujemy wszystko: przedmioty, wnętrza, budynki, ale też życie, pracę, karierę czy wakacje – zwrócił uwagę Robert Majkut Kreatywność wymaga odwagi porzucenia pewników i wychodzenia poza ustalone ramy, dlatego musimy mieć dystans do tego co robimy. Umieć zadać sobie podstawowe pytanie „po co to robię”. Design kreuje wartość dodaną, dlatego spoczywa na nas szczególny rodzaj odpowiedzialności za to, co robimy. Przyszłość jest teraz – podkreślił.

Marka Robert Majkut Design w tym roku obchodzi 20-lecie istnienia, dlatego wykład jej twórcy i właściciela podczas OKK! design był okazją do podsumowania całokształtu działalności, zwrócenia uwagi słuchaczom jak bardzo w tym czasie ewoluował świat oraz refleksji nad tym dokąd zmierza. Ten ceniony twórca przestrzeni publicznych oraz przedmiotów użytkowych podkreślał, że nie dostrzegamy, iż w ciągu dwóch dekad zmieniło się wokół nas niemal wszystko, począwszy od komputerów i Internetu, skończywszy na przedmiotach użytkowych, i dzięki temu żyje nam się dużo łatwiej.

Zdzisław Sobierajski, ekspert PARP w dziedzinie przetwórstwa tworzyw sztucznych, prowadzący programy stażowe dla młodych projektantów opowiadał o znaczeniu projektowania form użytkowych oraz o uniwersalności i zaletach materiałów kompozytowych. Pokazał także przykłady ich wykorzystania i możliwości zastosowań we wzornictwie i architekturze.

Goście ósmej edycji spotkań szkoleniowo-konferencyjnych OKK! design po raz kolejny mieli także możliwość osobiście spotkać się z przedstawicielami firm dedykujących swoje produkty i usługi architektom, zapoznać się z ich ofertami oraz nowinkami technologicznymi.

Przedstawicielka KLAFS – Magdalena Sławska opowiadała o prawidłowym podziale przestrzeni SPA na strefy. Zwracała uwagę na najczęściej popełniane błędy podczas projektowania, radziła w jaki sposób ich uniknąć oraz pokazywała przykłady unikalnego designu w projektowaniu saun i miejsc wellness.

KLAFS Polska – Magdalena Sławska

Ewelina Gawlik, właścicielka concept store Muppetshop przedstawiła zebranym marki z którymi współpracuje, w tym Petite Friture oraz pokazała dobre rozwiązania z zakresu aranżacji wnętrz z zastosowaniem mebli oraz przedmiotów z oferty jej firmy.

Muppetshop i Petite Friture

Agnieszka Polkowska, przedstawicielka Studia Prostych Form pokazała najnowsze rozwiązania technologiczne dotyczące zastosowań mebli w przestrzeni publicznej oraz zalety i możliwości zastosowania materiału przyszłości – ECOMALTY.

Studio Prostych Form

Dmitry Ageev i Kinga Kosińska przybliżyli możliwości firmy HABE posiadającej własną stolarnię i ślusarnię oraz zaprezentowali markę FAM FARA i meble KUBBIKI produkowane ze sklejki brzozowej z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Dmitry Ageev i Kinga Kosińska HABE

Przedstawiciele IntuitionBathrooms, dystrybutora luksusowych angielskich produktów wyposażenia łazienek opowiadali o markach, z którymi współpracują oraz o otwartości firm na potrzeby projektowe i możliwościach spełniania oczekiwań architektów.

Natomiast Agnieszka Smolczyńska ze Spectra Lighting poprowadziła bardzo interesującą prelekcję na temat roli oświetlenia LED, wykorzystania go do tworzenia odpowiedniego nastroju oraz możliwościach najróżniejszych zastosowań w przestrzeniach publicznych. Obrazowo wytłumaczyła także jakie są różnice w jakości różnych rodzajów oświetlenia LED oraz pokazała wpływ nieodpowiedniego doboru świateł we wnętrzu.

Spectra Lighting

Ożywione rozmowy w kuluarach oraz przy stoiskach firm partnerskich świadczyły o dużym zainteresowaniu gości zaprezentowanymi podczas spotkania produktami i technologiami.

---------------------------

OKK! design to cykl spotkań szkoleniowo-konferencyjnych organizowanych dla branży architektonicznej i wnętrzarskiej, podczas których goście mają możliwość poznawać najnowsze technologie i rozwiązania ułatwiające projektowanie i aranżacje wnętrz. To także idealne miejsce do konfrontacji propozycji producentów i wykonawców z oczekiwaniami projektantów i inwestorów, przekazywania i zdobywania wiedzy oraz promowania najlepszego wzornictwa i produktów najwyższej jakości. Pierwsze spotkanie sygnowane logo OKK! design odbyło się w 2012 r. i od razu spotkało się z ciepłym przyjęciem w branży. Niesłabnące zainteresowanie wydarzeniem sprawiło, że trwale wpisało się ono do kalendarzy branżowych architektów.

Olga Kisiel-Konopka / agencja OKK!

W tym roku agencja OKK! zapowiedziała kolejne dwie edycje, które odbędą się we wrześniu i listopadzie.
Partnerzy 8. edycji OKK! design: Studio Prostych Form, Petite Friture, KLAFS Polska, HABE Kinga Kosińska, muppetshop, Spectra Lighting, FAM FARA, IntuitionBathrooms, Galeria Widzenia, MYSIA 3, MINI Bawaria Motors, MJUD, Ceramika Avant, JOHN-LEMON POLSKA, Herba Thea, Sempre Group, KOD.

www.okkpr.pl

 

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.