wszystkie z działu >> Projektanci
10 sierpnia 2016
Projektanci

Prestiżowa nagroda ŚLĄSKA RZECZ 2015 dla HUSARSKA DESIGN STUDIO

Krakowskie studio projektowe prowadzone przez Jadwigę Husarską-Sobinę podbija Śląsk. Za design robota rehabilitacyjnego Luna EMG otrzymało ono nagrodę w cenionym konkursie Śląska Rzecz 2015.

„Nagroda jest oczywiście niezwykle przyjemnym zaskoczeniem i docenieniem pracy naszego zespołu. Ale tworząc projekt Luny myśleliśmy przede wszystkim o tym, by jak najlepiej wywiązywał się on z powierzonego mu zadania, czyli rehabilitacji osób cierpiących na schorzenia nerwowo-mięśniowe” – mówiła tuż po odebraniu wyróżnienia Jadwiga Husarska-Sobina, CEO studia projektowego.

Projekt obudowy dla robota i prace nad poprawą ergonomii stanowiły ostatnie szlify projektu. Luna EMG jest nie tylko piękna, ale przede wszystkim mądra. Powstała po wnikliwej analizie potrzeb zarówno rehabilitowanych jak i rehabilitantów. Czas poświęcony na testowanie prototypu trwał ponad rok i był bardzo owocny. Dopiero gdy rehabilitacja na Lunie zaczęła przynosić widoczne efekty u pacjentów, można było uznać projekt za gotowy do wdrożenia.

Luna EMG - Śląska Rzecz 2015

Finalna wersja Luny posiada m.in. ekran z regulowanym wysięgnikiem oraz kuwetę na kable i elektrody, gwarantujące bezpieczną rehabilitację. Komfort pracy rehabilitanta zapewnia m.in. zdalne sterowanie tabletem, pozwalające na ustawienia programów treningowych oraz monitoring postępów dokonywanych przez pacjenta. Wysokość robota można regulować pilotem lub bezpośrednio z tabletu. Kluczowe było także dopasowanie ergonomii do mebli szpitalnych oraz pacjentów na wózkach inwalidzkich. Przemieszczanie Luny ułatwia ergonomiczny uchwyt i niewielka podstawa.

„Zawsze z chęcią podejmujemy się takich wyzwań jak Luna EMG. Naszą filozofią jest takie wykorzystanie designu, aby w pełni służył człowiekowi. Robot rehabilitacyjny to zatem idealny przykład takiej służby designu, którą kierujemy się w każdym naszym projekcie” – podkreśla Jadwiga Husarska-Sobina.

Producentem Luny jest EGZOTech, z którym designerzy krakowskiego studia zgodnie współpracowali nad finalnym kształtem robota.

stoisko: EGZOTech
targi: Neurological Rehabilitation Expo 2016 Londyn
projekt i realizacja: Husarska Design Studio

Husarska Design Studio już po raz drugi otrzymało nagrodę w Konkursie Śląska Rzecz. W edycji z 2012 r. wyróżnione zostało krzesło Bumerango, zaprojektowane przez Jadwigę Husarską-Sobinę.

 

 

------------------

Laureaci edycji 2015

Laureatem tegorocznej edycji w kategorii produkt została bielska firma Pro, która wspólnie z SOKKA, przygotowała laser krzyżowy X-liner 4V1H. SOKKA i laser krzyżowy X-liner 4V1H to również laureaci tegorocznej edycji iF DESIGN AWARDjedenego z najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursów wzornictwa na świecie. W kategorii grafika użytkowa główną nagrodę otrzymała wystawa: Apetyt na radykalną zmianę Katowice 1865-2015. Zamek Cieszyn przyznał nagrodę kolekcji wzorów mozaiki inspirowanych folklorem Etno. Nagroda Funduszu Górnośląskiego trafiła do projektanta i producenta robota rehabilitacyjnego LUNA EMG. Nagroda specjalna w kategorii grafika użytkowa do wydawcy książki Mocne stąpanie po ziemi i wydawcy kart do gry Szkat.

 

O Konkursie "Śląska Rzecz"

 

Konkurs Śląska Rzecz służyć ma wyłonieniu najciekawszych produktów, projektów graficznych oraz usług, które zostały wdrożone na Śląsku. Co ważne, do konkursu dopuszczane są wyłącznie już zrealizowane przedsięwzięcia, a nie idee bądź projekty w fazie konceptualizacji. Organizatorzy konkursu – Zamek Cieszyn – stawia sobie za cel pokazanie Śląska jako miejsca inspirującego dla pomysłowych twórców, zdeterminowanych do zmiany otaczającego ich świata. Najważniejszym dowodem na trafność wydawanych rok po roku werdyktów jest fakt, iż gros dotychczasowych laureatów odnosi następnie sukcesy na rynku krajowym, jak i zagranicznym. W tym roku zwycięzców wybrano już 11. raz.

www.slaskarzecz.pl

------------------

Husarska Design Studio to zespół projektantów, za cel stawiający sobie poszukiwanie równowagi między idealną proporcją, ergonomią a technologią. Prace sygnowane przez Husarska Design Studio charakteryzują się innowacją oraz najwyższą jakością. Niepodważalnym dowodem na najwyższy kunszt krakowskiego studia jest liczba nagród zdobytych przez kierującą zespołem Jadwigę Husarską-Sobinę (CEO) oraz jej współpracowników, w tym m.in. Śląska Rzecz (2012 i 2016), must have (2012 i 2016), Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich (2015), Dobry Wzór (2015) oraz Dobry Design (2011).

www.husarska.pl

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.