Wizytówki

Reklama

wszystkie z działu >> Wydarzenia
09 sierpnia 2016
Wydarzenia

Izabela Bołoz projektuje wystawę 'Odzyskane' podczas Gdynia Design Days 2016

Wystawa główna GDD 2016 Odzyskane - zaprojektowana przez Izabelę Bołoz, projektantkę działającą na pograniczu designu, architektury i sztuki - przedstawia przegląd projektów związanych z tematyką morza traktowanego zarówno jako inspiracja, jak i wyzwanie.

Dla projektantów i naukowców morska głębia jest obszarem wciąż niezgłębionym, poznanym zaledwie w małym stopniu. Punkt wyjścia stanowi pytanie, jak lepiej poznać morze, by móc mądrze wykorzystać jego zasoby, jednocześnie mając na uwadze ochronę środowiska.

Eksplorowanie głębin umożliwiają nowoczesne technologie. To one pozwalają na dokładniejsze niż kiedykolwiek badanie oraz analizowanie podwodnej fauny i flory. Poznanie specyfiki środowiska morskiego daje możliwość przełożenia obserwacji na funkcjonalne projekty. Niestety, współcześnie jednym z surowców występującym obficie w morzu jest plastik. Praca projektantów polega zatem także na jego twórczym przetworzeniu, zaproponowaniu nowych standardów przemysłu i zwiększeniu świadomości społecznej w zakresie ekologii.

Prezentowany zbiór prac międzynarodowych studiów projektowych, pracowni architektonicznych, firm i organizacji pokazuje różnorodność możliwości ujęcia tematu. Rozwiązaniem jest nie tylko design, ale także architektura, która dzięki współistnieniu z morzem pozwala na obcowanie z wodą. Dodatkowo projekty udostępniane są przez autorów na zasadzie open-source, dzięki czemu pozwalają widzom na samodzielne tworzenie urządzeń do badań, a co za tym idzie - lepszego poznania problematyki morskiej.

źródło: Studio Izabela Bołoz,

zdjęcia: Studio Izabela Bołoz, Gdynia Design Days

-----------------

Izabela Bołoz

Projektantka działająca na pograniczu designu, architektury i sztuki. Studiowała nauki społeczne na Uniwersytecie Wrocławskim i Uniwersytecie Zuryskim w Szwajcarii, wzornictwo na Kingston University London, następnie uzyskała dyplom Design Academy Eindhoven. W 2011 roku założyła w Holandii swoje studio projektowe. Jest wykładowcą na Uniwersytecie Technicznym w Eindhoven, wykładała także w School of Form w Poznaniu.

Izabela Bołoz specjalizuje się w tworzeniu instalacji miejskich, które oprócz funkcji czysto użytkowej mają intrygować, bawić, zadziwiać odbiorców. Poetyckie i subtelne podejście łączy się w nich z mądrością i poczuciem humoru.

www.izabelaboloz.com

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.