Reklama

wszystkie z działu >> Design
10 października 2016
Design

DATA 2 i TM TECHNOLOGIE finalistami konkursu Dobry Wzór 2016

Dobry Wzór jest szanowanym międzynarodowym znakiem wyjątkowej jakości w dziedzinie wzornictwa. Dobry Wzór to najważniejsze nagrody przyznawane w dziedzinie projektowania w Polsce i jedno z ważniejszych tego typu wydarzeń w Europie. Celem konkursu jest wyróżnienie produktów i usług charakteryzujących się wysoką jakością wzornictwa oraz wspieranie ich producentów i dystrybutorów.

Jednym  ze 136 produktów, które znalazły się w tegorocznym finale Dobry Wzór jest System oświetlenia awaryjnego DATA 2 wyprodukowany przez TM TECHNOLOGIE. Projektantem DATA 2 jest Dział R&D firmy TM TECHNOLOGIE. Laureatów Dobry Wzór 2016 poznamy 20 października na uroczystej galii w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowgo - organizatora Konkursu.

DATA 2 to system, który monitoruje prawidłową pracę zainstalowanych opraw oświetlenia awaryjnego w dużych obiektach użyteczności publicznej. Określa ich stan, przeprowadzając testy funkcjonalne i autonomii, które są konfigurowane przez użytkownika. Dzięki nawigacji dotykowej i prostemu w obsłudze interfejsowi, system jest niezwykle intuicyjny w użytkowaniu.

Dobry Wzór, organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowgo od 1993 roku, przyznawany jest w dziewięciu kategoriach: - Dom – Praca - Sfera Publiczna - Usługi - Nowe technologie - Grafika użytkowa  i opakowania - Nowe materiały produkcyjne - Transport i komunikacja - Moda i akcesoria.

Na uroczystej gali poznamy również laureatów nagród specjalnych: - WZÓR ROKU – nagroda Ministra Rozwoju dla najlepszego polskiego produktu, zaprojektowanego przez polskiego projektanta i wyprodukowana przez polskiego przedsiębiorcę, - PRODUKT ROKU – nagroda specjalna Agencji Rozwoju Przemysłu dla najbardziej innowacyjnego polskiego produktu, - DESIGNER ROKU – nagroda specjalna prezesa Instytutu Wzornictwa Przemysłowego dla najlepszego polskiego projektanta.

Wyłonienie finalistów: 1 sierpnia 2016
Obrady jury: 17 października 2016
Uroczysta gala i wręczenie nagród: 20 października 2016
Wystawa Dobry Wzór: 21 października do 1 grudnia 2016

Więcej informacji: www.iwp.com.pl

---------------------------

--------------------------

Firma TM TECHNOLOGIE z siedzibą w Morawicy (małopolskie) jest producentem oświetlenia awaryjnego Przedsiębiorstwo, założone w 2002 roku, w ciągu zaledwie kilkunastu lat stało się jednym z czołowych producentów oświetlenia awaryjnego do zastosowań w obiektach użyteczności. Produkty TM TECHNOLOGIE trafiają do szerokiego grona klientów i są doceniane przez użytkowników na całym świecie.

Do asortymentu firmy TM TECHNOLOGIE należą:

OPRAWY OŚWIETLENIA AWARYJNEGO

– oprawy awaryjne, (oświetlenie antypaniczne – oświetlenie strefy otwartej) stosowane do przestrzeni otwartych, mające na celu przeciwdziałanie panice w momencie zaniku napięcia w obiekcie. Dzięki takiemu oświetleniu osoby znajdujące się w zagrożonym budynku, mają możliwość bezpiecznego dotarcia do miejsca, w którym łatwo dostrzec już oznaczoną drogę ewakuacji.

– oprawy awaryjne (oświetlenie drogi ewakuacyjnej) zapewniają bezpieczeństwo osobom opuszczającym obiekt oraz stwarzają warunki do odnalezienia kierunku ewakuacji. Najnowsze modele opraw awaryjnych RINO oraz iTECH wyposażone są w źródła światła do szerokich zastosowań (oświetlenie długich ciągów komunikacyjnych, urządzeń przeciwpożarowych oraz miejsca wyjścia z obiektu budowlanego).

– oprawy ewakuacyjne (wyznaczanie kierunku ewakuacji – znaki bezpieczeństwa) wyznaczają kierunek drogi ewakuacyjnej przy zastosowaniu odpowiednich znaków bezpieczeństwa. Oprawy ewakuacyjne rozpoznajemy jako podświetlony (najczęściej zielony) piktogram z komunikatem dotyczącym kierunku drogi do wyjścia z obiektu.

SYSTEMY MONITORINGU OŚWIETLENIA AWARYJNEGO I EWAKUACYJNEGO

Należą do nich systemy DATA 2, DATA-S PLUS oraz DATA-S EASY. Zadaniem wszystkich wymienionych w tej grupie produktów jest monitorowanie prawidłowej pracy opraw oświetlenia awaryjnego, zainstalowanych w obiektach użyteczności publicznej.

SYSTEMY CENTRALNEJ BATERII

Centralna bateria to urządzenie, które zasila, umożliwia sterowanie oraz monitorowanie opraw oświetlenia awaryjnego zainstalowane w obiektach użyteczności publicznej.

Wdrożenie systemu zarządzania jakością zgodnego z normą EN ISO 9001 świadczy o tym, że utrzymujemy najwyższe standardy naszych produktów i usług.

www.tmtechnologie.pl

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.