Reklama

wszystkie z działu >> Wydarzenia
10 października 2016
Wydarzenia

Ceramika Paradyż z dwiema nagrodami „MECENAS KULTURY”

5 października Ceramika Paradyż została laureatem Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii „Mecenas Roku”. Tego samego dnia Rada Miejska Łodzi wyróżniła ją tytułem „Mecenasa Łódzkiej Kultury”. To dwa dowody uznania za wieloletnie działania, które firma podejmuje, by wspierać i promować polską kulturę i sztukę w regionie, kraju i na świecie.

Doroczna Nagroda Ministra KiDN przyznawana jest od 1997 r. Laureatami są artyści, twórcy, animatorzy kultury oraz instytucje, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju, upowszechniania i ochrony polskiej kultury.

Uroczyste wręczenie odbyło się w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Statuetkę i dyplom w imieniu firmy odebrała Wiceprezes Grupy Paradyż Anna Tępińska-Marcinek. - Ceramika Paradyż od wielu lat kontynuuje swoją misję mecenasa polskiej kultury - w różnych obszarach. Te działania są jednym z kluczowych elementów naszej strategii społecznej odpowiedzialności. Wielka w tym  zasługa mojego  Taty, Stanisława Tępińskiego, Współzałożyciela Ceramiki Paradyż, który budował firmę w oparciu o konkretne wartości. Najważniejszą z nich jest odpowiedzialność przedsiębiorstwa w wymiarze społeczno-kulturowym - podkreśliła Wiceprezes.

Adam Tępiński z nagrodą Mecenas łódzkiej Kultury, fot. Małgorzata Kujawka Agencja Gazeta

 

Z rąk Prezydent Miasta Łodzi, Hanny Zdanowskiej, Prezes Zarządu Ceramiki Paradyż Adam Tępiński odebrał tego samego dnia „Złote jabłko” dla „Mecenasa łódzkiej Kultury. Na takie wyróżnienie miasto zdecydowało się po raz pierwszy w historii. W uzasadnieniu werdyktu, kapituła konkursu wskazała zaangażowanie Ceramiki Paradyż w rozwój kultury i sztuki, czego przykładem jest m.in. dziesięcioletnia współpraca i wsparcie Łódź Design Festival - Nagroda to motywacja do dalszego wspierania regionalnych inicjatyw kulturalnych – mówi Adam Tępiński. Jeden z moich kolegów od czasów studenckich przeznaczał - ze skromnego studenckiego budżetu - jeden wydatek na działania kulturalne, podkreślając, że bez kultury nie byłoby cywilizacji. Całkowicie zgadzamy się z takim sposobem myślenia - wyjaśnia. 

Laureaci dorocznej nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ceramika Paradyż od wielu lat działa na rzecz kultury. W 2012 r. wspólnie z Fundacją Architektury zainicjowała ogólnopolską akcję społeczną „Ratujmy Mozaiki”, której przewodzi idea uwrażliwienia społeczeństwa, edukacja i jego aktywizacja na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego oraz niszczejących dzieł sztuki w przestrzeni miejskiej. Firma współpracuje z Muzeum Narodowym w Krakowie, łódzkim Muzeum Kinematografii, Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi, czy Filharmonią Łódzką. Wspomaga także kultywowanie lokalnych tradycji i folkloru, m.in: wspiera Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny w Opocznie, Ogólnopolskie Dożynki Prezydenckie w Spale, Stowarzyszenie Zamek Kazimierzowski, Skansen Rzeki Pilicy i koncerty w ramach projektu „Tomaszowskie Pory Roku”.

----------------

Grupa Paradyż, w skład której wchodzą spółki Ceramika Paradyż Sp. z o.o. i Paradyż Sp. z o.o., to wiodący polski producent płytek ceramicznych. Od ponad 27 lat tworzy produkty, które zyskują uznanie klientów w prawie 40 krajach świata. Produkty Grupy Paradyż powstają w pięciu zakładach produkcyjnych wyposażonych w nowoczesny i zaawansowany park maszynowy. Inwestycje w innowacyjne technologie, doskonała jakość wyrobów oraz uznane wzornictwo to podstawa dynamicznego rozwoju firmy. Ofertę wyróżnia nowatorski design, dbałość o dopracowanie detali oraz szeroka gama kompletnych kolekcji ścienno-podłogowych i elementów zdobniczych w wielu formatach, co daje szerokie możliwości aranżacji odmiennych w charakterze wnętrz. Obecny potencjał rynkowy Grupy Paradyż to 1700 pracowników oraz trzy marki w portfolio produktowym – marka Kwadro Ceramika skierowana do segmentu ekonomicznego, marka Paradyż oferująca szeroką paletę kolekcji w różnych stylach i formatach oraz marka My Way Paradyż Group – propozycja dla najbardziej wymagających klientów, którzy poszukują indywidualnych i nowatorskich rozwiązań w zakresie wzornictwa oraz technologii wykonania. Elegancja, styl, radość, klasyka, a także nowoczesny minimalizm – produkty Grupy Paradyż to pewny i najlepszy z możliwych wyborów – to gwarancja pięknego wnętrza. Uznanie klientów potwierdzone tytułem Superbrands Created in Poland 2013/2014 oraz licznymi nagrodami przyznanymi w prestiżowych konkursach – m.in. Red Dot Design Award 2016, Złota Statuetka Lidera Polskiego Biznesu 2012, tytuł „Ambasador Polskiej Gospodarki 2016”, Złote Godło w kategorii QI Product w konkursie „Najwyższa Jakość Quality International”, nagroda "Filary Polskiej Gospodarki 2013” oraz „Wielka Perła Ceramiki UE 2015 z Diamentami” dowodzą, że Grupę Paradyż można dziś uważać za przewodnika po światowym designie na rodzimym rynku materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz oraz doskonałą wizytówkę polskiego przemysłu na świecie.

Zapraszamy na www.paradyz.com oraz www.sklep.paradyz.com

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.