wszystkie z działu >> Wydarzenia
10 października 2016
Wydarzenia

Geberit partnerem jubileuszowej edycji Łódź Design Festival

Tożsamość, to hasło 10. jubileuszowej edycji Łódź Design Festival, która rozpocznie się już 13 października w Łodzi, partnerem wydarzenia jest Grupa Geberit, która dla uczestników festiwalu, przygotowała wydarzenia specjalne.

Podczas kilkudniowego święta designu na odwiedzających festiwal Gości będzie czekać specjalnie zaprojektowana na tę okazję oaza spokoju Geberit, w której zaprezentowane zostaną produkty marek należących do Grupy: Koło, Keramag i Geberit. Prezentowana wystawa, to znakomite połączenie natury z nowoczesnością i funkcjonalnością produktów, zamontowanych w niecodzienny sposób, wśród bujnej roślinności. Wśród prezentowanych produktów znajdą się między innymi: toalety myjące Geberit AquaClean, moduł sanitarny Geberit Monolith, designerskie odpływy liniowe Geberit CleanLine, a także kolekcje ceramiki i mebli łazienkowych z Koło i Keramag: LIFE!, Traffic, MYDAY i Citterio.

Obecność Grupy Geberit podczas festiwalu, to nie tylko prezentacja produktów, ale również zaangażowanie w dyskusje na temat tożsamości i designu. Podczas festiwalu odbędzie się panel dyskusyjny Od pomysłu do sukcesu, czyli jak zamienić projekt na biznes, prowadzony przez dr inż. technologii drewna - Michała Roszkowskiego, projektanta konceptu meblowego Koło Twins, który w tym roku otrzymał wyróżnienie Must Have oraz Red Dot Design Awards. Podczas festiwalowych dni, Geberit zorganizuje również warsztaty Pecha Kucha – czyli jak opowiadać o designie, podczas których zaprezentowane zostaną sposoby praktycznego tworzenia prezentacji dla zawodów kreatywnych.

Miasto Łódź, w którym odbywa się festiwal, to doskonała przestrzeń do opowiadania o miejskiej tożsamości, dlatego Marka Koło, wspólnie z Gośćmi i uczestnikami festiwalu poszuka odpowiedzi na pytanie, co kształtuje tożsamość miejsc, w których żyjemy. Podczas festiwalu odbędą się dwa spacery zorganizowane w ramach projektu Nie olewamy miasta, podczas których KOŁO kultury miejskiej przybliży i w oryginalny sposób pokaże łódzką przestrzeń miejską. Tematyczne spacery zabiorą uczestników w podróż szlakiem łódzkich murali oraz łódzkiego modernizmu. Dopełnieniem spacerów będzie pokaz filmu „Medianeras” w reżyserii Gustavo Taretto oraz połączona z nim debata na temat przestrzeni i tempa życia nowoczesnego miasta.

Więcej informacji oraz szczegółowy plan wydarzeń można znaleźć na stronie organizatora oraz na www.geberit.pl i www.kolo.com.pl

Jubileuszowa 10. Edycja Łódź Design Festival, odbędzie się w dniach 13 – 23 października, a jej hasłem przewodnim jest Tożsamość.  

----------------

Informacje o Grupie Geberit
Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w ponad 40 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach  35 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,6 mld franków szwajcarskich zatrudniając ponad 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.