Reklama

wszystkie z działu >> Wydarzenia
22 listopada 2016
Wydarzenia

Zaprojektowani - Krakowskie Spotkania z Dizajnem za nami

Zaprojektowani na sukces dizajnu

Zaprojektowani - Krakowskie Spotkania z Dizajnem, organizowane przez Szkołę Wnętrz i Przestrzeni w Krakowie (www.ksa.edu.pl), pokazały jak dużym zainteresowaniem cieszy się temat dizajnu. Targi, wykłady i warsztaty zgromadziły kilkutysięczną publiczność.

Trzecia edycja Zaprojektowanych skupiona była na poszukiwaniu tożsamości polskiego dizajnu, który przeżywa intensywny rozwój. Dorota Koziara, która przyleciała do Krakowa z Mediolanu, opowiadała o swoich międzynarodowych doświadczeniach w projektowaniu dla prestiżowych marek. W czasie debaty zorganizowanej przez Międzynarodowe Centrum Kultury, zastanawiano się nad pojęciem dizajnu środkowoeuropejskiego, a rozmawiali o tym Agnieszka Jacobson-Cielecka, Paweł Grobelny, Adam Groch oraz prowadzący Rafał Stanowski. Kwestii dizajnu poświęcony jest najnowszy numer magazynu "Herito", wydawanego przez MCK. Natomiast w Bunkrze Sztuki, który przyłączył się do Zaprojektowanych, dyskutowano na temat projektowania znaków graficznych.

Targi Zaprojektowani, zorganizowane na zamknięcie wydarzenia, pokazały że Polacy chcą nie tylko rozmawiać o dizajnie, ale również go kupować. Wydarzenie odwiedziło kilka tysięcy osób, które oglądały, dyskutowały i oczywiście kupowały produkty od ok. 80 dizajnerów. Goście targów mogli też bezpłatnie zwiedzić kolekcję w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty w czasie Zaprojektowanych, wolne miejsca skończyły się na kilka dni przed festiwalem. W Centrum Szkła i Ceramiki przy ul. Lipowej uczono się tworzenia szklanych przedmiotów, w Czerwonej Maszynie tworzono magazyn wnętrzarski, a w Szkole Wnętrz i Przestrzeni poznawano m.in. tajniki wykorzystania koloru we wnętrzach oraz tworzenia ceramiki.

"Trzecia edycja Zaprojektowanych okazała się dużym sukcesem" - mówi Joanna Gaweł, dyrektor Szkoły Wnętrz i Przestrzeni (Krakowskie Szkoły Artystyczne). "Cieszymy się nie tylko z frekwencji, ale z dużego zaangażowania publiczności, która długo rozmawiała z prelegentami. Temat wnętrz i dizajnu niezwykle interesuje Polaków".

W siedzibie Krakowskich Szkół Artystycznych, ul. Zamoyskiego 52, można oglądać wystawę Fotoprzestrzenie, prezentującą prace studentów Szkoły Wnętrz i Przestrzeni, Szkoły Kreatywnej Fotografii oraz Szkoły Visual Merchandisingu (czynna do końca stycznia, wstęp wolny).

Organizatorem Zaprojektowanych jest Szkoła Wnętrz i Przestrzeni www.ksa.edu.pl. Partnerzy: Max-Fliz, Flugger, Centrum Szkła i Ceramiki, Czerwona Maszyna, Mercure Stare Miasto, Novotel Kraków Centrum, Novotel Kraków City West.

Fot. Anna Zborowska

 

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.