Reklama

wszystkie z działu >> Wydarzenia
24 lutego 2017
Wydarzenia

Zaangażuj się! Weź udział w tworzeniu Gdynia Design Days 2017

Ruszył nabór ofert w ramach Programu Otwartego, akcji Design w mieście i targów #projektmarket.

Program Otwarty

Program Otwarty stanowi uzupełnienie kuratorskich założeń festiwalu. Do nadsyłania zgłoszeń zapraszamy osoby organizujące warsztaty dla dzieci i dorosłych. Czekamy również na niestandardowe propozycje instalacji w przestrzeni miejskiej.

Przed nami jubileuszowa 10. edycja Gdynia Design Days. Tematem tegorocznej edycji festiwalu jest SZTORM. W wielości znaczeń i skojarzeń koncentrujemy się nie na destrukcyjnym aspekcie sztormu, lecz kreatywnym niepokoju, który generuje potrzebę zmian. Interpretujemy sztorm jako siłę sprawczą – nic po burzy morskiej nie zostaje takie samo. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy te, które najlepiej odpowiedzą na tegoroczne założenia i hasło festiwalu.

Design w mieście

Design w Mieście to prezentacja polskich produktów z zakresu wzornictwa przemysłowego we wnętrzach trójmiejskich lokali gastronomicznych. Jeszcze przed rozpoczęciem festiwalu, bywalcy kawiarni i restauracji będą mieli okazję poznać nowatorskie projekty i doskonale zaprojektowane przedmioty. Eksponaty stanowić będą formę zaproszenia do udziału w festiwalu, skierowanego zarówno do lokalnej społeczności, jak i turystów. Celem projektu jest także promocja polskiego wzornictwa wśród szerokiej publiczności oraz popularyzacja lokalnej oferty gastronomicznej.

#projektmarket

#projektmarket to festiwalowe targi wzornictwa. Pod wspólnym szyldem pop-up storu GDD, co roku swoje projekty wystawia kilkudziesięciu designerów z całej Polski.

Przez 10 dni uczestnicy festiwalu będą mieli możliwość nabycia unikatowych produktów bezpośrednio od projektantów. To doskonała okazja nie tylko do zakupów, ale także wymiany spostrzeżeń między twórcami a odbiorcami. W czasie GDD2017 #projektmarket ulokowany będzie w galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego.

Więcej informacji o procesie zgłoszeniowym: http://gdyniadesigndays.eu/pl/zaangazuj-si%C4%99/

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.