Reklama

wszystkie z działu >> Konkursy
22 lutego 2017
Konkursy

Weź udział w międzynarodowym konkursie dla architektów i projektantów!

Jeszcze do 15 marca 2017 roku zarejestruj się na stronie www.jumpthegap.net

Roca organizuje siódmą edycję międzynarodowego konkursu jumpthegap dla młodych projektantów i architektów. Do 15 marca 2017 można rejestrować swój udział na stronie jumpthegap.net. Ten międzynarodowy konkurs na nowatorskie produkty i rozwiązania przestrzeni i funkcji  łazienki jest dla adeptów zawodu płaszczyzną do zaprezentowania swoich innowacyjnych pomysłów.

Głównym celem konkursu jest wspieranie młodych, utalentowanych designerów z całego świata i pomoc w zdobyciu międzynarodowego uznania. Tegoroczna edycja  jumpthegap zbiega się z obchodami setnej rocznicy powstania firmy Roca. W tym roku znacznie wzrosła wartość nagród, w każdej kategorii (dla profesjonalistów i studentów)  będzie wynosić 10 000 euro. Fundacja We are Water ufundowała nagrodę specjalną o wartości  6 000 euro.

Projekty można zgłaszać do 19 kwietnia 2017, w maju zostanie ogłoszona lista laureatów. Zwycięzca zostanie wyłoniony w czerwcu, a uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w drugiej połowie roku.

Tak jak w poprzednich latach, w skład jury konkursu wchodzą wybitni przedstawiciele świata architektury i wzornictwa. Przewodniczącym jury jest Patrik Schumacher, dyrektor Zaha Hadid Architects. Członkowie jury:

  • Benedetta Tagliabue (Włochy), dyrektor EMBT Miralles Tagliabue i przewodnicząca drugiej edycji jumpthegap,
  • Ma Yansong (Chiny), laureat nagrody „Young Global Leaders" (YGL) w 2014 roku, przewodniczący jury szóstej edycji jumpthegap,
  • Vladimir Pirojkov (Rosja), przewodniczący Centrum Innowacji i Wzornictwa Przemysłowego; Anjali Srinivasan (Indie), dyrektor studia ChoChoMa i zwyciężczyni Swarovski Designer of the Future Award,
  • Valentin Vodev (Bułgaria), projektant i założyciel Vodev Studio,
  • Josep Congost (Hiszpania), Design and Innovation Director w firmie Roca,
  • Isabel Roig (Hiszpania), dyrektor zarządzająca BCD Design Centre w Barcelonie i była prezes BEDA (Biuro Europejskich Związków Wzornictwa).

W skład jury przyznającego nagrodę specjalną Fundacji We Are Water wchodzą: Xavier Torras (Hiszpania), dyrektor Fundacji We Are Water, Henk Ovink (Holandia), przedstawiciel holenderskiej organizacji International Water Affairs oraz Sophie Thomas (Wielka Brytania), dyrektor agencji Thomas Matthews.

W poprzednich latach Polska była krajem licznie reprezentowanym w konkursie, co jest dowodem dużego zainteresowania, ambicji i otwarcia na globalne inicjatywy polskiego środowiska architektonicznego. Czwartą edycję konkursu wygrał młody polski projektant, Michał Warykiewicz, a wśród 11 finalistów znalazły się jeszcze dwie prace z Polski.

Rejestracja

Rejestracja do konkursu na oficjalnej stronie www.jumpthegap.net trwa do 15 marca 2017. Pełne informacje o konkursie i jego zasady można znaleźć zarówno na stronie jak i na fanpage’u - www.facebook.com/jumpthegap.

**

O BCD

BCD Barcelona Design Centre to prywatna instytucja z ponad 40-letnim doświadczeniem w promowaniu projektów, które świadczą usługi dla firm i instytucji publicznych. BCD prowadzi działania mające na celu popularyzację wartości związanych z designem, które stanowią siłę napędową zrównoważonego rozwoju w dziedzinach gospodarczych, społecznych i kulturalnych oraz promujące Barcelonę jako międzynarodowego lidera w dziedzinie projektowania i innowacji.

www.bcd.es

Informacje o firmie ROCA

ROCA oferuje produkty wyposażenia łazienki, kładąc nacisk na ich design i funkcjonalność. W ofercie firmy znajdują się kompleksowe wyposażenie przestrzeni łazienkowej – ceramika, baterie, stelaże podtynkowe i przyciski, wanny, w tym z hydromasażem, kabiny, brodziki, meble łazienkowe oraz dodatki. Jej początki sięgają roku 1917, kiedy to rodzina Roca rozpoczęła budowę swojego pierwszego zakładu produkcyjnego w Gavà (Barcelona). Po stu latach od chwili powstania, firma zatrudnia ponad 22 600 pracowników i posiada 78 zakładów produkcyjnych, w ponad 170 rynkach na pięciu kontynentach. Do grupy Roca w Polsce należą: Roca, Laufen oraz POOLSPA.

www.roca.pl

 

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.