Wizytówki

Reklama

wszystkie z działu >> Wydarzenia
15 maja 2017
Wydarzenia

Wystawa “ILE TWARZY MA DESIGN?” KIDS DESIGN SPACE podczas Poznań Design Festiwal!

Pobuszujmy razem w DŻUNGLI!
Na pewno nie będzie nudno!

Przyjdźcie do Nowej Gazowni w Poznaniu i na własne oczy zobaczcie, jak rozprzestrzenia się tropikalna dżungla, pełna niezwykłych projektów. Wystawa czynna do 20 maja br.

Nie owijamy w bawełnę – twierdzimy, że design jest wszechobecny. Można go porównać do kameleona, który zmienia się w zależności od otoczenia.

Warto, zatem zapytać: ile twarzy ma design? Jak wygląda? Jak go rozpoznać?

Wystawa podsumowująca kilkumiesięczną pracę wrocławskich dzieci oraz najlepszych polskich projektantów w ramach “KIDS DESIGN SPACE - dzieci projektują przestrzeń” może stać się wyjątkową przestrzenią, gdzie odnajdziecie odpowiedzi na te pytania!

Poznań Design Festiwal to kontynuacja projektu Poznań Design Days, podczas którego koncentrujemy uwagę na problematyce designu i przestrzeni miejskiej. W tym roku tematem przewodnim stanie się rzeka, jej relacja i powiązanie z miastem.

Wraz z organizatorami festiwalu, czyli fundacją Made in Art, zapraszamy Was do dżungli projektów pełnej kolorów, kształtów, tropikalnych roślin i zwierząt. W tej plątaninie wzorów i form ukrywa się design. Wystarczy, że przyjrzycie się uważnie, a na pewno go znajdziecie i przekonacie się, że jest nie tylko ładny, ale przede wszystkim niezwykle potrzebny oraz funkcjonalny.

Podczas naszej wystawy okaże się, że design można nawet dotknąć, choć często jest on nieuchwytny jak pantera oraz potrafi ukrywać się niczym kameleon! Zobaczycie projekty, które powstały w wyniku współpracy dziecko - dorosły. Stanowią one połączenie nieokiełznanej dziecięcej fantazji z doświadczeniem i wiedzą najlepszych, polskich projektantów. To nie będzie tylko zwykła prezentacja rezultatów prac, ale ciekawe zadania i zagadki do rozwiązania oraz przeróżne zabawy.

Projektanci zaangażowani w projekt: KABO & PYDO / Kalina Bańka / Katarzyna Bogucka / Grynasz Studio / Pani Jurek / Wiktoria Lenart / Karina Marusińska / Barbara Śniegula / Witamina D / Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej - Anna Bać, Piotr Michalski, Lea Kazanecka-Olejnik, Zuzanna Góra

Pobuszujmy razem w DŻUNGLI! Na pewno nie będzie nudno!

Wystawa: 12.05.2017 r. - 20.05.2017 r.
Cena: Bezpłatne
Wiek: 0-100 lat
Miejsce wystawy: Nowa Gazownia, ul. Ewangelicka 1, Poznań
Organizator wystawy Kids Design Space: Fundacja Open Mind
Kuratorka wystawy: Małgorzata Koralewska

ORGANIZATOR: Fundacja OPEN MIND
WSPÓŁORGANIZATOR: CRZ Krzywy Komin, Grupakreatywni.pl
PATRONAT HONOROWY: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Wrocławia
PATRON: Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
PARTNERZY: Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, Muzeum Współczesne Wrocław, Pawilon Czterech Kopuł Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Galeria NADO, FAM FARA, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, Terma Group

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.