wszystkie z działu >> Design
19 czerwca 2017
Design

Laureaci Young Design 2017! Karolina Hołdys z glówna nagrodą 20 000 zł

Konkurs dla młodych projektantów Young Design 2017 zorganizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego rozstrzygnięty!

Karolina Hołdys, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach zwyciężyła w 10. edycji Young Design. 9 czerwca 2017 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego Kapituła Stypendialna wybrała zwycięzcę spośród dziesięciu finalistów.

Young Design ma na celu wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia, takich, którzy rozumieją rynek i będą umieli w przyszłości pracować z przemysłem.

Laureatka, Karolina Hołdys, otrzymała stypendium im. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 000 zł ufundowane przez ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. dr hab. Piotra Glińskiego oraz konsultacje biznesowe w Startup Academy i możliwość prezentacji na gali Dobry Wzór w październiku w IWP.

Karolina Hołdys, projektantka, absolwentka krakowskiej i katowickiej ASP. Młoda specjalistka w zakresie projektowania form funkcjonalnych z zakresu medical design. Na co dzień współpracuje z firmami projektując m.in. produkty, identyfikację wizualną oraz modele 3d.

W finale konkursu Karolina Hołdys zaprezentowała projekt koncepcyjny inkubatora otwartego INNEO. Jury Young Design 2017 doceniło dojrzałość projektu, jego innowacyjność i prostotę rozwiązania, które łączy w jeden system kilka niezbędnych urządzeń służących podtrzymaniu i ratowaniu życia wcześniaków. Gdyby udało się wdrożyć inkubator INNEO, byłoby to jedyne urządzenie na rynku, które proponuje  równocześnie funkcje: wytwornicy tlenu, pompy insulinowej i pompy przepływowej, ergonomicznie umieszczonych na ramionach konstrukcji nośnej. Równocześnie całość urządzenia jest sterowana za pomocą jednego monitora i zasilana jednym akumulatorem. Główna nagroda przyznana została za odwagę myślenia i rozwiązywania problemów, profesjonalne zbadanie i konsultację problemu (projekt konsultowany przez projektanta sprzętu medycznego dr Janusza Konaszewskiego) i doskonałe zrozumienie kontekstu rynkowego.

Inkubator otwarty INNEO, proj. Karolina Hołdys

Ponadto finalistka Young Design 2017, Kaja Nosal, absolwentka wzornictwa na ASP w Katowicach, została wyróżniona przez firmę Paged Meble propozycją stażu. Kaja Nosal prezentowała w finale Young Design m.in. projekt mebli „Party, play, work”, inspirowany codziennym życiem w Bauhausie lat 20.

 Kaja Nosal, finalistka Young Design 2017, otrzymała staż od producenta mebli Paged Meble, fot. (portret) PAT MIC/IWP

„Party, play, work”, proj. Kaja Nosal

Skład Kapituły Stypendialnej Young Design 2017:

Przewodnicząca jury Katarzyna Rzehak, dyrektor kreatywna w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego,
Lidia Kowalska-Getler, manager działu rozwoju i marketingu w MARBET,
Mariusz Makowski, manager w DuPont Poland,
Janusz Dubiel, dyrektor sprzedaży ds. klientów kluczowych w Kanlux,
Rafał Słabik, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w CELLFAST,
Jarek Misiewicz, dyrektor sprzedaży krajowej w Paged Meble.

Na pierwszym planie Karolina Hołdys laureatka konkursu stoi między Bożeną Gargas prezes IWP (od lewej), a Wandą Zwinogrodzką wiceminister MKiDN, na drugim planie Jury oraz Finaliści konkursu fot. PAT MIC/IWP.

Organizator: Instytut Wzornictwa Przemysłowego Sp. z o.o.
Patron honorowy i fundator głównej nagrody: prof. dr hab. Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Partnerzy: Lauren Peso Polska S.A., Startup Academy, Paged Meble SA.
Patroni medialni:  Designteka.pl, 3Dcad.pl, CADNews.pl, Exspace.pl.

© Exspace.pl na podstawie materialów prasowych Instytut Wzornictwa Przemysłowego

Więce informacji tutaj http://www.iwp.com.pl/young_design

photo © PAT MIC/IWP

 

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.