Reklama

wszystkie z działu >> Wydarzenia
12 lipca 2017
Wydarzenia

Wystawa Niech wieje! na Gdynia Design Days

Zaproszenie do udziału w procesie aranżowania wnętrza

Fale podczas sztormu są nieprzewidywalne, zmienne pod względem kształtu, wysokość i natężenia. Wystawa „Niech wieje” prezentowana podczas Gdynia Design Days w dniach 30 czerwca - 9 lipca br. - to zaproszenie do udziału w procesie aranżowania wnętrza. Przestrzeń polskiego designu czeka na dynamikę, którą otrzyma od odwiedzających. Można siadać, można dotykać. Można dodawać, przenosić, układać na nowo, ciągnąć, pchać i cieszyć się efektami.

---------
Więcej o Gdynia Design Days przeczytasz tutaj

Kiedy decydujemy się odwiedzić galerię, sklep lub inną przestrzeń ekspozycyjną, oczekujemy przestrzeni  gotowej, zaaranżowanej, estetycznie spójnej i uporządkowanej. Spodziewamy się zobaczyć powierzchnię statyczną i nieporuszoną.

Kiedy decydujemy się zobaczyć wystawę, przyjrzeć się bliżej zgromadzonym formom, również oczekujemy dokończonej myśli oraz zdania, za którym stoi kropka. Tego nauczyła nas historia sztuki i historia myśli. Przynajmniej akademicka ich wersja.

fot. Kamila Gołębiewska viabirdie.com

Jednak sam akt tworzenia jako proces, nie jest statyczny i jasno określony. Interesujące jest to, co dzieje się pomiędzy wielką literą a kropką. To, co jest pomiędzy, wyzwala najwięcej pomysłów i pobudza wyobraźnię.

Organizatorem wystawy jest LUMANN, gdański sklep i galeria, któremu przyświeca idea przybliżania i oswajania odwiedzających z polskimi projektami. To przede wszystkim miejsce, w którym można siadać, można dotykać zarówno ikony polskiego wzornictwa, jak i produkty mniej znane, choć równie ciekawe. Współpracuje z najbardziej rozpoznawalnymi polskimi markami jak Tabanda, Zieta Prozessdesign, Vzór czy Modus Design, ale równie chętnie pokazuje prace nowych talentów.  www.lumanndesign.com 

Gdynia Design Days to coroczny festiwal prezentujący najnowsze tendencje i dobre praktyki z zakresu projektowania. Obfitujący w inspirujące wystawy, wykłady, warsztaty, prelekcje oraz dyskusje program skierowany jest zarówno do profesjonalistów, młodych przedsiębiorców, jak i entuzjastów szukających inspiracji do twórczego działania i kreatywnego spędzania czasu. Przez 10 lipcowych dni Gdynia staje się tym samym najlepszym letnim miejscem spotkań branży projektowej. GDD to też jedyny festiwal designu w Polsce podczas którego powstają prototypy mające szansę na wdrożenie. www.gdyniadesigndays.eu

 

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.