wszystkie z działu >> Wydarzenia
18 lipca 2017
Wydarzenia

rECOnsider Design | EcoDesign Circle Project na Gdynia Design Days 2017

Ogromny potencjał, jaki niesie ze sobą recykling i gospodarka okrężna, ukazała sfinansowana ze środków Unii Europejskiej ekspozycja rECOnsider Design | EcoDesign Circle Project. Pokazano na niej nie tylko zagraniczne projekty, ale i pomysły Polaków – jak choćby zastawę z otrębów Biotrem, która ma szansę zastąpić naczynia jednorazowe.

Skrupulatnie wyselekcjonowane eko-projekty prezentowane na wystawie „rECOnsider Design” mają zachęcić odwiedzających do rozważenia swoich codziennych nawyków tak, aby zmniejszyć negatywny wpływ działalności człowieka na środowisko naturalne, jednocześnie nie rezygnując ani z jakości, ani z wyjątkowego charakteru przedmiotów.

---------
Więcej o Gdynia Design Days przeczytasz tutaj

Wystawa “rECOnsider Design” w ramach Ecodesign RoadShow zostanie zaprezentowana w kilku państwach europejskich, w tym również w Polsce podczas Gdynia Design Days. Działania te są częścią projektu „EcoDesign Circle”, który realizują organizacje i instytucje pochodzące z krajów Morza Bałtyckiego, tj. Niemiec, Szwecji, Litwy, Estonii, Finlandii oraz Polski. Celem projektu jest zwiększenie potencjału innowacyjności krajów regionu w dziedzinie projektowania zrównoważonego zgodnie z ideą gospodarki okrężnej (circular economy). Projekt potrwa do marca 2019 roku i jest koordynowany przez Niemiecką Agencję Ochrony Środowiska.

Towarzyszący wystawie cykl wykładów zapozna przedsiębiorców, wykładowców, studentów i szerszą publikę z potencjałem ecodesignu oraz gospodarką okrężną. Więcej informacji na stronie projektu: https://www.ecodesigncircle.eu/

Źródło: materiały prasowe Gdynia Design Days
www.gdyniadesigndays.eu
photos: materiały prasowe organizatora

-----------------

IDZ | International Design Center Berlin

Założone w 1968 roku International Design Center Berlin (IDZ) jest jedną z wiodących niemieckich instytucji promujących wzornictwo. IDZ zrzesza blisko 200 nastawionych na projektowanie firm, agencji, instytucji i osób kreatywnych. Poza wydarzeniami i spotkaniami networkingowymi, IDZ organizuje projekty i wydarzenia na skalę krajową i międzynarodową, angażując w nie reprezentantów ze świata polityki, kultury i nauki.

 

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.