Wizytówki

Reklama

wszystkie z działu >> Wydarzenia
01 sierpnia 2017
Wydarzenia

Porcelanowa kolekcja Ćmielów Design Studio na wystawie w krakowskiej Galerii Lipowej 3

„DESIGN NA TLE TRADYCJI
Interpretacje Przemysłowe”
Marek Cecuła / Modus Design
Kurator:
Aleksandra Skorek
6.07-2.09.2017r.
Galeria Lipowa 3

ul. Lipowa 3, Kraków

Wyjątkowa wystawa zawładnęła przestrzenią ekspozycyjną Galerii Lipowa 3 na dwa wakacyjne miesiące. Tradycyjny w swym charakterze materiał, jakim jest porcelana, zetknął się z nowoczesną, dynamiczną formą. Zawsze elegancka biel wystąpiła obok mocnych kobaltów i pudrowych róży. A całością przedsięwzięcia kieruje Marek Cecuła, światowej sławy artysta ceramik. Współczesne projektowe wariacje na temat tradycyjnego materiału ceramicznego – to właśnie „Design na tle tradycji”.

„Design na tle tradycji” to selekcja porcelanowych kolekcji tworzonych w Ćmielów Design Studio w latach 2015-2017. Działalność studia umiejscowionego w sercu manufaktury porcelany, inspiruje i wpływa na charakter oraz kierunek kreatywnego procesu. Powstające projekty i poszczególne kolekcje odzwierciadlają dwutorową działalność studia tworzącego równolegle unikalne rękodzieło oraz wzornictwo przemysłowe. Wystawa jest przykładem integracji miedzy sztuką, designem a przemysłem. Prezentuje trzy grupy prac: obiekty dekoracyjno-użytkowe, zestawy stołowe oraz formy artystyczne. Wiele z tych prac powstało w procesie grupowym i stanowią one symbiozę wspólnej kreatywności ćmielowskiego studia. – mówi Marek Cecuła

Wernisaż wystawy, od lewej Aleksandra Skorek / kurator, Marek Cecuła / Modus Design, Edyta Cieloch, fot. D. Kądziołka

Na wystawie, do 2 września można podziwiać wszystkie niepowtarzalne, porcelanowe dzieła Ćmielów Design Studio. Zagościły tam wspaniałe, rękodzielnicze kolekcje, między innymi Gloria Dot, New Atelier, Craft i Black & White.

fot. D. Kądziołka

Więcej o Galeria Lipowa 3 www.lipowa3.pl

Marek Cecuła – artysta ceramik, projektant, pedagog, laureat wielu prestiżowych nagród. Studio ceramiczne Modus Design założył w 1976 roku w nowojorskim SoHo. Po 40 latach działalności artystycznej w Izraelu, Brazylii i USA powrócił do Polski. Obecnie Modus Design ma siedzibę w Kielcach. Od 2013 r., wspólnie z Polskimi Fabrykami Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A., tworzy Ćmielów Design Studio, pracownię wzorniczą pod kierownictwem artystycznym Marka Cecuły. Filozofią studia jest powrót do ruchu „artyści w przemyśle” – współpracy projektantów z fabrykami przy tworzeniu nowych produktów

Więcej o Ćmielów Design Studio cmielowdesignstudio.wordpress.com

Zapraszamy do sklepów stacjonarnych, gdzie można kupić piękną porcelanę Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A:

Warszawa, Galeria Mokotów p. I
Kraków, ul. Stradomska 3
Łódź, Manufaktura, parter
Lublin, Tarasy Zamkowe, parter
Ćmielów, ul. Ostrowiecka 45
Chodzież, ul. Kasprzaka 26
oraz na sklep.porcelana.com.pl

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.