wszystkie z działu >> Design
09 sierpnia 2017
Design

ŚLĄSKA RZECZ 2016 DLA HUSARSKA DESIGN STUDIO

Projekt autorstwa Husarska Design Studio nagrodzony podczas 12. edycji prestiżowego konkursu Śląska Rzecz. Jurorzy docenili kolekcję ALDO, która łączy nowoczesność z klasyką designu oraz funkcjonalność, przyznając jej Nagrodę Specjalną w kategorii produkt.

Magdalena Paleczna i Jadwiga Husarska-Sobina zaprojektowały krzesło oraz hoker wykorzystując tradycyjną technologię gięcia drewna na gorąco. Producent Aldo - Paged, z fabryką w Jasienicy, należącą niegdyś do koncernu Thonet Mundus, jest jedną z niewielu na świecie, która wciąż kultywuje tę technikę wytwarzania. W efekcie otrzymano krzesło z charakterystycznym oparciem i tylnymi nogami, które zostały wygięte z jednego kawałka bukowego drewna.

“Projektując Aldo starałyśmy się nawiązać również do klasyki designu.” - przyznają projektantki - “Aldo nawiązuje do krzesła windsorskiego z charakterystycznymi szczeblami rozchodzącymi się w kształcie pawiego ogona, gwarantującymi wygodne podparcie pleców.” - dodaje Magdalena Paleczna.

Uwagę jury zwóciła również funkcjonalność Aldo, które dzięki możliwości sztaplowania siedzisk, zajmuje mało miejsca. Dodatkowo niewielka waga krzesła oraz wytrzymała forma czynią mebel idealnym do użytkowania w przestrzeni publicznej.

W ubiegłych edycjach konkursu Husarska Design Studio otrzymało wyróżnienie za projekt robota rehabilitacyjnego Luna EMG zaprojektowanego dla EgzoTech (2015) oraz za krzesło Bumerango, również produkowanego dla Paged (2012). Natomiast projekty mebli: zestaw Manhattan, krzesła Xchair i Gazella również uczestniczyły w wystawach pokonkursowych Śląskiej Rzeczy. 

----------

O Husarska Design Studio

Husarska Design Studio to zespół projektantów, za cel stawiający sobie poszukiwanie równowagi między idealną proporcją, ergonomią a technologią. Prace sygnowane przez Husarska Design Studio charakteryzują się innowacją oraz najwyższą jakością. Niepodważalnym dowodem na najwyższy kunszt krakowskiego studia jest liczba nagród zdobytych przez kierującą zespołem Jadwigę Husarską-Sobinę (CEO) oraz jej współpracowników, w tym m.in. Śląska Rzecz (2012 i 2016), must have (2012 i 2016), Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich (2015), Dobry Wzór (2015) oraz Dobry Design (2011).

www.husarska.pl 

 

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.