Wizytówki

Reklama

wszystkie z działu >> Design
24 sierpnia 2017
Design

VANK_move z nagrodą IF Design Award 2016

Stół, który porusza

Funkcjonalność idąca w parze z estetyką.  dowodzi, że stół z regulowaną wysokością może być nie tylko wygodnym rozwiązaniem w pracy, ale równieżrzeźbą w przestrzeni. Z technicznego punktu widzenia VANK_move można opisać jako stół z elektrycznie regulowaną wysokością, ze stopami i tragarzami wykonanymi z odlewanego ciśnieniowo aluminium oraz precyzyjnie frezowanym blatem z odpornej kompaktowej płyty CDF. Można się jednak domyślać, że nie tylko jego funkcjonalność wpłynęła na decyzję jury konkursu IF Design Award, które w 2016 roku przyznało VANK_move nagrodę. Stół VANK_move zdobył również wyróżnienie w plebiscycie MUST HAVE 2015.

- Zauważyliśmy, że wśród oferowanych na rynku stołów z regulowaną wysokością brakuje takiego, który będzie odpowiadał zarówno na potrzeby funkcjonalne, jak i estetyczne. – mówi Anna Vonhausen, dyrektor kreatywny VANK. – Postanowiliśmy więc stworzyć biurko, które - jak do tej pory krzesło - będzie aspirować do miana rzeźby w przestrzeni. Architektonicznie geometryczne, dopracowane w detalach i przyciągające wzrok– dodaje.

Projektantom zależało na tym, by VANK_move - z której strony by na niego nie spojrzeć – ubierał przestrzeń, a jego wyróżniającym elementem pozostał znak rozpoznawczy młodej, polskiej marki – szlif aluminium. I rzeczywiście tym, co zwraca uwagę są lśniące stopy i tragarze, nadające formie wyrazistości.

Ponieważ dysponujemy odlewnią aluminium, od początku do końca mogliśmy kontrolować proces powstawania stołu – mówi Tomasz Włodarczyk, inżynier z VANK. – W efekcie udało nam się zrealizować pierwotne założenia. Nie musieliśmy iść na kompromisy wynikające z konieczności dopasowania do projektu elementów konstrukcyjnych pochodzących od innych producentów.

Podobnie, jak w przypadku innych mebli VANK, stół można skonfigurować z różnych wersjach. Do wyboru są dwa rodzje blatów w 7 kolorach oraz 4 wersje tragarzy i stóp: z aluminium polerowanego, w kolorze białym, grafitowym oraz ekskluzywnym, zaawansowanym technologicznie czarnym chromie.

Więcej informacji: http://vank.pl/pl/produkt/move

Fotografie architektury Anna B Gregorczyk

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.