wszystkie z działu >> Design
24 września 2017
Design

Huta Szkła Kryształowego Julia na Łódź Design Festival

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia wystawy Huty Szkła Kryształowego Julia podczas tegorocznego Łódź Design Festival. Na tegorocznej edycji festiwalu Julia zaprezentuje aż DWIE NOWE KOLEKCJE oraz kilka sztandarowych projektów. Nie zabraknie też zaskoczeń.

Oprócz wystawy, podczas gali rozdania MUST HAVE swoje statuetki odbiorą projektanci Huty Szkła Kryształowego Julia Elżbieta Pietkiewicz i Sebastian Pietkiewicz za kolekcje Łatki oraz Blanca.

OPIS WYSTAWY: Huta Szkła Kryształowego Julia to jeden z niewielu istniejących dziś producentów szkła kryształowego w Polsce. Produkowane są tu ręcznie formowane i szlifowane wyroby, dystrybuowane na rynki całego świata i w kraju. Historyczna fabryka Julii, znajdująca się w sercu Karkonoszy, w Piechowicach, to miejsce, w którym z historią, pięknem szklanych arcydzieł i ręcznym procesem produkcji splatają się świeże spojrzenie projektantów szkła i chęć nieustannego rozwoju. "Renovum" to kolekcja którą na nowo odkrywamy wzory, dawniej modne i popularne, towarzyszące na co dzień minionym pokoleniom. Te które przetrwały do dziś nieliczni mogą podziwiać w muzeach lub jako rodzinne pamiątki. Z szacunkiem i uwagą sięgamy po klasyczny motyw w formie młynka, po to by przypomnieć, ale i odświeżyć historyczne wzornictwo, z dumą zdobiące szlachetne wyroby ze szkła kryształowego projketanci: Elżbieta Trzewiczek - Pietkiewicz Sebastian Pietkiewicz.

Więcej szczegółów: www.lodzdesign.com

Szczegółowy harmonogram: http://www.lodzdesign.com/program-2017/harmonogram/

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.