Wizytówki

Reklama

wszystkie z działu >> Targi
19 października 2017
Targi

Holandia krajem partnerskim Ambiente 2018

Witamy Holandię!

W dniach od 9 do 13 lutego 2018 we Frankfurcie nad Menem odbędzie się kolejna edycja targów dóbr konsumpcyjnych Ambiente. Jak co roku, na kilka dni Frankfurt stanie się centrum wyznaczającym trendy w branży, jak również znaczącą platformą zakupową w trzech grupach produktów i usług: Dining, Living oraz Giving, które obejmują pełen zakres dóbr konsumpcyjnych począwszy od kuchni, nakrycia stołów i artykułów gospodarstwa domowego, po wystrój wnętrz i upominki. Więcej o targach Ambiente 2018 przeczytacie tutaj.

W tym roku siódmym już krajem partnerskim największych na świecie targów dóbr konsumpcyjnych – po Danii, Francji, Japonii, Stanach Zjednoczonych, Włoszech oraz Wielkiej Brytanii – będzie Holandia. “Niezmiernie się cieszę, że jako partnera na następną edycję Ambiente udało nam się pozyskać Holandię – kraj znany z wyjątkowego wzornictwa, odznaczającego się minimalizmem, innowacyjnością i niekonwencjonalnością” – powiedziała Nicolette Naumann, wiceprezes Ambiente. Prezentacja najnowszego kraju partnerskiego obejmie szeroką gamę kunsztownych produktów. Zaaranżowana przez holenderskiego projektanta Roberta Bronwassera, tegoroczna wystawa mieścić się będzie w Galerii 1.

Jako utalentowany projektant form przemysłowych, Robert Bronwasser zamienia pospolite przedmioty w coś wyjątkowego, zarówno jeśli chodzi o kształt jak i funkcje. Jego dzieła odznaczają się łatwością użycia i wyrazistym wzornictwem. Temat przewodni tegorocznej wystawy brzmi „Zrób to po Holendersku” – Bronwasser przybliża odwiedzającym charakterystyczny dla Holendrów sposób myślenia i działania, poprzez umieszczanie Holenderskich ikon w nowym, zaskakującym kontekście. Prezentowane na minimalistycznym, acz barwnym tle, Holenderskie produkty zostały pomysłowo zestawione tak, aby opowiadały prowokującą, abstrakcyjną i być może nieco humorystyczną historię. “Chciałem zaaranżować ‘Gesamtkunstwerk’, to znaczy swoistą syntezę sztuk, gdzie tradycyjnie Holenderskie elementy  połączone są w sposób typowo Holenderski – minimalistycznie i eksperymentalnie – co mam nadzieję pobudzi dyskusję. Wzornictwo Holenderskie to dla mnie właśnie zestawianie formy i funkcji w całkiem nowym kontekście” – mówi Bronwasser.

Główną atrakcją wystawy będzie duża gablota wypełniona geometrycznym wzorem linii i jaskrawych barw. Kompozycja ta będzie hołdem wobec De Stijl (dosł. Styl), czyli neoplastycyzmu – słynnego kierunku w sztuce rozwijającego się w latach 20. XX wieku. Po dwóch stronach gabloty podziwiać będziemy przegląd produktów pokazywanych na targach przez Holenderskich wystawców, jak również ikony Holenderskiego Wzornictwa oraz najnowsze prace samego Bronwassera.

© Messe Frankfurt

Photos: Messe Frankfurt, Robert Bronwasser Studio

+ www.robertbronwasser.com

+ ambiente.messefrankfurt.com

 

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.