Wizytówki

Reklama

wszystkie z działu >> Konkursy
06 listopada 2017
Konkursy

MOA zdobywa nagrodę Red Dot 2017 Communication Design w kategorii Fair Stand

Jury wyłoniło tegorocznych laureatów Red Dot Communication Design - największego na świecie i najbardziej cenionego konkursu w branży wzornictwa przemysłowego. Projektanci: Marek Maciuba i Marta Poszwa z MOA Masters of Arts zdobyli nagrodę w kategorii Fair Stand za unikatowe stoisko zaprojektowane dla niemieckiej firmy OKA (producenta mebli biurowych) na Orgatec 2016 w Kolonii. 

Twórcy najlepszych prac Red Dot 2017 zostali uhonorowani podczas Gali Red Dot, która odbyła się 27 października br. w Konzerthaus w Berlinie. Wszyscy Laureaci otrzymali zasłużone certyfikaty, a nagrodzone Red Dot Award: Communication Design 2017 prace można obejrzeć na ekskluzywnej wystawie zwycięzców “Design on Stage”. Więcej o polskich laureatach Red Dot 2017 Communication Design możecie przeczytać tutaj.

Red Dot dla MOA to bezprecedensowe wydarzenie. Po raz pierwszy w 62 letniej historii Red Dot polska firma otrzymuje nagrodę w kategorii 'Fair Stand'. Więcej o laureatach Red Dot 2017 Communication Design w kategorii Fair Stand przeczytacie tutaj.

Projektanci z firmy MOA Masters of Arts zaprojektowali wyjątkowe stoisko, które zasysa zwiedzających do wnętrza przez zjawiskowe wejście. Główną ideą stoiska było uchwycenia tzw. przebłysku geniuszu projektowego, który pojawia się w umysłach projektantów, pracujących nad jakimś nowym pomysłem. Przebłysk ten, jest to kluczowy i przełomowy moment, w którym niejako wpada się na "to coś". W przypadku producenta mebli biurowych OKA jest to czysty i przemyślany design, który możemy odnaleźć w poszczególnych meblach wystawionych na stoisku. Więcej o realizacji MOA Masters of Arts przeczytacie tutaj.

[VIDEO] http://bit.ly/2lYmyFz

Klient: OKA
Targi: Orgatec 2016, Kolonia
Projekt: Marek Maciuba i Marta Poszwa z MOA Masters of Arts
Współpraca przy realizacji stoiska OKA: Smart Design Expo
Photos: MOA -  Maciej Szarejko, Exspace.pl, Red Dot

 

 

 -----------

MOA Masters of Arts

Firma MOA powstała w  2006 roku i działa na rynku designu oraz wystawiennictwa. MOA Masters of Arts to interdyscyplinarne biuro projektowe dostarczające biznesowi pomysłowych i innowacyjnych rozwiązań z zakresu designu unikatowych stoisk targowych. W poszukiwaniu unikalnej idei projektanci MOA podróżują przez zakamarki swoich umysłów aby odkryć to, co  wyjątkowe i oryginalne. Stawiają pytania, dyskutują, eksperymentują aby przełamać schematy myślenia. Kierując się zasadą DESIGN THINKING, są nastawieni na kreację zaskakujących rozwiązań by zawrzeć kluczowe wartości klienta w unikatowej koncepcji stoiska. http://www.moa.pl/  

Red Dot Design Award

Aby jak najszerzej ocenić szeroki zakres wzornictwa w sposób profesjonalny, nagrodę Red Dot Design Award przydziela się w trzech kategoriach: Communication Design, Product Design oraz Design Concept. Nagroda Red Dot Award organizowana przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen w Niemczech jest jednym z największych konkursów na świecie. Po raz pierwszy została ona przyznana w roku 1955. Nazwa i marka nagrody zostały opracowane w latach dziewięćdziesiątych przez profesora Dr. Peter’a Zec’a - CEO Red Dot. Pożądana przez projektantów "Czerwona Kropka" od ponad 60 lat jest szanowanym międzynarodowym znakiem wyjątkowej jakości w dziedzinie wzornictwa. Więcej informacji: http://en.red-dot.org/   

Red Dot Award: Communication Design 2017 - fakty i liczby

Zgłoszenia: 8.051
Kraje uczestniczące: 50
Nagrody:
Red Dot 749
Red Dot: Best of the Best 67
Red Dot: Grand Prix 5
Red Dot: Junior Prize: 1

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.