Wizytówki

Reklama

wszystkie z działu >> Wydarzenia
26 listopada 2017
Wydarzenia

Weź udział w akcji DESIGN DLA ZWIERZĄT 2017 - podaruj co masz, kup co możesz

Od 7 lat akcja DESIGN DLA ZWIERZĄT wspiera bezdomne zwierzęta w potrzebie. Tym razem chcemy pomóc psim i kocim seniorom, będącym pod opieką Fundacji Zwierzochron, by godnie spędziły jesień swojego życia. Ty też możesz pomóc! Weź udział w akcji DESIGN DLA ZWIERZĄT 2017 - podaruj co masz, kup co możesz. Spraw schroniskowym staruszkom wyjątkowy prezent na święta.

Starość w świecie schroniskowych zwierząt brzmi jak wyrok dożywocia. Doświadczeni przez los, a często też schorowani psi i koci seniorzy zwykle nie mają dużych szans na adopcję. Kto wybierze kilkunastoletniego psa, jeśli może mieć młodego, energicznego szczeniaka? Kto wybierze starego kocura po przejściach, jeśli w klatce obok rozrabia pięć małych puchatych kotków? Odpowiedź „ja” pada naprawdę bardzo rzadko. Boimy się starości zwierząt, bo tak naprawdę... myślimy o sobie i o swoich ograniczeniach.

A rzeczywistość często potrafi pozytywnie zaskoczyć: starsze zwierzęta są zazwyczaj spokojniejsze, nie rozrabiają (choć bywają wyjątki), są bardziej cierpliwe, a ich miłość jest wyważona. To nieprawda, że starszych zwierząt nie można niczego nauczyć – one z przyjemnością uczą się nowych rzeczy, tylko w swoim nieco wolniejszym tempie! Nauka jest też dla nich świetną rehabilitacją, bo poznawanie nowych zabaw i komend stymuluje pracę mózgu, pozytywnie wpływając na kondycję psychiczną i hamując procesy starzenia.

Starość zawsze jest trudna, a starość w schronisku jest trudna podwójnie. Z perspektywy starszego zwierzęcia każdy dzień w ciepłym, bezpiecznym, kochającym domu jest prawdziwym darem. Dlatego tym razem DESIGN DLA ZWIERZĄT 2017 chce pomóc seniorom takim jak Kora, sunia po amputacji łapki (nowotwór), która wymaga rehabilitacji i marzy o swoim domu.

Tegorocznej akcji DDZ wizerunku użyczyła Lisia – starsza schorowana psia dama bez jednego oczka. Lisia, schroniskowy pies po przejściach, z zaawansowanym czerniakiem i bardzo chorą wątrobą, trzy ostatnie lata swojego życia mogła przeżyć w kochającym domu, otoczona troską i opieką.

- Adopcja Lisi była spontaniczna. Spotkałyśmy się, popatrzyła na mnie swoim jednym oczkiem i już wiedziałam. Nazajutrz zapoznanie z moimi psami i droga do domu. Była członkiem rodziny MójMójów ponad trzy lata. Nauczyła mnie, że starszy pies cieszy się jak szczeniak wnosząc jednocześnie w nasze życie tak nam wszystkim potrzebne spokój i łagodność, Czułam, że nie jest „starym psem” tylko „starą duszą”, taką która z radością przyjmuje każdy dzień – mówi jej właścicielka, Krystyna Łuczak-Surówka, pomysłodawca i organizator akcji DESIGN DLA ZWIERZĄT.

Idea akcji DESIGN DLA ZWIERZĄT jest prosta i czytelna. Projektanci/firmy/designerzy przekazują DDZ swoje dary, które wystawiane są na aukcjach Allegro. Całkowity dochód ze sprzedanych przedmiotów przekazany zostanie na potrzeby Fundacji Zwierzochron.

DESIGN DLA ZWIERZĄT to akcja charytatywna. Jej pomysłodawcą i organizatorem jest dr Krystyna Łuczak-Surówka, historyk i krytyk designu, właścicielka 2 psów i 3 kotów. Większość z nich to zwierzęta adoptowane, uratowane od bezdomności.

Kilka lat temu Krystyna Łuczak-Surówka postanowiła połączyć miłość do designu z miłością do zwierząt i przekuć je obie w dobro, jakim jest pomaganie. Tak powstała akcja DESIGN DLA ZWIERZĄT, która w 2017 roku prowadzona jest już po raz 7.

Akcja zawsze może liczyć na wsparcie Przyjaciół i Wolontariuszy. W tym roku nad DDZ pracują: Kamila Sitak, Agnieszka Cupryś-Wilk, Anna Kowalewska, Natalia Jeziorek oraz Marta Kotarbińska i Iza Włostowska z Fundacji Zwierzochron.

Akcja DESIGN DLA ZWIERZĄT prowadzona jest dwuetapowo. Projektanci/firmy zajmujący się designem ofiarowują DDZ swoje prace/produkty, które następnie wystawiane są na aukcjach Allegro. Na aukcjach DDZ gościły meble, lampy, porcelana, szkło, przedmioty użytkowe/dekoracyjne, grafiki, plakaty, książki, przedmioty vintage, moda, biżuteria, zabawki, a nawet usługi (jak np. projekt wnętrza, logo, strony www) oraz fotografia. Każda aukcja Akcji DDZ jest spersonalizowana, przedmioty można przekazywać do 29 listopada br.

Aukcje na Allegro (sprzedający: Zwierzochron) odbędą się w dniach 2-13 grudnia 2017. ZAPRASZAMY!!!!!!

Akcja DDZ to potrójny prezent:
1. design-dary od projektantów, firm, indywidualnych darczyńców;
2. design, który możesz wylicytować w prezencie dla siebie lub bliskich przed świętami;
3. prezenty dla zwierząt ze 100% dochodu z aukcji (karma, leczenie, wyposażenie klatek).

Ofiarodawcy i uczestnicy DDZ wszystkie niezbędne informacje znajdą na Facebooku pod tym linkiem: https://www.facebook.com/designdlazwierzat


Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.