wszystkie z działu >> Konkursy
02 stycznia 2018
Konkursy

FINALIŚCI KONKURSU TOP DESIGN award 2018

Wyróżniają się formą, są ergonomiczne i dobrze zaprojektowane – takie produkty wybrało jury do drugiego etapu konkursu TOP DESIGN award 2018. Wszystkie będzie można obejrzeć w dniach 6-9 marca br. na specjalnie przygotowanej wystawie w pawilonie nr 5 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Konkurs TOP DESIGN award towarzyszy arenie DESIGN od początku jej istnienia. Od 10 lat organizatorzy – wsłuchując się w opinie ekspertów zasiadających w jury – nagradzają producentów, dla których jakość wykonania oraz funkcjonalność wprowadzanych na rynek produktów jest wartością najwyższą. Podczas dotychczasowych – dziewięciu edycji konkursu nagrodzono 60 projektów wyróżniających się tymi cechami. Wśród laureatów konkursu znalazły się m.in. takie marki jak: NOTI, FRANKE, VZÓR, MARMITE, VOX, PROFIM, CELFAST, MARBET, FAKRO, HANSGROHE, GROHE POLSKA, MARMORIN, MEBLE VOX, PAGED, SCHATTDECOR, SITAG czy ZELMER.

W grudniu 2017 jury, złożone z projektantów, akademików i specjalistów w dziedzinie designu, dokonało pierwszej oceny zgłoszonych produktów. Do drugiego etapu konkursu nominowano 25 projektów. To produkty reprezentujące 9 tematycznych kategorii.

Producenci są coraz bardziej świadomi oczekiwań rynku i jego odbiorców. Wiedząc, że klienci coraz częściej poszukują innowacyjnych, funkcjonalnych, o wysokiej jakości produktów dostosowują swoją ofertę do ich potrzeb. Jak bardzo jest to istotne we wprowadzaniu nowych produktów na rynek, widzimy po liczbie zgłoszeń do konkursu TOP DESIGN award. Z roku na rok jest ich coraz więcej. Bardzo nas cieszy, że zarówno producenci jak i projektanci dostrzegają ważność takich konkursów jak nasz, w którym ocena dokonywana jest przez specjalistów z branży – mówi Małgorzata Czubak, dyrektor projektu arena DESIGN.

Wszystkie nominowane do drugiego etapu konkursu produkty będzie można obejrzeć na wystawie specjalnej, która podczas areny DESIGN zostanie zlokalizowana w pawilonie nr 5.

Za projekt wystawy odpowiada polska projektantka Maria Jeglińska, która współpracuje z takimi markami jak Ligne Roset, Cinna, Kvadrat czy DesignMarketo.

Lista 25 produktów nominowanych do II Etapu Konkursu:

I. Przestrzeń domowa:

Kolekcja mebli „1620”/FAMEG

Stół LAZUR/ MOKA DESIGN

Fotel RM57/ VZÓR

Krzesło CHERI/ IKER

II. Kuchnia:

Zlewozmywak CAPELLA PRECIUS/ DEANTE

Bateria zlewozmywakowa ASTER/ DEANTE

Kuchnia Q12/Q1/ MEBEL RUST

System organizacji szuflad kuchennych VEKI/VEKI

Zestaw KWC ERA/ FRANKE

III. Łazienka:

Kolekcja CANDENCE/ MARMITE

Grzejnik MANHATTAN/ INSTALPROJEKT

IV. Biuro:

Biurko VOGEL/ BORCAS

Ścianka wolnostojąca TREE SCREEN/ MIKOMAX

HUSH WORK/ MIKOMAX

System mebli akustycznych SoundRoom/NOTI

V. Ogród:

Narzędzia pielęgnacyjne PASTEL/ KABO & PYDO

VI. Oświetlenie:

Lampy Sunray Premium/ LUMELINE


VII. Elementy wyposażenia i wykończenia wnętrz:

Kolekcja ściennych paneli akustycznych / FLUFFO

VIII. Materiały i komponenty:

Folia meblowa FLIX / IMPRESS DECOR

Uni dekor 3i PEARL / INTERPRINT

Folia finish AURORA / INTERPRINT

Folia finish AURORA / INTERPRINT

Zestawy kołowe z serii LINEA / TENTE

Tkaniny SILVERTEX / SPRADLING

IX.  Dziecko:

Zestaw małego szefa kuchni / GOODAGENCY

Szczegółowe informacje dot. konkursu znajdują się na stronie: www.arenadesign.pl

źródło: arena DESIGN

photos: materiały prasowey wystawców i finalistów

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.