Wizytówki

Reklama

wszystkie z działu >> Installation
12 stycznia 2018
Installation

"Giants - Body of Work" JR w Galerii Lazinc

Multidyscyplinarna wystawa światowej sławy aratysty JR 12 stycznia zainaugurowała otwarcie nowej flagowej Galerii Lazinc w londyńskiej dzielnicy Mayfair. JR to najbardziej na świecie znany artysta Street Art wykorzystujący monumentalne kolaże fotograficzne i rzeźby do nadawania znanym obiektom, wydarzeniom  i przestrzeniom publicznym nowego wymiaru. Cieszącym oko widza instalacjom JR przyświeca zawsze jakiś cel.

Często wracamy pamięcią do niesamowitej metamorfozy Panteonu za sprawą Instalacji “Inside Out”, o której pisaliśmy tutaj ---> http://bit.ly/2DcoUsV czy do znikającej za gigantycznymi wydrukami Piramidy Luwru, o której pisaliśmy tutaj ---> http://bit.ly/2AZNGGy !

"GIANTS - Body of Work" pokarze unikalną serię badań, koncentrując się na projekcie GIANTS.

W 2016 r. JR stworzył GIANTS - serię rzeźb plenerowych na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Rzeźby przedstawiają anonimowych sportowców. I chociaż ich tożsamość została zamazana za ruchem - natychmiast rozpoznawajmy takie dyscypliny olimpijskie jako: nurkowanie, skoki wzwyż i pływanie.

Lazinc współpracuje z JR od 2008 roku, więc wystawa będzie nie tylko świętować uruchomienie nowej galerii, ale także dziesięciolecia historii pomiędzy galerią a artystą.

"Giants - Body of Work"

autor: JR Artist / http://www.jr-art.net/

miejsce: Galeria Lazinc, Londyn / https://www.lazinc.com/

termin: 12 stycznia do 28 lutego 2018 roku

photos:  JR Artist: http://www.jr-art.net/

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.