Wizytówki

Reklama

wszystkie z działu >> Wydarzenia
06 marca 2018
Wydarzenia

SLAMP podczas areny DESIGN pokaże kolekcję "The Lightning Archives"

Lampy zaprojektowane przez Studio Job można zobaczyć na wystawie VIVA light na arena DESIGN 2018.

7 marca o godz. 13.00 Luca Mazza - dyrektor kreatywny marki Slamp i Job Smeets ze Studia Job w strefie FORUM, podczas panelu dyskusyjnego moderowanego przez historyka i krytyka projektowania dr. Krystynę Łuczak - Surówkę, będą rozmawiać o potrzebie współpracy projektanta z producentem i oczekiwanych przez obie strony efektach.

Kolekcja "The Lightning Archives"

Atrakcją wystawy VIVA light będą najnowsze realizacje Studia Job zaprojektowane dla Slamp, którzy do historycznego arcydzieła marki, na formę lampy wyprodukowanej po raz pierwszy w latach dziewięćdziesiątych nanieśli swoją poetycką ikoniczną semantykę.

Kolekcja "The Lightning Archives"

Studio Job stanowi duet projektantów, Job Smeets i Nynke Tynagel. Można ich określić, jako pionierów kultury współczesnej, którzy zmieniają powszechne postrzeganie sztuki i designu. Poruszają się w duchu renesansu, a swój styl definiują jako "New Gothic" Zaprojektowane przez nich przedmioty, to przełamujące stereotypy nowe opowieści. Projektanci tworzą dzieła sztuki, czerpiąc przy tym z klasycznego, popularnego oraz współczesnego designu oraz sztuk wizualnych. W projektach zmierzają w kierunku czegoś nowego, a jednocześnie starają się, by ich idee były przyswajane przez odbiorców bez względu na granice geograficzne. W swojej pracy projektanci koncentrują się na dostarczaniu jedynych w swoim rodzaju i nigdy wcześniej nie widzianych produktów, które łączą sztukę z projektowaniem i redefiniują obszar pomiędzy tymi dwoma światami.

arena DESIGN to jedno z najważniejszych w branży wydarzeń, które promuje innowacyjne wzornictwo oraz tworzy przestrzeń do współpracy między projektantami i producentami. Jubileuszowa edycja arena DESIGN odbędzie się w dniach 6-9 marca 2018. Tegorocznym motywem przewodnim, wokół którego będzie się koncentrował program areny DESIGN są POKOLENIA / GENERATIONS.

Od czterech lat nieodłącznym elementem areny DESIGN jest wystawa VIVA light. W tym roku w ramach ekspozycji prezentującej wyjątkowe oświetlenie będzie można zobaczyć kolekcję „Lightning Archives” zaprojektowaną przez Studio Job dla marki SLAMP. Kultowe lampy, ubrane w archetypowe, ale zarazem groźne wzory Hioba, doskonale będą prezentować się na tle czarno-białych fotografii Szymona Brodziaka.

photos Exspace 

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.